Prof. Dr. Duran Canatan

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Genetik Hastalıkları - Antalya - Konyaaltı

Genetik Hastalıklar, Bebek Ve Çocuk Sağlığı, Akdeniz Anemisi (Talasemi)

Randevu Al 0 (850) 811 51 67 Soru Sor

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi'nde Covid-19'dan Korunmak İçin;

Merkezimizde Covid-19 PCR testleri ayrı, dış mekanda ve özel ortamda yapılmaktadır.

Merkez, her sabah özel olarak dezenfekte edilmektedir.

Tüm hastalarımız randevu ile kabul edilmektedir.

Hasta kabul ve muayene odaları, her hastada sonra dezenfekte edilmektedi.

Merkezde çalışanlar; maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uymaktadır.

Doktorun Adresi

Arapsuyu Mah. 600.Sok. Ayşe Yeşil Apt. No: 39/1  Konyaaltı, Antalya
Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 811 51 67
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Duran Canatan Hakkında

Duran Canatan Kimdir?

Prof. Dr. Duran Canatan, 1979 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Görevine Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda kurum doktoru olarak başlamıştır. 1980 yılında Ankara Üniversitesi  Antalya Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda asistan olarak başladığı görevini, kurucu olarak gittiği Antalya’da 1984 yılında  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak tamamlamıştır. Askerlik görevini Foça Üs Komutanlığı'nda ve zorunlu hizmet görevini Elbistan Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalı'nda yan dal ihtisasına başlamıştır. 1992 yılında moleküler genetik tekniklerini öğrenmek için, İsviçre Basel Üniversitesi Moleküler Genetik Merkezi'nde 6 ay süreyle çalışmıştır.  

1993 yılında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda  Çocuk Hematoloji Uzmanı olmuştur. Aynı yıl Doçent unvanını almıştır. 1996 yılında halen başkanı olduğu Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı'nı (AKHAV) kurmuş, vakıfta 24 yıldan beri  Antalya ve bölgesinde talaseminin önlenmesi ve hastaların tedavisi için çalışmalarını sürdürmektedir.

1996 yılında Türkiye Kan Merkezleri Transfüzyon Derneği kuruculuğunu yapmıştır. Aynı amaçla 2008 yılında Türk Kan Vakfı'nın kuruculuğunu üstlenmiştir. Şu anda her iki kurumun da denetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

2000 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı ve üniversite, vakıf, dernek temsilcileri  bir araya gelerek Ulusal Hemoglobinopati Konseyi'nin (UHK)  5 yıl başkanlığını yürütmüştür. 2005 yılında konseyi Türkiye Talasemi Federasyonu'na dönüştürerek 8 yıl başkanlığını yapmıştır 1994 yılından beri, Sağlık Bakanlığı ile birlikte Ulusal  Talasemi Önleme Projesi'ni yürütmektedir. Bu proje ile ülkemizde talasemili hasta çocuk doğumu %90 azalmıştır.

2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesörlük unvanını alarak, Dekan yardımcılığı, Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanlığı, Kan Merkezi Müdürlüğü, Kanser Tedavi ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.2005 yılından beri bilimsel danışmanlığını yaptığı Azerbaycan Haydar Aliyeva Vakfı'ndan görevlendirme talebi gelince, 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'den emekli olarak Bakü'de kurulan Talasemi Merkezi'nin başına süpervisor olarak atanmıştır. 2011 yılında üçüncü uzmanlık alanı olan Çocuk Genetik Uzmanlığı'nı almıştır.

2013 yılında Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi'ni kurmuştur. 2017-2018 yıllarında Avrupa Birliği Erasmus+, Talasemide Eşitlik: Equality Projesini, Antalya Valiliği, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Antalya Talasemi Derneği , İtalya Ferrara Quisina Hastanesi ve İspanya Barselona Üniversitesi ile yürütmüştür.

2019 yılında başlayan 2022 yılına kadar sürecek olan Avrupa Birliği Erasmus+, Göçmenlerde Talasemide Sorunu: Equality Plus Projesini, TC. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, İtalya Ferrara Quisina Hastanesi ve İspanya Barselona Üniversitesi ile yürütmektedir. 2017-2019 yıllarında Kanserin Erken Tanısında MikroRNA Kitleri projesini KOSGEB Arge İnovasyon Destek Projesi ile Antalya Genetik Tanı Merkezi'nde gerçekleştirmiştir.2020 yılında, COVID-19 salgını nedeni ile, “COVID 19 Salgınında MikoRNA ların rolü “ konulu proje üzerinde çalışmalar ve koronavirüs genetiği üzerine çalışmalar  yapmaktadır.

Çalışmalarını halen kurucusu olduğu Akdeniz Kan Hastalıkları Hemolobinopati Tanı Merkezi ve Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi'nde sürdürmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • SÜLEYMAN DEMIREL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Genetik Hastalıklar
 • Bebek Ve Çocuk Sağlığı
 • Akdeniz Anemisi (Talasemi)
 • Genetik Danışmanlık
 • Genetik Değerlendirme
Tedaviler
 • Büyüme takibi
 • Çocuk beslenme
 • Çocuk beslenme bozuklukları
 • Çocukta gelişimi izleme
 • İdrar yolu infeksiyonlarının tanı ve tedavisi
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 51 67

Duran Canatan Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

di Eriş..demir

Duran Bey e Akdeniz Ateşi şüpesi ile gitmiştik. Eşimle bu durumdan dolayı gayet üzgün ve gergindik. Kendisi ilk etapta olabileceklerden bahsetti. Gayet sakin va babacan tavrıyla üstümüzdeki gerkinlik ve sıkıntıyı aldıki en önemlisi buydu bence.Ardından gerekli testleri yaptırdı. Sonuçta bir sıkıntı çıkmadı. Sağolsun.Önemli olan bence doktor olmak değil. Önce insanları anlamak ve güven hissini verebilmek.Hocamız konusunda fazlasıyla uzman bir kişi. Buna şüpe yok. Her anlamda tavsiye ederim. FERDİ ÖZDEMİR 28-03-2016

ma..ürek

2.5 aylık bebeğimize konulan (polimasti) yanlış teşhis sonucunda kendisine ulaştık. Bilgisi,tecrübesi ve yaptığı açıklamaları ile anne baba olarak bizi rahatlattı. kendisine çok teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz. 22-02-2016

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Duran Canatan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Duran Canatan Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • 18 aylık bebeğinin kan değerleri çok düşük ne yapmamız gerekir

  Merhaba hocam daha öncede kızım için size soru sormuştum yardımcı olmustunuz şimdide oğlum için sormak istiyorum. hocam oğlum 2 kez havale geçirdi ikinci habelesi 16 eylülde oldu amoklavin antipiyotik kullandı 10 gün kullandı ilaç bitince tekrar hasta oldu hiriltılı öksürdu tekrar çocuk doktoru... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Duran Canatan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Muayene ücreti

  20 aylık oğlumda geçmeyen bir gribal enfeksiyon var yada her ne varsa bilmiyorum. o da bende çok yorulduk bu durumdan. içeriği sürüp denemediğim doğal yol kalmadı. siz çıktınız karşıma iyi bir dr ararken. muayene ücreti nedir acaba? bu benim için maalesef önemli çünkü yalnız bi anneyim ve maddi imka... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Duran Canatan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Duran Canatan ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Duran Canatan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 51 67

Prof. Dr. Duran Canatan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Duran Canatan için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Duran Canatan için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Duran Canatan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Duran Canatan Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Duran Canatan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Duran Canatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Genetik Hastalıkları uzmanıdır. Büyüme takibi, Çocuk beslenme, Çocuk beslenme bozuklukları, Çocukta gelişimi izleme, İdrar yolu infeksiyonlarının tanı ve tedavisi, Yeni doğan, Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Alerji tanı ve tedavileri, Anne Sütü ve Anne Beslenmesi, Aşılama ve Bağışıklama alanlarında hizmet veriyor ve Genetik Hastalıklar, Bebek Ve Çocuk Sağlığı, Akdeniz Anemisi (Talasemi), Genetik Danışmanlık, Genetik Değerlendirme hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Duran Canatan için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Duran Canatan muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Duran Canatan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Duran Canatan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Duran Canatan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Sal 30 Kas
Çar 01 Ara
Per 02 Ara

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.