Prof. Dr. Burcu Çakaloz, İzmir, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Prof. Dr. Burcu Çakaloz

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İzmir

Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü

Randevu Al 0 (850) 325 50 10Soru Sor

Adres

Şair Eşref Bulv. Gönye Sitesi No: 85 D: 3 Alsancak  Konak, İzmir
Özel Muayenehane

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretli) İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Burcu Çakaloz Kimdir?

Prof. Dr. Burcu Çakaloz, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1999 - 2003 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tamamlayarak Çocuk ve Ergen Psikiyatristi unvanı almıştır.

2006 Yılında ''Yardımcı Doçent Doktor'' 2011 yılında ''Doçent Doktor'' 2017 yılında ''Profesör Doktor'' unvanlarının sahibi olan Prof. Dr. Burcu Çakaloz, mesleki çalışmalarına şu an İzmir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 08 1999

Tecrübe: 20 yıl 4 ay

Yayınlar

 • Cakaloz B, Cakaloz I, Polat A, Inan M, Oguzhanoglu NK, "Psychopathology in Thalassemia Major", Pediatrics International, 51(6): 825-828 (2009)
 • Çakaloz B, Ünlü G, Terzioğlu MA, Kapubağlı N, Tekkanat Ç. Relation of juvenile criminal behavior to sociodemographic features and intelligence. Anadolu Psikiyatri Dergisi doi: 10.5455/apd.210471 (2016)
 • Cakaloz B, Akay AP, Böber E, Yulug B, “Thyroid functions and Oppositional Defiant Disorder: More than a coincidence in prepubertal boys with Attention Deficit Hyperactivity Disorder?", The Journal of Neuropsychiatry and Clinical Neurosciences, E9-E10 (201
 • Akay AP, Cakaloz B, Berk AT, Paşa E, “Psychosocial aspects of mothers of children with strabismus”, Journal of AAPOS: The Official Publication of the American Association for Pediatric Ophthalmology and Strabismus, 9(3):268-273 (2005).
 • Unlu G, Cakaloz B. Effects of perpetrator identity on suicidality and nonsuicidal self-injury in sexually victimized female adolescents. Neuropsychiatr Dis Treat. 12: 1489–1497 (2016).

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Dokuz Eylül Üniversitesi
  08 1999 - 12 2003
 • Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama Ve Araştırma Hastanesi
  07 2004 - 01 2019
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi
  02 2019 - Şu Anda
 • Özel Muayenehane
  04 2019 - Şu Anda

İlgilendiği Hastalıklar

Çocuk Psikiyatrisi - Genel

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Öğrenme Güçlüğü

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Tedaviler

Psikoterapi

Aile çiz testi

Çocuk depresyon ölçekleri

Bilişsel davranışçı terapi

Çocuk kaygı ölçekleri

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • Association of adult attention deficit hyperactivity disorder with dopamine transporter gene, dopamine D3 receptor, and dopamine D4 receptor gene polymorphismsKlinik Psikofarmakoloji Dernegi (01.03.2010)
 • Dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu ve eslik eden karsıt olma karsı gelme bozuklugu olan prepubertal erkek çocuklarda plazma kortizol düzeylerinin degerlendirilmesi, Klinik Psikofarmakoloji Bülteni (30.04.2005)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 325 50 10

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

liz ..im

Kendimi anlatabildim mi diye düşünmüyorsunuz bu önemli bence.sade net açıklayıcı görüşme oluyor. Samimi ve kibar yaklaşımı doktor hanımın 27-09-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
k ..aşlı

Dr hanım bize çok kısa zamanda yol gösterici olup problemimizi çözmemizde yardımcı oldu güleryüzlü ve çok tatlı dilli alçak gönüllü bir insan kesinlikle gitmenizde fayda var. 18-08-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
la..ir

Sevgili Burcu Hanıma rastlamam yaşantımdaki en büyük mucizelerimden biridir. Kızımın çok çok az doktorun dahi duyduğu PANDAS rahatsızlığına derhal teşhis koyması ve verdiği tedaviyle 2 haftada herşeyi neredeyse tamamen normale döndürmesinin hakkını asla ödeyemem. Bir anne olarak, zorlandığım o ilk günlerde gece-gündüz, haftaiçi-haftasonu demeden whatsapp mesajlarıma dönüş yapması ve endişelerimi gidermek adına hiç bir karşılık beklemeden beni yüzyüze görüşmeye çağırması ona olan sevgi ve güvenimizi bir o kadar pekiştirmiştir. Çocuk ya da ergen psikiyatristinde, İzmir’de tereddütsüz tavsiye ederim. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. 🙏 29-05-2019

cu ..zler

ilginiz,güleryüzlülüğünüz cocuğumla iletişiminize hayran kaldım çok mutlu ayrıldık yanınızdan çok ama çok teşekkürederim.sizinle tanışmak çok iyi geldi bize iyiki varsınız mutlu çocuklar mutlu gelecekler sözünün temeli oldunuz benim kalbimde sizi bi doktordan çok bi dost olarak gördük tekrar görüşmek dileğiyle burcu hanım 😊 31-03-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
met..emer

Kendisiyle 10 yıl önce Denizli'de tanıştık. Oğlum, hareketliliği sebebiyle okuldan atılmak üzereydi. Tavsiye üzerine hocamıza gitmiştik. İyiki de gitmişiz. Yıllarca sabırla oğlumu tedavi etti. Sayesinde oğlumun davranışları düzeldi, üniversite sınavını kazandı. Şu anda üniversitede okuyorsa, bu Burcu Hoca sayesindedir. Burcu Hocamın hakkı ödenmez. Kendisine sonsuz teşekkürler. 29-03-2019

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Burcu Çakaloz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.