Prof. Dr. Alparslan Baksu, İstanbul, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Alparslan Baksu

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul

Tüp Bebek, Jinekolojide Laparoskopik Cerrahi, Jinekolojik Kanserler

Randevu Al 0 (850) 811 68 90Soru Sor

Doktorun Adresi

Muradiye Mah. Deryadil Sok. No: 1  Beşiktaş, İstanbul
Ota Jinemed Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Alparslan Baksu Hakkında

Alparslan Baksu Kimdir?

Prof. Dr. Alparslan BAKSU, 1962 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve 1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1993-2012 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak görev yapmıştır. 1998-2002  yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri Merkezi Doğumhane Koordinatörlüğü  ve 2004-2008  yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri Merkezi Ameliyathane Koordinatörlüğü  görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılında ise Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde gözlemci olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. Alparslan BAKSU'nun, uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmış 21 adet, ulusal dergilerde yayınlanmış 32 adet makalesi bulunmaktadır. Uluslarası bilimsel toplantılarda 7adet, ulusal toplantılarda 5 adet bildiri sunmuştur. Uluslararası yayınlarına, yine uluslararası saygın dergilerde 122 kez atıf (kaynak olarak kullanılmış) yapılmıştır. 

Bilimsel Yayınlar;

Uluslararası yayınlar;

A1. Alkan, N., A. Baksu, B. Baksu ve N. Göker, “Gynecological Examinations for Social and Legal Reasons in Turkey: Hospital Data”, Croat Med J, 43, ).

A2. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Value of Transvaginal Sonography in the Evaluationof Live Monochorionic Diamniotic Twin Ectopic Pregnancy”, J Clin Ultrasound, 30, ).

A3. Kabukcuoğlu, F., A. Baksu, B. Yılmaz, A. Aktumen ve I. Evren, “Malignant Struma Ovarii”, Pathol Oncol Res, 8, ).

A4. Gökdemir, G., A. Baksu, M. Taşkın ve N. Göker, “Vulvovaginal-Gingival Sendrome of Lichen Planus: Diagnostic and Therapeutic Challenge”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 43, ).

A5. Baksu, A., B. Baksu, N. Alkan ve N. Göker, “ An Attempt of Criminal Abortion of a 15-Gestational-Weeks Pregnancy”, Forensic Sci Int, 136, 202-203 Suppl 1 (2003).

A6. Baksu, A., F. Kabukcuoğlu, B. Baksu ve N. Göker, “Bilateral Sertoli Cell Adenoma and Serous Cyst in a Patient With Androgen Insensitivity Syndrome”, Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol, 114, ).

A7. Baksu, A., H. Gürarslan ve N. Göker, “Androgen Levels in Preeclamptic Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 84, ).

A8. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Laparoscopic Unwinding and Cyst Aspiration of Twisted Ovary in Spontaneous Ovarian Hyperstimulation Syndrome Associated with Singleton Pregnancy”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 44, ).

A9. Baksu, A., A. Kalan, A. Özkan, B. Baksu, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “The Effect of Placental Removal Method and Site of Uterine Repair on Postcesarean Endometritis and Operative Blood Loss”, Acta Obstet Gynecol Scand, 84, ).

A10. Baksu A., A. Özkan, N. Göker, B. Baksu ve A. Uluocak, “Serum Leptin Levels in Preeclamptic Pregnant Women: Relationship to TSH, BMI and Proteinuria”, Am J Perinatol, 22, ).

A11. Baksu, B., A. Baksu, I. Davas, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Lipoprotein(a) Levels in Women With Preeclampsia and in Normotensive Pregnant Women”, J Obstet Gynaecol Res,31, ).

A12. Baksu, A., G. Günes, G. Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Change in Contraceptive Choices and The Effect of Education on Use of Contraception at The Family Planning Clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey”, Eur J Contracept Reprod Health Care, 10, ).

A13. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan, B. Baksu ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Psychological Symptoms in Women Following Surgical Menopause”, Int J Gynaecol Obstet, 91,58-62 (2005).

A14. Baksu, B., I. Davas, A. Baksu, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Plasma Nitric Oxide, Endothelin-1 and Urinary Nitric Oxide and Cyclic Guanosine Monophosphate Levels in Hypertensive Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 90, ).

A15. Gökdemir, G., B. Baksu, A. Baksu, İ. Davas ve A. Köşlü, “The Features of The Patients With Vulvar Dermatoses in Dermatological and Gynecological Practice in Turkey; Is There a Need For an Interdisciplinary Approach?”, J Obstet Gynaecol Res, 31, ).

A16. Baksu A., M. Taşkın, N. Göker, B. Baksu, A. Uluocak, “Plasma Homocysteine in Late Pregnancies Complicated With Preeclampsia and in Newborn”, Am J Perinatol, 23, 31-35 (2006).

A17. Baksu, B., A. Baksu, N. Göker ve S. Çıtak, “Do Different Delivery Systems of Hormone Therapy Have Different Effects on Psychological Symptoms in Surgically Menopausal Women? A Randomized Controlled Trial ”, Maturitas, 62, ).

18-Salihoglu, Ozgul; Karatekin, Guner; Baksu, Basak; Uslu S; Baksu. A; Can G:  ‘Frequency and risk factors of fetal malnutrition among liveborn singleton term neonates using a computerised perinatal data-base, 2000-2006’  Journal of Paediatrics and Child Health; 48,(10) 926-930 (2012)

19-Karacan, M; Batukan M; Çebi Z; Berberoğlugil M; Levent S; Kır M; Baksu A, Özel E, Çamlıbel T. ‘ Screeening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status’ Arch Gynecol Obstet;  290:1115-1120 (2014)

Uluslararası kongrelerde sunulmuş posterler; 

B1.Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 3. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Kemer-Antalya, 1999.

B2. Baksu, A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal Gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, Türk Jinekoloji Derneği’nin II. Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Belek-Antalya, 2000.

B3. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kontraseptif Kullanımı ve Yan Etkileri”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 4. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Antalya, 2001.

B4. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone on Psychological and Climacteric Symptoms in Surgical Menopausal Women: A Double Blind, Randomised, Placebo-Controlled Trial”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B5. Baksu, A., B. Ayaş, B. Aslan, N. Eren ve N. Göker, “Serum Hormone Levels in Surgical Menopausal Women Receiving Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B6. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Comparison of Effects of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Cognitive Functions in Surgical Menopausal Women”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.

B7. Baksu, A., G.Güneş, G.Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Planlaması Kliniğinde Kontraseptif Kullanımı ve Kontraseptif Tercihler”, 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi, Ankara, 2005.

Ulusal yayınlar;

D1. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız, A. Hanlıoğlu, F. Yazıcıoğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Endovaginal Sonografinin Yeri”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 4, ).

D2. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız ve N. Göker, “Comparison of Transvaginal and Transabdominal Sonography and Correlation of Ultrasound Findings with The Endometrial Histopathology in Patients with Abnormal Uterine Bleeding”, Marmara Medical Journal, 6, ).

D3. Baksu, A., B. Merdol, Ö. Üçpınar, S. Özsoy ve N. Göker, “Benign Uterus Patolojilerinde Histerektomi Öncesi Dilatasyon ve Küretajın Yeri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, 58-60 (1999).

D4. Mutlu, O., A. Baksu, M. Şago, B. Merdol, H. Gürarslan, H. Gümüş, C. Eren ve N. Göker, “Postmenopozal Dönemde Hormon Replasman Tedavisi Alan Kadınlardaki Endometriyal Değişiklikler”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, ).

D5. Baksu, A., M. Kutlu, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Preeklamptik Gebelerde Serum β-HCG Düzeyleri”, Perinatoloji Dergisi, 8, 27-29 (2000).

D6. Baksu A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 82-86 (2000).

D7. Baksu A., B. Merdol ve N. Göker, “Polikistik Over Sendromunda Obezitenin Hormonal Parametreler Üzerine Etkisi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, 28-30 (2001).

D8. Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 16-20 (2000).

D9. Baksu, A., M. S. Çığşar, N. Göker ve S. Kartal, “Akraba Evliliği Yapan Kadınlarda Eğitim Düzeyi, Evlilik Yaşı ve Doğurganlık Oranları”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 34,35-40 (2000).

D10. Baksu, A., H. Gümüş, S. Özsoy, B. Ayaş ve N. Göker, “Postmenopozal Kanamalı Kadınlarda Endometriyumun Transvaginal Ultrasonografik Değerlendirilmesi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).

D11. Yıldız, A.B., O. A. Mutlu, C. Eren, S. Kartal, A. Baksu, N. Yıldız, S. Özsoy ve N.Göker , “Pipelle Biyopsi İle Dilatasyon ve Küretajın Endometriyal Örneklendirmedeki Etkinliklerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 50-58 (2001).

D12. Baksu, A., M. Şago, N. Göker ve Ö. Üçpınar, “Normal Gebelikteki Aspartat Aminotransferaz ve Alanin Aminotransferaz Değerleri İle Bu Değerlerdeki Değişimlerin Preeklamptik Hastaya Yaklaşımdaki Önemi”, Perinatoloji Dergisi, 9, 34-39 (2001).

D13. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde Kontraseptif Kullanımı”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).

D14. Mutlu, O.A., A. Sarı, A. Baksu, A. B. Yıldız, S. Kartal, A. Kalan ve N. Göker, “24-28 Haftalar Arasındaki Gebelerde Gestasyonel Diyabet Tanısı”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 60-64 (2001).

D15. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Nonkomünike Uterin Hornu Olan Bir Kadında Geç Başlangıçlı Hematometra, Hematosalpinks ve Akut Batın Tablosu”, Türk Fertilite Dergisi, 10, ).

D16. Baksu, A., ve N. Göker, “Acil Obstetrik ve Jinekolojik Kanamaların Kontrolünde Hipogastrik Arter Ligasyonu Uygulamalarımız”, Kadın Doğum Dergisi, 1, 97-99 (2002).

D17. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Bir Plasenta Akreta Olgusu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 36, 47-49 (2002).

D18. Baksu, A., A. Kerimoğlu, A. Özkan, N. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde 1996-2000 Yılları Arasındaki Sezaryen Endikasyonları ve Oranları”, Kadın Doğum Dergisi, 1, ).

D19. Baksu, A., M. Taşkın ve N. Göker, “Gestasyonel Diyabetes Mellitus, Hipertiroidi ve Erken Doğum Tehdidi Olan Bir Gebede Tekrarlayan Emboli Ataklarının Önlenmesi: Olgu Sunumu”, Kadın Doğum Dergisi, 1, )

D20. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, Kadın Doğum Dergisi, 2, ).

D21. Baksu, A., S. Kartal, S. Özsoy, A. Özkan, A. B. Yıldız, N. Yıldız ve N. Göker, “Kliniğimizde Laparaskopik Cerrahi Uygulamalarımız”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 17, ).

D22. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 3, 37-39 (2003).

D23. Tekelioğlu, M., A. Baksu, M. Konca ve N. Göker, “Fetal Ağırlık 4500 Gramın Üzerinde Olduğunda Doğum Şekli Ne Olmalı: 10 Yıllık Klinik Deneyimimiz”, Kadın Doğum Dergisi,2, ).

D24. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).

D25. Baksu, A., Y. Yerçok, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Anormal Uterin Kanamalı Kadınların Değerlendirilmesinde Transvaginal Ultrasonografi, Sonohisterografi ve Histeroskopinin Karşılaştırılması”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).

D26. Baksu, B., A. Baksu, S. Çınar, E. Ağar, İ. Davas ve T. Akvardar, “Servisit Olgularında Chlamydia Trachomatis, Ureaplasma Urealiticum ve Mcoplasma Hominis”, Türk Fertilite Dergisi, 12, ).

D27. Tekelioğlu, M., A. Baksu, E. Özel ve N. Göker, “İnterstisyel Ektopik Gebelikte Acil Cerrahi Yaklaşım: İki Olgu Nedeniyle”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 38, 60-62 (2004).

D28. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Makat Prezentasyonlarında Doğum Şeklinin Fetal ve Maternal Sonuçlarla İlişkisi”, Perinatoloji Dergisi, 12, ).

D29. Baksu, B., A. Baksu, İ. Davas, S. Çınar, E. Ağar ve T. Akvardar, “Endoservikal Kültürlerde Ureaplasma Urealiticum ve Mycoplasma Hominis Saptanan Olgularda Roksitromisin, Doksisiklin ve Ofloksasilin Duyarlılığı”, Türkiye Klinikleri Jinekoloji Obstetrik Dergisi, 15, 25-28 (2005).

D30. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Nullipar ve Multipar Tekiz Makat Gelişlerde Doğum: Kliniğimizin 5 Yıllık Sonuçları”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 19, 85-89 (2005).

D31. Baksu, A., F. Kabukçuoğlu, Z. İnce ve N. Göker, “ Premenopozal Dönemdeki Bir Hastada Uterus Rhabdomyosarkomu ”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,53-55 (2009)

D32. Palan, P., A Baksu, Ş Çelebi, T. Gültekin, Z. İnce ve N. Göker, “Cerrahi Menopoz Hastalarında Transdermal ve İntranazal Östrojen Tedavilerinin Serum Hormon, Lipid Değerleri ve Mamografik Dansite Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,(2), (2009) basılmak üzere kabul edilmiştir.

33-Şekeroğlu, M; Baksu, A; İnce, Z; Gültekin,H;Göken, N; Özsoy, S: ‘Adolesan ve İleri Yaş Gebeliklerde  Obstetrik Sonuçlar’Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni; 43(1) 1-7 (2009)

Ulusal kongrelerde sunulmuş posterler;

E1. Baksu, A., N. Göker ve F. Kabukçuoğlu, “Testiküler Feminizasyon Olgusu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 95, Ankara, 2001.

E2. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 106, Ankara, 2001.

E3. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Zeynep Kamil XXI. Jinekopatoloji Kongresi, İstanbul, 2003.

E4. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, İstanbul Meme Kanseri Konferansı, Cilt 10, 84, İstanbul, 2003.

E5. Baksu, A., Y. Yerçok, S. Özsoy, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Sonohisterografinin Yeri”, Jinekoloji ve Obstetri Derneği’nin 4.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Cilt 7, 48, Antalya, 2004.

Katılmış olduğu kurslar;

1. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından, 1-3 Kasım 1991 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 1. İnfertilitede Diyagnostik ve Operatif Laparoskopi, Histeroskopi, Lazer Kursu ve Sempozyumu’.

2. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda /1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi, Prenatal Tanı ve Tedavi Kursu’.

3. Türkiye İnfertilite Vakfı tarafından, 26-29 Ekim 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Üçüncü İnfertilitede ve Reprodüktif Êndokrinoloji’de Temel Tanı ve Tedavi Kursu’.

4. İstanbul Jinekoloji Derneği tarafından, 22-25 Kasım 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘Mezuniyet Sonrasi Eğitim Kursu’.

5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından, 7-9 Kasım 1996 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Histeroskopi Teorik ve Pratik Kursu’.

6. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı tarafından, 20-23 Kasım 1997 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 2. Yale-Cerrahpaşa Kadın Doğum Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, Ofis Laparoskopi ve Histeroskopi Workshop’.

7. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği ve Mikrocerrahi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından /1999 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Temel Mikrocerrahi Kursu’.

8. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilidalı ile Ürojinekoloji Derneği tarafından 21-23 Şubat 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘ III. Ürojinekoloji Mezuniyet Sonrası Kursu’.

9. Fetal Medicine Foundation ve Türk Perinatoloji Derneği tarafından, 16-18 Kasım 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘Advanced Course on Perinatal Ultrasound’.

10. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı tarafından, 6-14 Kasım 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Eğitici Eğitimi Programı’.

11. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafından, 12-14 Aralık 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘II. Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.

12. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından 18.02.2003 tarihinde düzenlenen ‘ 11-14. Gebelik Haftası Ultrasonu Teorik Kursu’.

13. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafında 02.05.2003 tarihinde düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.

14. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Perinatoloji Bilim Dalı ve Fetal Medicine Foundation işbirliği ile 18.02.2004 tarihinde düzenlenen ‘ Birinci Trimester Tarama Testi Teorik Kursu’.

15. Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde 19- 30 Aralık 2007 tarihleri arasında gözlemci.

16. World Association of Laparoscopic Surgeons, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 16-20 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Fellowship in Minimal Access Surgery Course’.

Bilimsel Kongrelerdeki Sunumlar ve Oturum Başkanlıkları

  1-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen  ‘ Prevention of Pregnancyı& Chilbirth-Induced Pelvic Floor Dysfunction in Turkey- A Multidisciplinary Approach Course’’, 23 Eylül, Perşembe II oturumunda başkanlık,  23-25 Eylül 2010

2-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından Edirne’de  düzenlenen ‘ The First Balkan pelvic Floor Dysfunction Symposium’ unda  2 Nisanda, ‘ Types of the  Urinary Incontinance’ konulu sunum, 1-3 nisan 2011

3-    Türkiye Maternal ve Fetal Tıp Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi Kursu’ nda 31 Ekim Fetal Anomaliler-1 oturumunda, oturum başkanlığı, 29-31 Ekim, 2011

4-    Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ Ürojinekoloji İstanbul Toplantısı’nda  1. Oturumda ‘ Aşırı aktif mesane ve tedavisi’ konulu sunum, 16 Aralık, 2012

5-    Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘11. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 5. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Gebelik ve Lohusalıkta Görülen  Üriner İnkontinansın Önlenmesi ve Tedavisi’ konulu sunum, 15-19 Mayıs, 2013

6-    Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği  ‘ 6. Ulusal Ürojinekoloji Kongresi’nde 1. Oturumda ‘ Tanıdan Tedaviye Mesane Ağrısı Sendromu’ konulu sunum, 23-26 Kasım 2013

7-    Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Pelvik Taban Cerrahisinde Bilinmesi Gereken Anatomik Yapılar’ konulu sunum 15-19 mayıs 2014

8-Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘13. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik       Kongresi’ nde ‘ 11 mayıs Genel  Jinekoloji  Oturumunda oturum başkanlığı, 11-15 Mayıs, 2015

9- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği  ‘ 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik       Kongresi’ nde ‘ Doğal Dokuları Kullanarak Transvaginal Kaf Prolapsusu onarımı' konulu sunum  Mayıs, 2016

Atıf Yapılan Yayınlarım ve Atıf Sayısı

1. Screening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status

By: Karacan, Meric; Batukan, Melike; Cebi, Ziya; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 290   Issue: 6   Pages: 1115-1120   Published:DEC 2014

Times Cited: 1

2 .Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial

By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.

MATURITAS  Volume: 62   Issue: 2   Pages: 140-145   Published: FEB 20 2009

Times Cited: 2

3.Plasma homocysteine in late pregnancies complicated with preeclampsia and in newborns

By: Baksu, A; Taskin, M; Goker, N; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 23   Issue: 1   Pages: 31-35   Published: JAN 2006

 Times Cited: 18

4.Efficacy of tibolone and transdermal estrogen therapy on psychological symptoms in women following surgical menopause

By: Baksu, A; Ayas, B; Citak, S; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 91   Issue: 1   Pages: 58-62  Published: OCT 2005

Times Cited: 15

5-.Plasma nitric oxide, endothelin-1 and urinary nitric oxide and cyclic guanosine monophosphate levels in hypertensive pregnant women

By: Baksu, B; Davas, I; Baksu, A; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 90   Issue: 2   Pages: 112-117  Published: AUG 2005

Times Cited: 22

6.Change in contraceptive choices and the effect of education on use of contraception at the family planning clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey

By: Baksu, A; Gunes, G; Aki, G; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 10   Issue: 2  Pages: 98-104   Published: JUN 2005

 Times Cited: 2

7.Serum leptin levels in preeclamptic pregnant women: Relationship to thyroid-stimulating hormone, body mass index, and proteinuria

By: Baksu, A; Ozkan, A; Goker, N; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 22   Issue: 3   Pages: 161-164   Published: APR 2005

Times Cited: 12

8.The effect of placental removal method and site of uterine repair on postcesarean endometritis and operative blood loss

By: Baksu, A; Kalan, A; Ozkan, A; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 84   Issue: 3   Pages: 266-269  Published: MAR 2005

Times Cited: 12

9.Lipoprotein(a) levels in women with pre-eclampsia and in normotensive pregnant women

By: Baksu, B; Baksu, A; Davas, I; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 31   Issue: 3   Pages: 277-282  Published: 2005

Times Cited: 10

10.Features of patients with vulvar dermatoses in dermatologic and gynecologic practice in Turkey: Is there a need for an interdisciplinary approach?

By: Gokdemir, G; Baksu, B; Baksu, A; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 31   Issue: 5   Pages: 427-431  Published: 2005

11.Bilateral sertoli cell adenoma and serous cyst in a patient with androgen insensitivity syndrome

By: Baksu, A; Kabukcuglu, F; Baksu, B; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF OBSTETRICS GYNECOLOGY AND REPRODUCTIVE BIOLOGY  Volume: 114  Issue: 1   Pages: 104-107   Published: MAY 10 2004

Times Cited: 9

12.Androgen levels in pre-eclamptic pregnant women

By: Baksu, A; Gurarslan, H; Goker, N

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 84   Issue: 3   Pages: 247-248  Published: MAR 2004

Times Cited: 5

13.Vulvovaginal-gingival syndrome of lichen planus: Diagnostic and therapeutic challenge

By: Gokdemir, G; Baksu, A; Taskin, M; et al.

AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY  Volume: 43   Issue: 5  Pages: 389-390   Published: OCT 2003

Times Cited: 4

14-.Value of transvaginal sonography in the evaluation of live monochorionic diamniotic twin ectopic pregnancy

By: Baksu, A; Baksu, B; Goker, N

JOURNAL OF CLINICAL ULTRASOUND  Volume: 30   Issue: 9   Pages: 570-571   Published: NOV-DEC 2002

Times Cited: 1

15.Gynecological examinations for social and legal reasons in turkey: Hospital data

By: Alkan, N; Baksu, A; Basa, B; et al.

CROATIAN MEDICAL JOURNAL  Volume: 43   Issue: 3   Pages: 338-341   Published: JUN 2002

Times Cited: 7

Atıflar

1.HCMV seroprevalence in couples under infertility treatment

By: Kling, Christiane; Kabelitz, Dieter

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 292   Issue: 2   Pages: 439-443   Published: AUG 2015

2.The influence of the HPG axis on stress response and depressive-like behaviour in a transgenic mouse model of Huntington's disease

By: Du, X.; Pang, T. Y.; Mo, C.; et al.

EXPERIMENTAL NEUROLOGY  Volume: 263   Pages: 63-71   Published: JAN 2015

3.Effects of a continuous-combined regimen of low-dose hormone therapy (oestradiol and norethindrone acetate) and tibolone on the quality of life in symptomatic postmenopausal women: A double-blind, randomised study

By: Polisseni, Alvaro Fernando; Leite Andrade, Amaury Teixeira; Ribeiro, Luiz Claudio; et al.

MATURITAS  Volume: 74   Issue: 2   Pages: 172-178   Published: FEB 2013

4.Impact of continuing folic acid after the first trimester of pregnancy: findings of a randomized trial of Folic Acid Supplementation in the Second and Third Trimesters

By: McNulty, Breige; McNulty, Helene; Marshall, Barry; et al.

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 98   Issue: 1   Pages: 92-98   Published: JUL 2013  

5.Molecular genetics of preeclampsia and HELLP syndrome - A review

By: Jebbink, Jiska; Wolters, Astrid; Fernando, Febilla; et al.

BIOCHIMICA ET BIOPHYSICA ACTA-MOLECULAR BASIS OF DISEASE  Volume: 1822   Issue: 12   Special Issue: SI   Pages: 1960-1969   Published: DEC 2012

6.Development of a Fluorescence Polarization Immunoassay for Rapid Determination of Sarafloxacin in Milk and Pig Urine

By: Song Pei; Meng Meng; Eremin, Sergei A.; et al.

CHINESE JOURNAL OF ANALYTICAL CHEMISTRY  Volume: 40   Issue: 8   Pages: 1247-1251   Published:AUG 2012

7.The role of homocysteine, asymmetric dimethylarginine and nitric oxide in pre-eclampsia

By: Demir, B.; Demir, S.; Pasa, S.; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 32   Issue: 6   Pages: 525-528   Published: AUG 2012

8.Maternal Mthfd1 disruption impairs fetal growth but does not cause neural tube defects in mice

By: Beaudin, Anna E.; Perry, Cheryll A.; Stabler, Sally P.; et al.

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 95   Issue: 4   Pages: 882-891   Published: APR 2012

9.Value of homocysteine levels, troponin I, and score for neonatal acute physiology and perinatal extension II as early predictors of morbidity

By: Usluer, Hale; Turker, Gulcan; Gokalp, Ayse Sevim

PEDIATRICS INTERNATIONAL  Volume: 54   Issue: 1   Pages: 104-110   Published: FEB 2012

10.Maternal homocysteine and small-for-gestational-age offspring: systematic review and meta-analysis

By: Hogeveen, Marije; Blom, Henk J.; den Heijer, Martin

AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION  Volume: 95   Issue: 1   Pages: 130-136   Published: JAN 2012

11.Association of homocysteine, asymmetric dimethylarginine, and nitric oxide with preeclampsia

By: Mao, Dongwei; Che, Jianhua; Li, Keshen; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 282   Issue: 4   Pages: 371-375   Published: OCT 2010

12.Pre-eclampsia: connecting angiogenic and metabolic pathways

By: Shenoy, Vivek; Kanasaki, Keizo; Kalluri, Raghu

TRENDS IN ENDOCRINOLOGY AND METABOLISM  Volume: 21   Issue: 9   Pages: 529-536   Published: SEP 2010

13.Effects of maternal hyperhomocysteinemia induced by methionine intake on oxidative stress and apoptosis in pup rat brain

By: Koz, Sema T.; Gouwy, Nevhayat T.; Demir, Nevgul; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF DEVELOPMENTAL NEUROSCIENCE  Volume: 28   Issue: 4   Pages: 325-329  Published: JUN 2010

14.Hemolysis and hyperhomocysteinemia caused by cobalamin deficiency: three case reports and review of the literature

By: Acharya, Utkarsh; Gau, Jen-Tzer; Horvath, William; et al.

JOURNAL OF HEMATOLOGY & ONCOLOGY  Volume: 1     Article Number: 26   Published: DEC 18 2008

15.Relation Between Levels of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip

By: Chavez-Corral, D., V; Velazco-Campos, M. R.; Sanin, L. H.; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF MORPHOLOGY  Volume: 26   Issue: 4   Pages: 905-914   Published: DEC 2008

16.Umbilical cord plasma homocysteine concentrations at delivery in pregnancies complicated by pre-eclampsia

By: Napolitano, Peter G.; Wakefield, Charles L.; Elliott, Dawn E.; et al.

AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY  Volume: 48   Issue: 3  Pages: 261-265   Published: JUN 2008

17.Melatonin inhibits oxidative stress and apoptosis in fetal brains of hyperhomocysteinemic rat dams

By: Baydas, Giyasettin; Koz, Sema T.; Tuzcu, Mehmet; et al.

JOURNAL OF PINEAL RESEARCH  Volume: 43   Issue: 3   Pages: 225-231   Published: OCT 2007

19.Nutritional supplements in pregnancy: commercial push or evidence based?

By: Glenville, Marilyn

CURRENT OPINION IN OBSTETRICS & GYNECOLOGY  Volume: 18   Issue: 6   Pages: 642-647   Published:DEC 2006

20.Relación entre los Niveles de Ácido Fólico, Vitamina B12 y Homocisteína Materna y los Defectos de Tubo Neural y Labio Hendido

Relation Between Levls of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip

By: Chávez-Corral, D. V.; Velazco-Campos, M. R; Sanin, L. H; et al.

International Journal of Morphology  Volume: 26   Issue: 4   Pages: 905-914   Published: 2008-12

21.Mood disorders in midlife women: understanding the critical window and its clinical implications

By: Soares, Claudio N.

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 21   Issue: 2  Pages: 198-206   Published: FEB 2014

22.Comparison of Effects of Two Different Hormone Therapies on Mood in Symptomatic Postmenopausal Women

By: Karsidag, Cagatay; Karsidag, Ayse Yasemin Karageyim; Buyukbayrak, Esra Esim; et al.

NOROPSIKIYATRI ARSIVI-ARCHIVES OF NEUROPSYCHIATRY  Volume: 49   Issue: 1   Pages: 39-43  Published: 2012

23.Short and long term effects of tibolone in postmenopausal women

By: Formoso, Giulio; Perrone, Enrica; Maltoni, Susanna; et al.

COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS  Issue: 2     Article Number: CD008536   Published: 2012

24.Raloxifene: is it really effective on mood changes in postmenopausal osteopenic women?

By: Karsidag, A. Yasemin Karageyim; Karsidag, Cagatay; Buyukbayrak, Esra Esim; et al.

JOURNAL OF PSYCHOSOMATIC OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 31   Issue: 4   Pages: 273-278  Published: DEC 2010

25.Challenges and Opportunities to Manage Depression During the Menopausal Transition and Beyond

By: Soares, Claudio N.; Frey, Benicio N.

PSYCHIATRIC CLINICS OF NORTH AMERICA  Volume: 33   Issue: 2   Pages: 295-+ Published: JUN 2010

26.Is placebo as effective as estrogen regimens on vasomotor symptoms in women with surgical menopause?

By: Hassa, H.; Tanir, H. M.; Oge, T.

CLINICAL AND EXPERIMENTAL OBSTETRICS & GYNECOLOGY  Volume: 37   Issue: 2   Pages: 135-137  Published: 2010

27.Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial

By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.

MATURITAS  Volume: 62   Issue: 2   Pages: 140-145   Published: FEB 20 2009

28.Chinese Medicinal Herbs in Relieving Perimenopausal Depression: A Randomized, Controlled Trial

By: Qu, Fan; Cai, Xuefen; Gu, Yinger; et al.

JOURNAL OF ALTERNATIVE AND COMPLEMENTARY MEDICINE  Volume: 15   Issue: 1   Pages: 93-100  Published: JAN 2009

29.Menopause and anxiety: immediate and long-term effects

By: Maki, Pauline M.

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 15   Issue: 6  Pages: 1033-1035   Published: NOV-DEC 2008

30.Tibolone reverses the cognitive effects caused by leuprolide acetate administration, improving mood and quality of life in patients with symptomatic uterine leiomyomas

By: Palomba, Stefano; Orio, Francesco; Falbo, Angela; et al.

FERTILITY AND STERILITY  Volume: 90   Issue: 1   Pages: 165-173   Published: JUL 2008

31.Perceptions of and attitudes toward estrogen therapy among surgically menopausal women in Taiwan

By: Chen, Ruey-Jien; Chang, Ting-Chen; Chow, Song-Nan

MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY  Volume: 15   Issue: 3  Pages: 517-523   Published: MAY-JUN 2008

32.Menopause

By: Nelson, Heidi D.

LANCET  Volume: 371   Issue: 9614   Pages: 760-770   Published: MAR 1 2008

33.Administration of estrogen to ovariectomized rats promotes conditioned place preference and produces moderate levels of estrogen in the nucleus accumbens

By: Frye, CA; Rhodes, ME

BRAIN RESEARCH  Volume: 1067   Issue: 1   Pages: 209-215   Published: JAN 5 2006

34.Inhaled Nitric Oxide Increases Urinary Nitric Oxide Metabolites and Cyclic Guanosine Monophosphate in Premature Infants: Relationship to Pulmonary Outcome

By: Ballard, Philip L.; Keller, Roberta L.; Black, Dennis M.; et al.

Group Author(s): Investigator TOLSURF Pilot; Investigator TOLSURF

AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 32   Issue: 3   Pages: 225-232   Published: FEB 2015

35-The therapeutic potential of antioxidants, ER chaperones, NO and H2S donors, and statins for treatment of preeclampsia

By: Cindrova-Davies, Tereza

FRONTIERS IN PHARMACOLOGY  Volume: 5     Article Number: 119   Published: MAY 27 2014

36.Arginine supplementation for improving maternal and neonatal outcomes in hypertensive disorder of pregnancy: A systematic review

By: Gui, Shunping; Jia, Jin; Niu, Xiaoyu; et al.

JOURNAL OF THE RENIN-ANGIOTENSIN-ALDOSTERONE SYSTEM  Volume: 15   Issue: 1   Pages: 88-96  Published: MAR 2014

37.Effects of sFlt-1 and alpha 2-macroglobulin on vascular endothelial growth factor-induced endothelin-1 upregulation in human microvascular endothelial cells

By: Yi, K. W.; Jung, S. H.; Cho, G. J.; et al.

PLACENTA  Volume: 35   Issue: 1   Pages: 64-69   Published: JAN 2014

38.Investigation of the role of the NO-cGMP pathway on YC-1 and DEA/NO effects on thoracic aorta smooth muscle responses in a rat preeclampsia model

By: Turgut, Nergiz Hacer; Temiz, Tijen Kaya; Turgut, Bulent; et al.

CANADIAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY AND PHARMACOLOGY  Volume: 91   Issue: 10   Pages: 797-803  Published: OCT 2013

39-.Influence of the AT(2) receptor on the L-arginine-nitric oxide pathway and effects of (-)-epicatechin on HUVECs from women with preeclampsia

By: Gonzalez-Garrido Chem, J. A.; Olivares-Corichi, I. M.; Tovar-Rodriguez, J. M.; et al.

JOURNAL OF HUMAN HYPERTENSION  Volume: 27   Issue: 6   Pages: 355-361   Published: JUN 2013

40-.The potential role of anti tumor necrosis factor-alpha antibodies on some renal functions and vasoregulatory factors in preeclamptic pregnant Wistar rats

By: Gad, Hayam I.

SAUDI MEDICAL JOURNAL  Volume: 34   Issue: 5   Pages: 490-496   Published: MAY 2013

41.The polymorphism for endothelial nitric oxide synthase gene, the level of nitric oxide and the risk for pre-eclampsia: A meta-analysis

By: Dai, Bingqin; Liu, Tiecheng; Zhang, Bingzhen; et al.

GENE  Volume: 519   Issue: 1   Pages: 187-193   Published: APR 25 2013

42.Mechanism of hypertension and proteinuria during angiogenesis inhibition: evolving role of endothelin-1

By: Lankhorst, Stephanie; Kappers, Mariette H. W.; van Esch, Joep H. M.; et al.

JOURNAL OF HYPERTENSION  Volume: 31   Issue: 3   Pages: 444-454   Published: MAR 2013

43.Genetic variants of endothelial nitric synthase in gestational hypertension and preeclampsia

By: Perlik, Michal; Seremak-Mrozikiewicz, Agnieszka; Barlik, Magdalena; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 83   Issue: 9   Pages: 652-659   Published: SEP 2012

44.Linking Placental Ischemia and Hypertension in Preeclampsia Role of Endothelin 1

By: George, Eric M.; Granger, Joey P.

HYPERTENSION  Volume: 60   Issue: 2   Pages: 507-511   Published: AUG 2012

45.eNOS Deficiency Acts through Endothelin to Aggravate sFlt-1-Induced Pre-Eclampsia-Like Phenotype

By: Li, Feng; Hagaman, John R.; Kim, Hyung-Suk; et al.

JOURNAL OF THE AMERICAN SOCIETY OF NEPHROLOGY  Volume: 23   Issue: 4   Pages: 652-660  Published: APR 2012

46.Endothelin as a final common pathway in the pathophysiology of preeclampsia: therapeutic implications

By: George, Eric M.; Palei, Ana C.; Granger, Joey P.

CURRENT OPINION IN NEPHROLOGY AND HYPERTENSION  Volume: 21   Issue: 2   Pages: 157-162  Published: MAR 2012

47.Endothelin: Key Mediator of Hypertension in Preeclampsia

By: George, Eric M.; Granger, Joey P.

AMERICAN JOURNAL OF HYPERTENSION  Volume: 24   Issue: 9   Pages: 964-969   Published: SEP 2011

48.Genetic variability of endothelin-1 system in gestational hypertension and preeclampsia

By: Agnieszka, Seremak-Mrozikiewicz; Magdalena, Barlik; Michal, Perlik; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 82   Issue: 5   Pages: 363-370   Published: MAY 2011

49.Endothelin-1 system polymorphisms in preeclampsia and gestational hypertension

By: Seremak-Mrozikiewicz, A.; Barlik, M.; Drews, K.

Edited by: BenRafael, Z; Fauser, BCJM; Frydman, R

Conference: 14th World Congress on Controversies in Obstetrics, Gynecology and Infertility (COGI) Location:Paris, FRANCE Date: NOV 17-20, 2011

14TH WORLD CONGRESS ON CONTROVERSIES IN OBSTETRICS, GYNECOLOGY & INFERTILITY (COGI)  Pages: 161-164   Published: 2011

50.Interleukin-10 reduces inflammation, endothelial dysfunction, and blood pressure in hypertensive pregnant rats

By: Tinsley, John H.; South, Sanique; Chiasson, Valorie L.; et al.

AMERICAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY-REGULATORY INTEGRATIVE AND COMPARATIVE PHYSIOLOGY  Volume: 298   Issue: 3   Pages: R713-R719   Published: MAR 2010

51.Serum Mast Cell Tryptase, Eosinophil Cationic Protein, Endothelin-1 and Cytokine Levels in Preeclampsia and Healthy Pregnancy

By: Noyan, Tevfik; Kolusari, Ali; Kamaci, Mansur

TURKISH JOURNAL OF BIOCHEMISTRY-TURK BIYOKIMYA DERGISI  Volume: 34   Issue: 1   Pages: 19-24  Published: 2009

52.Plasma nitric oxide, endothelin-1, arginase and superoxide dismutase in pre-eclamptic women

By: Bernardi, Fabiana; Constantino, Larissa; Machado, Roberta; et al.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH  Volume: 34   Issue: 6   Pages: 957-963  Published: DEC 2008

53.Molecular aspects of preeclampsia

By: Mohaupt, Markus

MOLECULAR ASPECTS OF MEDICINE  Volume: 28   Issue: 2   Pages: 169-191   Published: APR 2007

54.Endothelin 1 and angiotensin II in preeeclampsia

By: Carolina Ariza, Ana; Bobadilla, Norma A.; Halhali, Ali

REVISTA DE INVESTIGACION CLINICA  Volume: 59   Issue: 1   Pages: 48-56   Published: JAN-FEB 2007

55.Sexual and reproductive health issues of Turkish immigrants in the Netherlands

By: Loeber, Olga

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 13   Issue: 4  Pages: 330-338   Article Number: PII 90730

56.Factors associated with contraceptive use in Tehran, Iran

By: Sadat-Hashemi, Seyed Mahdi; Ghorbani, Raheb; Majdabadi, Hesamodin Askari; et al.

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 12   Issue: 2  Pages: 148-153   Published: JUN 2007

57.Chronic hyperleptinemia results in the development of hypertension in pregnant rats

By: Palei, Ana C.; Spradley, Frank T.; Granger, Joey P.

AMERICAN JOURNAL OF PHYSIOLOGY-REGULATORY INTEGRATIVE AND COMPARATIVE PHYSIOLOGY  Volume: 308   Issue: 10   Pages: R855-R861   Published: MAY 15 2015

58.The Influence of Overweight and Obesity on Maternal Soluble fms-Like Tyrosine Kinase 1 and Its Relationship With Leptin During Pregnancy

By: Straughen, Jennifer K.; Misra, Dawn P.; Kumar, Pawan; et al.

REPRODUCTIVE SCIENCES  Volume: 20   Issue: 3   Pages: 269-275   Published: MAR 2013

59.Relation between first trimester maternal serum leptin levels and body mass index in normotensive and pre-eclamptic pregnancies - Role of leptin as a marker of pre-eclampsia: A prospective case-control study

By: Samolis, Sofoklis; Papastefanou, Ioannis; Panagopoulos, Perikles; et al.

GYNECOLOGICAL ENDOCRINOLOGY  Volume: 26   Issue: 5   Pages: 338-343   Published: MAY 2010

60.Leptin gene (TTTC)(n) microsatellite polymorphism in pre-eclampsia and HELLP syndrome

By: Nagy, Balint; Varkonyi, Tibor; Molvarec, Attila; et al.

CLINICAL CHEMISTRY AND LABORATORY MEDICINE  Volume: 47   Issue: 9   Pages: 1033-1037   Published:SEP 2009

61.Serum markers for pre-eclampsia: An update on the analytes to be determined in the first, second, and third trimester

By: Bersinger, N. A.; Baumann, M. U.

Conference: 25th CORATA-IBS Meeting Location: La Rochelle, FRANCE Date: MAY 21, 2008

IMMUNO-ANALYSE & BIOLOGIE SPECIALISEE  Volume: 24   Issue: 2   Pages: 58-68   Published: APR 2009

62.Role of Cytokines in the Pathophysiology of Hypertension during Preeclampsia

By: Saeed, Sheikh Arshad; Khan, Nadia Saeed; Saleem, Asma; et al.

JOURNAL OF THE CHEMICAL SOCIETY OF PAKISTAN  Volume: 31   Issue: 1   Pages: 175-185   Published:FEB 2009

63.HIGH MATERNAL SERUM LEPTIN AND INTERLEUKIN-6 LEVELS IN PRE-ECLAMPSIA AND RELATIONSHIPS WITH CLINICAL AND METABOLICAL PARAMETERS OF DISEASE SEVERITY AND PREGNANCY OUTCOME

By: Mihu, D.; Georgescu, C.; Mihu, C.; et al.

ACTA ENDOCRINOLOGICA-BUCHAREST  Volume: 5   Issue: 1   Pages: 49-60   Published: JAN-MAR 2009

64.Serum visfatin levels in late pregnancy and pre-eclampsia

By: Hu, Wensheng; Wang, Zhengping; Wang, Hanzhi; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 87   Issue: 4   Pages: 413-418  Published: 2008

65.Placental cytokines and preeclampsia

By: Keelan, Jeffrey A.; Mitchell, Murray D.

FRONTIERS IN BIOSCIENCE  Volume: 12   Pages: 2706-2727   Published: JAN 1 2007

66.Serum adiponectin, leptin and soluble leptin receptor in pre-eclampsia

By: Lu, Donghong; Yang, Xiaofu; Wu, Yuzhong; et al.

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 95   Issue: 2   Pages: 121-126  Published: NOV 2006

67.Leptin in pregnancy: An update

By: Henson, MC; Castracane, VD

BIOLOGY OF REPRODUCTION  Volume: 74   Issue: 2   Pages: 218-229   Published: FEB 2006

68.A randomized controlled trial of uterine exteriorization versus in situ repair of the uterine incision during cesarean delivery

By: El-Khayat, Waleed; Elsharkawi, Mohamed; Hassan, Amr

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 127   Issue: 2   Pages: 163-166  Published: NOV 2014

69.The effect of placental removal method on perioperative hemorrhage at cesarean delivery; a randomized clinical trial

By: Gun, Ismet; Ozdamar, Ozkan; Ertugrul, Serkan; et al.

ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS  Volume: 288   Issue: 3   Pages: 563-567   Published: SEP 2013

70.Chronic pain after childbirth

By: Landau, R.; Bollag, L.; Ortner, C.

INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRIC ANESTHESIA  Volume: 22   Issue: 2   Pages: 133-145  Published: APR 2013

71.Effects of method of uterine repair on surgical outcome of cesarean delivery

By: Doganay, Melike; Tonguc, Esra Aysin; Var, Turgut

INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS  Volume: 111   Issue: 2   Pages: 175-178  Published: NOV 2010

72.Extraabdominal vs intraabdominal uterine repair at cesarean delivery: a metaanalysis

By: Walsh, Colin A.; Walsh, Stewart R.

AMERICAN JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 200   Issue: 6     Article Number:625.e1   Published: JUN 2009

73.Surgical management of canine and feline dystocia

By: Traas, A. M.

Conference: Annual Meeting of the Society-for-Theriogenology Location: St Louis, MO Date: 2008

Sponsor(s): Soc Theriogenol

THERIOGENOLOGY  Volume: 70   Issue: 3   Pages: 337-342   Published: AUG 2008

74.Prevention and early management of immediate postpartum haemorrhage: Policies in six perinatal networks in France

By: Deneux-Tharaux, C.; Dreyfus, M.; Goffinet, F.; et al.

JOURNAL DE GYNECOLOGIE OBSTETRIQUE ET BIOLOGIE DE LA REPRODUCTION  Volume: 37   Issue: 3  Pages: 237-245   Published: MAY 2008

75.Oxytocin-ergometrine co-administration does not reduce blood loss at caesarean delivery for labour arrest

By: Balki, M.; Dhumne, S.; Kasodekar, S.; et al.

Conference: 39th Annual Meeting of the Society-for-Obstetric-Anesthesia-and-Perinatology Location: Banff, CANADA Date: MAY 16-19, 2007

BJOG-AN INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 115   Issue: 5  Pages: 579-584   Published: APR 2008

76.Uterine exteriorization compared with in situ repair at cesarean delivery - A randomized controlled trial

By: Coutinho, Isabela Cristina; de Amorim, Melania Maria Ramos; Katz, Leila; et al.

OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 111   Issue: 3   Pages: 639-647   Published: MAR 2008

77.Methods of delivering the placenta at caesarean section

By: Anorlu, Rose I.; Maholwana, Babalwa; Hofmeyr, G. Justus

COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS  Issue: 3     Article Number: CD004737   Published: 2008  

78-Complications of exteriorized compared with in situ uterine repair at cesarean delivery under spinal anesthesia - A randomized controlled trial

By: Siddiqui, Mughina; Goldmnidt, Eric; Fallah, Shafagh; et al.

Conference: 37th Annual Meeting of the Society-for-Obstetric-Anesthesia-and-Perinatology Location: Palm Desert, CA Date: MAY 04-07, 2005

OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 110   Issue: 3   Pages: 570-575   Published: SEP 2007

79.Influence of uterine exteriorization versus in situ repair on post-cesarean maternal pain: a randomized trial

By: Nafisi, S.

INTERNATIONAL JOURNAL OF OBSTETRIC ANESTHESIA  Volume: 16   Issue: 2   Pages: 135-138  Published: APR 2007

80.Decreased Maternal Serum 2-Methoxyestradiol Levels are Associated with the Development of Preeclampsia

By: Shen, Zhijun; Wu, Yanming; Chen, Xiao; et al.

CELLULAR PHYSIOLOGY AND BIOCHEMISTRY  Volume: 34   Issue: 6   Pages: 2189-2199   Published: 2014

81.The current status of lipoprotein (a) in pregnancy: A literature review

By: Fanshawe, Angela E.; Ibrahim, Michael

JOURNAL OF CARDIOLOGY  Volume: 61   Issue: 1-2   Pages: 99-106   Published: JAN-FEB 2013

82.Lipid concentration in small for gestational age (SGA) pregnancies and hypertensive disorders

By: Ziaei, Saeideh; Jahanian, Shahideh; Kazemnejad, Anoshirvan

PREGNANCY HYPERTENSION-AN INTERNATIONAL JOURNAL OF WOMENS CARDIOVASCULAR HEALTH  Volume: 2   Issue: 2   Pages: 164-167   Published: APR 2012

83.Role of dyslipidemia in preeclamptic overweight pregnant women

By: Sharami, Seyede Hajar; Tangestani, Azita; Faraji, Roya; et al.

IRANIAN JOURNAL OF REPRODUCTIVE MEDICINE  Volume: 10   Issue: 2   Pages: 105-112   Published: MAR 2012

84.Serum Homocysteine and Lipoprotein(a) Levels in Preeclamptic Pregnants

By: Isildak, Murat Yasar; Yildirmak, Sembol Tuerkmen; Dogan, Serkan; et al.

Conference: 6th National Congress of Clinical Biochemistry Location: Antalya, TURKEY Date: APR 26-30, 2006

TRAKYA UNIVERSITESI TIP FAKULTESI DERGISI  Volume: 26   Issue: 3   Pages: 208-213   Published: SEP 2009

85.Evaluating the association between all components of the metabolic syndrome and pre-eclampsia

By: Srinivas, Sindhu K.; Sammel, Mary D.; Bastek, Jamie; et al.

JOURNAL OF MATERNAL-FETAL & NEONATAL MEDICINE  Volume: 22   Issue: 6   Pages: 501-509  Published: 2009

86.Fetal lipoprotein changes in pre-eclampsia

By: Catarino, Cristina; Rebelo, Irene; Belo, Luis; et al.

ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA  Volume: 87   Issue: 6   Pages: 628-634  Published: 2008

87.Lipoprotein: from a new antigen to a cariovascular risk factor

By: Sorell Gomez, Luis; Bermudez, Fernando; Bermudez, Valmore; et al.

REVISTA LATINOAMERICANA DE HIPERTENSION  Volume: 2   Issue: 6   Pages: 165-178   Published: 2007

88.Extremely large vulvar fibroma in a 15-year-old girl

By: Veleminsky, Milos, Jr.

NEUROENDOCRINOLOGY LETTERS  Volume: 33   Issue: 6   Pages: 600-602   Published: 2012

89.Prevalences of and risk factors for vulvar diseases in Nepal: a hospital-based study

By: Pathak, Deeptara; Agrawal, Sudha; Dhali, Tapan K.

INTERNATIONAL JOURNAL OF DERMATOLOGY  Volume: 50   Issue: 2   Pages: 161-167   Published: FEB 2011

90.BILATERAL SERTOLI CELL ADENOMA IN GONADS, ASSOCIATED WITH SEROUS CYSTADENOMA

By: Fernandez-Vega, Ivan; Santos-Juanes, Jorge; Garcia-Pravia, Carmen

POLISH JOURNAL OF PATHOLOGY  Volume: 65   Issue: 2   Pages: 154-156   Published: JUN 2014

91.Evaluation of Retained Testes in Adolescent Girls and Women with Complete Androgen Insensitivity Syndrome

By: Nakhal, Rola S.; Hall-Craggs, Margaret; Freeman, Alex; et al.

RADIOLOGY  Volume: 268   Issue: 1   Pages: 153-160   Published: JUL 2013

92.Bilateral Sertoli cell tumors of the testis-a likely new extracolonic manifestation of familial adenomatous polyposis

By: Xiao, Guang-Qian; Granato, Roberto C.; Unger, Pamela D.

VIRCHOWS ARCHIV  Volume: 461   Issue: 6   Pages: 713-715   Published: DEC 2012

93.Sertoli cell tumor and intratubular germ cell neoplasia located in separate gonads in an adolescent patient with complete androgen insensitivity: a case report and review of literature

By: Lin, Maria H.; Shamszadeh, Masoud; Pitukcheewanont, Pisit

JOURNAL OF PEDIATRIC ENDOCRINOLOGY & METABOLISM  Volume: 25   Issue: 5-6   Pages: 547-551  Published: JUN 2012

94.Laparoscopic gonadectomy for androgen insensitivity syndrome - case report

By: Jedrzejczak, Piotr; Serdynska-Szuster, Monika; Wachowiak-Ochmanska, Katarzyna; et al.

GINEKOLOGIA POLSKA  Volume: 81   Issue: 6   Pages: 457-460   Published: JUN 2010

95.Incidental detection of Sertoli-Leydig cell tumor by FDG PET/CT imaging in a patient with androgen insensitivity syndrome

By: Ozulker, Tamer; Ozpacaci, Tevfik; Ozulker, Filiz; et al.

ANNALS OF NUCLEAR MEDICINE  Volume: 24   Issue: 1   Pages: 35-39   Published: JAN 2010

96-A Rare Case of Large Epididymal Cyst in Androgen Insensitivity Syndrome Removed Laparoscopically

By: Kriplani, Alka; Savithrisowmya, S.; Agarwal, Nutan; et al.

JOURNAL OF MINIMALLY INVASIVE GYNECOLOGY  Volume: 16   Issue: 4   Pages: 504-506   Published: JUL-AUG 2009

97.Androgen insensitivity syndrome with serous gonadal cyst

By: Yanai, Yoko; Hiroi, Hisahiko; Osuga, Yutaka; et al.

FERTILITY AND STERILITY  Volume: 90   Issue: 5     Article Number: 2018.e9   Published: NOV 2008

98.A Sertoli-Leydig cell tumor in a patient with complete androgen insensitivity syndrome - A case report

By: Choi, Min Sung; Kim, Dong Won; Jin, So-Young; et al.

KOREAN JOURNAL OF PATHOLOGY  Volume: 41   Issue: 1   Pages: 59-62   Published: FEB 2007

99.Fetal sex-related dysregulation in testosterone production and their receptor expression in the human placenta with preeclampsia

By: Sathishkumar, K.; Balakrishnan, M.; Chinnathambi, V.; et al.

JOURNAL OF PERINATOLOGY  Volume: 32   Issue: 5   Pages: 328-335   Published: MAY 2012

100.Serum testosterone levels during early pregnancy in patients developing preeclampsia

By: Tuutti, Eija K.; Hamalainen, Esa K.; Sainio, Susanna M.; et al.

SCANDINAVIAN JOURNAL OF CLINICAL & LABORATORY INVESTIGATION  Volume: 71   Issue: 5   Pages:413-418   Published: SEP 2011

101.Pregnancy characteristics and maternal breast cancer risk: a review of the epidemiologic literature

By: Nechuta, Sarah; Paneth, Nigel; Velie, Ellen M.

CANCER CAUSES & CONTROL  Volume: 21   Issue: 7   Pages: 967-989   Published: JUL 2010

102.Pregnancy, progesterone and progestins in relation to breast cancer risk

By: Campagnoli, C; Abba, C; Ambroggio, S; et al.

Conference: Scientific Meeting of the European-Progestin-Club Location: Amsterdam, NETHERLANDS Date:OCT 05, 2004

JOURNAL OF STEROID BIOCHEMISTRY AND MOLECULAR BIOLOGY  Volume: 97   Issue: 5   Pages: 441-450  Published: DEC 2005

103.Vulvovaginal-gingival syndrome

By: Panagiotopoulou, N.; Wong, C. S. M.; Winter-Roach, B.

JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY  Volume: 30   Issue: 3   Pages: 226-230   Published: APR 2010

104.Vulvovaginal gingival syndrome and coeliac disease

By: de Lima, A. S.; Werner, B.; Mukai, M. M.; et al.

JOURNAL OF THE EUROPEAN ACADEMY OF DERMATOLOGY AND VENEREOLOGY  Volume: 22   Issue: 9  Pages: 1122-1123   Published: SEP 2008

105.Vulvar lichen planus

By: Goldstein, AT; Metz, A

CLINICAL OBSTETRICS AND GYNECOLOGY  Volume: 48   Issue: 4   Pages: 818-823   Published: DEC 2005

106.Oro-vaginal-vulvar lichen planus: report of two new cases

By: Petruzzi, M; De Benedittis, M; Carriero, C; et al.

MATURITAS  Volume: 50   Issue: 2   Pages: 140-150   Published: FEB 14 2005

107.LIVE TWIN ECTOPIC PREGNANCY WITH ADVANCED GESTATION

By: Sergel, Michelle J.; Greenberg, David T.

JOURNAL OF EMERGENCY MEDICINE  Volume: 37   Issue: 1   Pages: 77-78   Published: JUL 2009

108.Promoting women's human rights: A qualitative analysis of midwives' perceptions about virginity control and hymen 'reconstruction'

By: Christianson, Monica; Eriksson, Carola

EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE  Volume: 20   Issue: 3  Pages: 181-192   Published: JUN 2015

109.Gender Differences in the Perception of Honour Killing in Individualist Versus Collectivistic Cultures: Comparison Between Italy and Turkey

By: Caffaro, Federica; Ferraris, Federico; Schmidt, Susanna

SEX ROLES  Volume: 71   Issue: 9-10   Pages: 296-318   Published: NOV 2014

110.Turkish nursing students' knowledge and perceptions regarding virginity

By: Zeyneloglu, Simge; Kisa, Sezer; Yilmaz, Duygu

NURSE EDUCATION TODAY  Volume: 33   Issue: 2   Pages: 110-115   Published: FEB 2013

111.The experience and responses of Swedish health professionals to patients requesting virginity restoration (hymen repair)

By: Essen, Birgitta; Blomkvist, Anna; Helstrom, Lotti; et al.

REPRODUCTIVE HEALTH MATTERS  Volume: 18   Issue: 35   Pages: 38-46   Article Number: PII S0968-8080(10)35498-X   Published: MAY 2010

112-Cultural Factors in the Diagnosis and Treatment of Traumatised Migrant Patients from Turkey

By: Schouler-Ocak, Meryam; Reiske, Sophie-Luise; Rapp, Michael A.; et al.

TRANSCULTURAL PSYCHIATRY  Volume: 45   Issue: 4   Pages: 652-670   Published: DEC 2008

113.Consequences of domestic violence on women's mental health in Bosnia and Herzegovina

By: Avdibegovic, Esmina; Sinanovic, Osman

CROATIAN MEDICAL JOURNAL  Volume: 47   Issue: 5   Pages: 730-741   Published: OCT 2006

Diploma aldığı kurum

 • EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL SISLI ETFAL EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Tüp Bebek
 • Jinekolojide Laparoskopik Cerrahi
 • Jinekolojik Kanserler
 • Myom (Miyom), fibromyoma
 • İdrar Kaçırma (üriner inkontinans)

Tedaviler

 • İnfertilite ve tüp bebek
 • Myomektomi
 • İdrar kaçırma ameliyatları
 • Jinekolojik kanser cerrahisi
 • Labioplasti (iç dudak estetiği)

Ödüller

 • .Best of City’ Awards 2019 da ‘ Yılın Başarılı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’ ödülü (27.09.2019)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 68 90

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta

Doktor Yorumları

Değerlendir
79 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

mak.ismail@gmail.com..mak

Alpaslan hocamız biz kaymak ailesinin doğumumuzun başından sonuna kadar geçen süre de ilgi, alaka ve bilgilendirmelerinden dolayı müteşekkiriz. Tartışmasız branşının Türkiye de en iyilerinin başında geldiği aldığı ödüllerin neticesidir. Gönül rahatlığı ve aynı zamanda tüm doğru ve eksiksiz bilgileri hem eşim hem ben bir çok kez kendilerine dile getirdik ve buradan da paylaşmak istedik. Şimdiden tekrar herşey için teşekkür ederiz.🙏🏻🙏🏻 30-06-2020

er..TİN

Hamilelik ve doğum süreci baştan sona hem çok keyifli hem de hiç beklenmeyen süprizlerle doluydu. Farklı doktor ve hastane tecrübelerimiz, Alpaslan bey i tanıyınca son buldu. Bize geçirdiği güven ve emin ellerde olma duygusu, eşimin ve benim üzerimizdeki stresi tamamen aldı ve doğuma kadar gönlümüzün rahat olmasını sağladı. Olaylar karşısındaki babacan tavrı da bizim için çok değerliydi. Aklımıza takılan sorularda ihtiyaç anında hızlı ulaşılabilir olması ve sakinleştirici yönlendirmeleri her zaman artımız oldu. Doğum sürecinde ekibi ile birlikte baştan sona ilgileri ve güleryüzleriyle çok iyi bir takım olduklarını da özellikle belirtmek isterim. Her şey için Alpaslan bey e tekrar tekrar teşekkür ederiz. Bir anne için emin ellerde olmak kadar güvenli bir duygu yok. Ömer & Zühre Çetin 21-06-2020

et..tlutepe Özen

Bir doktora sonsuz guven duymanin kiymeti, ikinci bir can tasirken daha cok anlasiliyormus. Alparslan bey, hamilelik surecimi en basindan doguma kadar ince bir titizlikle takip etti. Saglik durumumuz ve merak ettiklerimiz ile ilgili verdigi acik bilgiler, abartidan uzak tavsiyeler sayesinde son derece rahat ve endiseye mahal vermeyen bir hamilelik yasadim.Bebegimizin hayattaki ilk sansi, gozlerini dunyaya Alparslan bey gibi kiymetli bir doktorun ellerinde acmasi oldu. İyi ki kendisi gibi kiymetli doktorlarimiz var. Buket Kurtlutepe Özen 21-06-2020

�e..çer

Kadın Doğum muayenesi olamayan biri olarak birkaç tatsız tecrübeden sonra doktor arayışına girmiştim Alparslan Hocama randevu alıp gittiğimde bana çok nazik davrandı ve belirli yöntemler söyledi. Sonrasında çok kolay bir şekilde muayene olmaya başladım. Aradan birkaç yıl geçtiğinde hamile olduğumu öğrendim gönül rahatlığıyla Hocama gittim. Sorunsuz bir şekilde gebeliğimi tamamlayıp bizi evladımıza kavuşturdu. Çok kaygılı Yapıda birisi olmama ve bazı ek rahatsızlıklarım olmasına rağmen hocamızın titizliği sayesinde sorunsuz bir 9 ay geçirdik. Bilgilendirmeleri gerçekten çok rahatlatıcı. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. 05-06-2020

......

Ben yurt dışın da yasiyorum. Gectigimiz aylar da bir dis gebelik gecirdim. Bu konuda tereddütlerim oldugu icin Prof. Dr. Alparslan Baksu ile görüstüm ve Türkiye de bunun ameliyatsiz bir sekilde kolayca cözülebilecegini ögrendim. Ertesi gün Türkiyeye gidip kontrollerimi olduktan ve uygun görüldükten sonra vurulan tek bir igne ile kesinlikle sorunsuz bir sekilde gebeligim sona erdi. Sonrasin da hic bir sorun veya yan etki yasamadim ve bu yüzden Prof. Dr. Alparslan Baksu beye sonsuz tesekkürlerimi ve sevgilerimi sunuyorum. 23-04-2020

gu..ogan

Hamile oldugumu ogrendigimde teyit etmek icin kadin dogumla alakali kontrollerimde yillardir gittigim hastane olan Ota Jinemed’i tercih ettim. Son dakika gittigim icin muthis bir sans ile Alparslan Bey’e randevu verildi. Gittigimde kendisinin ilgisinden ve donanimindan cok memnun kaldim. Bunun uzerine detayli bir arastirma ve aile dostumuz bir kac doktorun da Alparslan Bey’i biz sormadan tesaduf eseri onermesi sonucunda en dogru, en basarili adresin Alparslan Bey olduguna karar verdik esimle. Nitekim babacan tavirlari, icten tavsiyeleri, her belirtiye titizlikle yaklasmasi sonucunda dogumum basarili bir sekilde gerceklesti. Erken dogum belirtilerim vardi, baska bir doktora gitseydim bu belirtilerin fark edilecegini dusunmuyorum acikcasi. Her hafta titizlikle yakindan takip edildim. Hangi saatte olursa olsun her daim telefonun ucunda idi kendisi. Basarili bir serklaj operasyonu sayesinde (ki her doktorun basariyla gerceklestirebildigi bir operasyon degildir, komplikasyonlara neden olabilir) bebegim cok saglikli. Butun bu surecte bir de Covid-19 salginini yasadik. Hastanede kalmam gereken gunlerde Alparslan Bey psikolojik olarak da destek oldu. Yanima kendisi ve hic bir personel maskesiz gelmedi, ziyaretci kurallari guncellendi, yapilmasi gereken her sey yapildi. Hastanenin guvenli oldugunu bildigim icin rahatlikla dogum sonrasi ilk kontrolume gittim. Iyi ki var, iyi ki tanidim, iyi ki doktorum oldu! Gonul rahatligi ile onerebilecegim tek adres. Her sey icin tesekkurler hocam! (Duygu&Erdem) 11-04-2020

den..ayri

Prof. Dr. Alparslan Baksu ile 2018 yılı sonunda bir arkadaşımin tavsiyesi sonrası tanıştık. Ameliyatlar ve tedavi süreçleri sonrası 2020 mart ayında sayesinde kızımızı kucağımıza sağlıkla aldık. Simdi 35 yasinda yeni anneyim. En başta ergenliğim itibari ile yaşadığım aşırı ağrılı adet dönemleri ve evliliğim sonrası senelerce hamile kalamama ayrıca 2017 yazında 7 haftalık düşük problemim sebebi ile onlarca kez doktora danışmıştım. Ayrıca eşim hiçbir sorunu olmadığı halde aylarca sperm kalitesini arttırıcı ilaç ve takviyeler kullandı. En sonunda eşimle tedavi ile tüp bebek sahibi olmayı düşünürken Prof.Dr.Alparslan Baksu’dan randevu aldık ve ilk muayenede kendisi bana rahimde septum teşhisi koydu. Çekilen hsg filmi sonrası rahmimdeki anomalinin büyüklüğü ortaya çıkmış oldu ve Alparslan Hoca iki ay ara ile 2019 yılı başında histeroskopi ameliyatlarımı gerçekleştirdi. İyileşme sürecinin hemen ardından ilk denememiz sonrası eşimle hamilelik haberini aldık ve hamilelik sürecim başlamış oldu. Hamileliğimin 13. haftasında yoğun bir kanama geçirdim ve yine Alparslan Hoca’nın gözetimi altında 8 gün hastanede tedavi gorerek yattım. Sonrasında 1 ay evde hic kalkmadan ve 1 ay da evden cikmadan genel olarak yatarak istirahat ettim. 2 ay boyunca yalnizca dr kontrolleri icin evden ayrildim. 2 aylik istirahatim sonunda, hamileligimin son 3 ayini dikkatli ama daha aktif gecirdim. Dogum tarihi 38+5 olarak planlandi ve gerceklestirildi. Alparslan Hocamiz sayesinde bebegimizi saglikla kucagimiza aldik. Bu surecte bize her turlu destegi veren Prof.Dr. Alparslan Baksu’ya buradan ayrica sonsuz tesekkur ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu hayatta kendisi ile tanisma sansimiz oldugu icin kendimizi ne kadar sansli hissettigimizi anlatamam. Gulden Erbayri 02-04-2020

den..ayri

Prof. Dr. Alparslan Baksu ile 2018 yılı sonunda bir arkadaşımin tavsiyesi sonrası tanıştık. Ameliyatlar ve tedavi süreçleri sonrası 2020 mart ayında sayesinde kızımızı kucağımıza sağlıkla aldık. Simdi 35 yasinda yeni anneyim. En başta ergenliğim itibari ile yaşadığım aşırı ağrılı adet dönemleri ve evliliğim sonrası senelerce hamile kalamama ayrıca 2017 yazında 7 haftalık düşük şikayetlerim vardı. Ayrıca eşim hiçbir sorunu olmadığı halde aylarca sperm kalitesini arttırıcı ilaç ve takviyeler kullandı. En sonunda eşimle tedavi ile tüp bebek sahibi olmayı düşünürken Prof.Dr.Alparslan Baksu’dan randevu aldık ve ilk muayenede kendisi bana rahimde septum teşhisi koydu. Çekilen hsg filmi sonrası rahmimdeki anomalinin büyüklüğü ortaya çıkmış oldu ve Alparslan Hoca iki ay ara ile 2019 yılı başında histeroskopi ameliyatlarımı gerçekleştirdi. İyileşme sürecinin hemen ardından ilk denememiz sonrası eşimle hamilelik haberini aldık ve hamilelik sürecim başlamış oldu. Hamileliğimin 13. haftasında yoğun bir kanama geçirdim ve yine Alparslan Hoca’nın gözetimi altında 8 gün hastanede tedavi gorerek yattım. Sonrasında 1 ay evde hic kalkmadan ve 1 ay da evden cikmadan genel olarak yatarak istirahat ettim. 2 ay boyunca yalnizca dr kontrolleri icin evden ayrildim. 2 aylik istirahatim sonunda, hamileligimin son 3 ayini dikkatli ama daha aktif gecirdim. Dogum tarihi 38+5 olarak planlandi ve gerceklestirildi. Alparslan Hocamiz sayesinde bebegimizi saglikla kucagimiza aldik. Bu surecte bize her turlu destegi veren Prof.Dr. Alparslan Baksu’ya buradan ayrica sonsuz tesekkur ve minnetlerimizi sunuyoruz.Gulden Erbayri 02-04-2020

al..iz

İstanbul dışında yaşamama rağmen Alparslan Bey'i ilk tanıdığım günden beri kendisinden aldığımı yüksek enerji ve güven 9 aylık süreci kusursuz tamamlattırdı. Alparslan Bey'in sayesinde kucağımıza ikinci bebeğimizi aldık. Hamilelik sürecimdeki sorunlarımı çok kolay atlattım. Çok profesyonelce bir ameliyattı. Çok titizdi. Bunların sayesinde çok kısa sürede iyileştim. Herşey için teşekkür ederim. İyi ki kendisini tanımışız. (Zuhal&Engin Deniz) 17-03-2020

nül..ram

Alparslan beye ilgi alaka ve güler yüzü için çok teşekkürler. Rahim içinde 6.5 cm. Boyutunda riskli miyomumu basarili bir ameliyatla aldı. Benim için korkulu olan bu süreci kısa sürede atlattım. Miyom ameliyatı olacaksanız Alparslan beye gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz. Ben başka doktor araştırmadan kendisine ameliyat oldum. 13-03-2020

li.aydin@gmail.com..lı

Ota Jinemed benim yıllardır gittiğim ve cok memnun oldugum bir hastanedir. Hamile kalınca daha önce cok kişiden olumlu yorumlar duydugum Alparslan Hocaya gitmeye karar verdim. Bebeğimi 21 gun önce de sağlıkla kucagıma aldım. Tecrubeleri sayesinde sağlıklı bir hamilelik gecirdim ki erken dogum risklerime ragmen butun gereken dogru önlemler sayesinde ben ve bebeğim cok sağlıklı kalmayı başardık. Ben herkese sağlıklı bir hamilelik diliyorum ve Alparslan hoca gibi bir profesore gitmelerini tavsiye ediyorum. Nazlı Irem 13-03-2020

ye Perver..�men

Dr.Alpasrslan Baksu sayesinde, gayet sorunsuz ve başarılı bir ameliyat süreci yaşadım. Kendisine çok teşekkür ederim. 25-02-2020

el..AN

6 düşükten sonra, Alparslan hocanın sayesinde kızıma kavuştum. Çok sıkıntılı bir hamileliğim oldu, yurt dışında yaşadığımız için Alparslan hocaya kontrole gitme şansım olmadı, whatsApp’dan sorduğumuz sorulara, cevap vererek içimizi rahatlattı. Burdaki doktorlar bile, nasıl yardımcı olacaklarını bilmedikleri için Alparslan hocaya danışmamı tavsiye ettiler. Teşekkürler Alparslan Baksu 23-02-2020

üm..

Doktorum Alparslan baksuya gösterdiği Güler yüz tüm ilgi alaka ve takibi için çok teşekkür ediyorum. Çok zor olan miyom ameliyatımı çok başarılı bir sekilde gercekleştirdi. Deneyimi titizliği ve en önemlisi verdiği güven ile mükemmel bir doktor. Gerek ameliyat öncesinde gerekse ameliyat sonrasında son derece ilgi ve alakalıydı. İyi ki sizi tanımışız. Alparslan Hocam ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Emeğinize ve ellerinize sağlık hocam. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum, gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. 03-02-2020

an..�cı

Annem 79 yaşında ve 4-5 yıldır idrar yapamama şikayeti yaşıyordu..bu problemi uykusuz geceler ile birlikte yaşam kalitesini çok fazla etkiliyordu.. Sürekli 2 gün ara ile hastaneye giderek sonda yardımıyla mesane boşaltımı yapılıyordu.. Fakat 79 yaşındaki annem için bu işlem hem geçici hemde canını acıtan bir süreç olarak geçiyordu.. Annem Mersin' de yaşıyor ve bu şikayet ile ilgili yıllardır Mersinde bir çok doktora gittik.. Fakat doğru tedaviyi alamadık..bir doktor bize mesanede taş olduğunu ve taş alınınca iyileşeceğini söylediler.. Ameliyatı oldu fakat Annemin bu şikayeti geçmedi..İnternette sürekli araştırıyorduk.. Alparslan bey'e buradaki yorumları ve mesleki tecrübesini okuduktan sonra.. Annemi Alparslan beye götürmek için Mersin'den İstanbul 'a getirdim.. Ve Alparslan bey' in ile ilk muayeden sonra bile Annem'in şikayetlerinde azalma başladı..idrar yapamadığı için mesane tam boşaltılamıyor olması annemde mesane içinde şiddetli enfeksiyonada sebep olmuştu.. Ve bu böbreklerede zarar veren bir durum haline gelmişti.. Alparslan beyin doğru teşhis ve uyguladığı doğru tedavi sonrası Annem'in tüm şikayetleri geçti.. Uykusuz gecelerden kesintisiz uykulara geçti ve böylece yaşam kaliteside yükseldi.. Bu yüzden Alparslan bey'e ne kadar teşekkür etsek az..tedavi süresince tüm ilgi alaka ve güler yüzünüz içinde ayrıca teşekkür ederiz.. 26-11-2019

re..e Bozalan

Oğlumun süper kahramanı.. 6 Mayıs 2019 tarihinde gebeliğimden kaynaklı oluşan ağrı sebebiyle devlet hastanesine gittim fakat doktor çok umursamaz şekilde serviks incelmen var yarına kadar dinlen geçmezse gel diyerek odadan çıkardı.Hastaneden çıkar çıkmaz ilk işim Otajinemed hastanesini arayarak acil olarak Alparslan hocadan randevumu aldım ? Alparslan hocaya muayene olduktan sonra serviksin 1,5cm düştüğünü ve acil olarak ameliyat olmam gerektiğini yoksa bebeğimi kaybedeceğimi söyledi o gün zorlu ve bi o kadar meşakkatli bi yolcuğumuz başladı. Gebeliğimin 20.haftasında serklaj ameliyatım gerçekleşti ve doğuma kadar istirahat halinde olmam gerektiği bilgisi verildi. 36. Haftaya kadar süren zorlu yolculuğumuzda hocamızın ilgisi ve tecrübesiyle bebeğimizi kucağımıza aldık. Sonuç olarak hamileliğimin 20. Haftaya kadar olan süreçte 8 doktor tarafından muayene edilmeme rağmen kendimde bi ebe olarak doktorlarıma servikal yetmezliğimin olup olmadığını sorduğum halde bişeyin yok diyip hep geçiştirildim taki Alparslan hocaya denk gelene kadar. 4 aylık süreçte çok emeği geçti hocamın çok teşekkür ederim kendisine. 04-10-2019

tem..kqnn

Sayın kıymetili hocamıza çok tesekür ediyorum herseferinde sorularıma aydınlatıcı bir sekilde cevap verip içimi rahatlattığı için çok saygı ve tesekürlerimi sunuyorum 20-09-2019

lan..l

Benim mucizem Alparslan Baksu... 30 Mart 2018’de aşırı kanama sebebiyle apartopar ofis arkadaşım beni Alparslan hocaya götürdü. Kendisi ilk önce beni güzelce tokatladı, bu hale nasıl gelebildin fark etmeden diye. Sayısız myomlarım vardı(patates çuvalı olarak tanımlamıştı), tüm rahmi sarmış ve acil ameliyat dedi. Myom neydi, histeroskopi neydi? Kafamda deli sorula ve yaşadığım şokla, kadın doğum uzmanı olan kuzen arandı, arkadaşlarım kendi doktorlarıyla görüştü ve durum iyice karıştı. Genel sonuç çocuk sahibi olmadan bu ameliyatı olmam çok riskli. Tabi bu yorum ultrasonu görmeden ilk yapılan yorumlardı. Ultrasonu gördüklerinde ise evet ameliyat olman lazım ama myomların yerleri sıkıntılı risk büyük. Ben kendisine ilk andan beri koşulsuz inandım, ne derse oydu benim için ve hemen Alparslan Hoca sayesinde, başarılı bir operasyon geçirdim. 3 ay sonra çok ufak bir operasyon daha geçirdim ki bunu en başta söylemişti. Ve bu minnoş operasyondan 5 ay sonra yine uzun süren bir kanama için gittim ve hamile olduğumu öğrendik? Hamilelik sürecimde zor olacaktı tabiki.. Düşük riskim, kanamam, kan uyuşmazlığım vardı, sayesinde hepsini atlattık. 7.ayın ilk günü bayram tatiline çıkmadan test yaptırmaya gittim Alparslan Hocanın rutin vajinal kontrolleri sayesinde rahmin açıldığını öğrendik. Alparslan hocanın tecrübesiyle bir çok doktorun cesaret edemeyeceği 27.haftada yapılan serklaj operasyonum sayesinde bebeğimi 38. Haftada kucağıma aldım. Kısaca Alparslan hoca; hamilelik öncesi,hamilelik dönemi ve hamilelik sonrasında ilgisi, alakası ve oluşan sorunlarda tecrübeli yaklaşımıyla hem hamilelik sürecimi hemde diğer hastalığımı çok güzel yönetti. Birine bişey önermek çok zordur fakat bu hayatta güvenerek önerdiğim tek şey doktorum. Teşekkürler? 15-09-2019

en..it

Çok başarılı bir ameliyat geçirdim. İyileşme sürecim kısa ve kolaydı. Hem doktorumdan hem de hastanenin hizmetlerinden çok memnun kaldım. 22-08-2019

al..em

Rahmime gömülü olan sübmüköz myomum gittikçe büyümüş ve çapı 7,5 cm olmuştu. Bu sebeple ameliyat olmam için Dr. Arayışına başladım. Tabii bu süreçte muayene olmak için gittiğim bazı devlet hastanelerinde ki doktorlar myomun büyüklüğünden kaynaklı ve rahime yapışık olmasından dolayı rahmin alınması gerekebilir dediler. Böyle bir muayene tecrübesinden sonra zaten hemen ağlayarak hastaneden uzaklaştım. Sonra Alpaslan Beyi buldum direkt randevu alıp konuyla alakalı yaşadığım olumsuzluklardan bahsettim kendisi rahmin alınmasını gerektirecek bir durum olmadığını söyledi. kendisine güvenen, sakin ve hastasına da bu güveni aşılayabilen nadir doktorlardan bence. Ameliyatımla ilgili beni bilgilendirdi ben zaten ikna olmuştum, Kendisine ameliyat olmak istiyordum.Hemen 6 ağustos 2019 tarihine operasyon günüm ayarlandı 45 dk süren bir operasyondu ve en önemlisi elleri sihirli bir doktor sanırım açık ameliyat olmama rağmen ciddi ağrılarım olmadı 2 gün sonra taburcu oldum bana reçete edilen ağrı kesicileri kullanma ihtiyacı bile hissetmedim şu an tam 2 hafta oldu her şey çok güzel ilerledi. Demem o ki eğer birgün siz de aynı dertlerden muzdarip olursanız ki kendisine gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Kısacası; Sevilesi, sayılası iyi ki var dediğim bir hocamız. Allah uzun ömürler versin, sağlıkla kalın hocam? 22-08-2019

da..zlı

Oncelikle bende kendisini bu site ve bi kac siteden daha arastirarak tercih etmistim. O yuzden kendi tecrubemi de aktarmak isterim. İki gebelik kaybindan sonra sanki bir daha hic mutlu sona ulasamicakmisim gibi umutsuz ve mutsuzdum.. sorun hamile kalamamaktan ziyade hamileligi devam ettirememekti.. kendisiyle yaptigimiz ilk tanisma randevusunda karar verdim,yola Alparslan beyle devam edicektim.. sirf ilac yazdirmaya diye gittigimiz bi gun laf arasinda vucudumda olan degisimleri aktardigimda durumdan suphelenerek hemen muayene etmek istedi ve bi saat icinde acil ameliyata almasaydi,suan kucagim yine bos kalabilirdi... doktorunuza kendinizi cekinmeden anlatmaniz ve vajinal muayeneye gerek goruyorsa izin vermeniz bence cok onemli. İkinci serklaj ameliyatimsa tamamen gevsek olan anatomik yapimdan sebeple onlem amacli bebegimi garantiye almak icindi. İkinci ameliyatima girerken beni hazirlayanlar ilk kez bi ameliyata gulerek sifir stresle giren hamile anne goruyoruz dediler. Cunku bende Doktoruma guvenmenin ve bebegimin sagligini Onun bilgisine teslim etmenin verdigi huzur vardi. Belki bebegimin fazla ultrason resmi olmayabilir,cunku hep unuturdu :) ama olsun kucagimda cekildigimiz sayisiz resmimiz oldu! Onemli olan da bu. Ve soylemeden gecemicem,beni en cok etkileyen sey de. Normal dogum sonrasinda bebegim kucagimdayken hemsireler alalim artik demisti, Alparslan bey araya girip hayir biraz daha kalsin o bu ani cok uzun zamandir bekliyor dedi ve bebegimle o ilk anlarimin daha uzun surmesine vesile oldu. Beni anlamisti,yasadigim stresin hepsininin farkindaydi ve bu benim icin inanilmazdi. Ve yeri geldi muayeneye gittigimizde esimle aramin bozuk oldugunu anladiginda doktor bilgisini aktarirken bile baba sevkatiyle bize ogut verirdi. Sonuc olarak Biz bebegimizi kucagimiza aldik bundan daha onemli tavsiye olabilir mi bilmiyorum. Sayesinde anne oldum,babasiz buyuyen esimse; baba olup babalik duygusunu tatti. hayata bi iz birakabilme sansini bize verdi. Emeginize bilginize saglik Alparslan bey. 04-05-2019

..aman

10 yıl önce yeğenimin doğumu sayesinde Prof.Dr.Alparslan Baksu’yu tanıma fırsatımız oldu. Bir yıl önce ise zorlu bir süreç olan hamilelik dönemini birlikte sağlıklı bir şekilde tamamladık ve oğlumuzu sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde kucağımıza aldık. Hiçbir detayı atlamadan ve işi şansa bırakmadan bu zorlu süreçte yanımızda olan, emekleri ve özverisi için hocamıza çok teşekkür ederiz. 25-12-2018

..aman

Değerlendirmeniz : 10 yıl önce yeğenim Emir’in doğumu sayesinde Dr. Alparslan Baksu’yu tanıma fırsatımız oldu. 2,5 yıl önce Annemin yaşamış olduğu sağlık sorunu sebebiyle yine değerli hocamızın kapısını çaldık, büyük bir operasyonun ardından annemin sağlığına kavuşmasını sağladı. Bir yıl önce ise zorlu bir süreç olan hamilelik dönemini birlikte sağlıklı bir şekilde tamamladık ve oğlumuz Can’ı sağlıklı ve sıhhatli birşekilde kucağımıza aldık.Hiçbir detayı atlamadan ve şansa bırakmadan bu zorlu süreçte sürekli yanımızda olan, emekleri ve özverisiyle bizleri mutlu sona ulaştıran hocamıza çok teşekkür ederiz. 24-12-2018

..aman

10 yıl önce yeğenim Emir’in doğumu sayesinde kıymetli insan,değerli hocam Alparslan Baksu’yu tanıma fırsatımız oldu. Konusunda uzmanlığı,bilgisi,donanımı,ilgili ve alakasıyla bizleri kendine hayran bıraktı. 2,5 yıl önce Annemin yaşamış olduğu sağlık sorunu sebebiyle yine değerli hocamızın kapısını çaldık, büyük bir operasyonun ardından annemin sağlığına kavuşmasını sağladı. Bir yıl önce ise zorlu bir süreç olan hamilelik dönemini birlikte sağlıklı bir şekilde tamamladık ve mutlu sona yani,oğlumuz Can’ı sağlıklı ve sıhhatli birşekilde kucağımıza aldık.Hiçbir detayı atlamadan ve şansa bırakmadan bu zorlu süreçte sürekli yanımızda olan, emekleri ve özverisiyle bizleri mutlu sona ulaştıran hocamıza çok teşekkür ederiz. 23-12-2018

ek..an Güngör

Sevgili doktorumuz, ama doktordan daha da öte 9 aylik hamilelik surecimde bana ve eşime bir abi sevgisi, bir baba sefkati ile yaklaşan gercekten hayatimiza çikabilecek en iyi doğum doktorumuz.Kendisiyle ilgili buraya ne yazsam ne söylesem az kalir gerçekten. Kendisine bir tavsiye üzerine gitmiştik. Ilk gittigimiz gunden itibaren inanilmaz guven vermisti bana. Bir insan ilk hamilelik heyecanini yaşıyorsa sanirim en cok ihtiyaç hissettigi sey güvenebilecegi, sorularina yanit bulabileceği ve en önemlisi kendisini rahat hissedebilecegi bir doktorunun olmasi. Iste bana bu sürecte bir baba sefkati ile yaklasan tüm korkularimin üstesinden gelmemi saglayan Alparslan hocama cok ama cok tesekkur ederim. İşini büyük bir titizlikle yapan, her an kendisine ulasip tüm sorulariniza yanit bulabileceginiz cok degerli bir doktor. Aparslan hocama bir gün apar topar kanamayla gidip hungür hungur agladigim gün nasil da kendinden emin tavirlari ile beni rahatlatarak serklaj ameliyatini gerceklestirmisti. Soyledigi her seyi harfi harfine yerine getirip 39+2. haftada bana normal dogum heyecanini yasattigi icin kendisine cok tesekkur ederim. 9 aylik hamilelik sürecim sayenizde inanilmaz keyifli, huzurlu, mutlu ve güven icinde gecti. Daha nice hamile annelere ışık olmaniz dileğiyle... 29-11-2018

al..ük Başer

Alparslan Bey ile kuzenim vasıtasıyla tanıştım ve gebeliğim boyunca takibi birlikte gerçekleştirdik. Çok panik ve heyecanlı bir insanım fakat sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi. Her ihtiyacım olduğunda kendisiyle iletişime geçebilmek gebeliğim sırasında beni çok rahatlattı. İlerleyen haftalarda gestasyonel diyabetim çıkmasına rağmen yönlendirmeleri ile şekerimi de kontrol altında tutmayı başardım. 36. Haftanın başında bebeğim erken gelmeye karar verince çok korktum fakat Alparslan Bey bu konuda da beni rahatlattı. Bebeğimin ciğerleri gelişsin diye 2 gün kadar doğumu yavaşlattık ve 3. Günde bebeğimi kucağıma aldım. Sezaryen ameliyatımı gerçekleştirirken, rahimimde gördüğü 2 myomumu da almış Alparslan Bey. Ameliyat sonrası, anesteziye bağlı olarak vücudum farklı tepki verdiği için biraz zorlu bir gece geçirdik fakat Alparslan Bey, sabaha kadar yanımdaydı. Şimdi bebeğimle evdeyiz :) Alparslan Bey’in tecrübesi ve sabrı için ona bir kez daha teşekkür ediyorum. 14-11-2018

a..ık

Bu değerlendirmeyi belki benimle benzer durumlar yaşayanlara umut olur diye yazıyorum. Alparslan Bey ile, başka bir hastanede HPV teşhisi konulup bir doktorun çok yanlış ve rahatsız edici tavrı üzerine tanıştım. İki farklı arkadaşımın önerisi üzerine gittim kendisine. Hem de öncesinde nedense kadın bir doktorla daha rahat ederim diye düşünmüştüm ama kendisi ilk andan itibaren o kadar ilgili ve özenliydi ki, her görüşmemizde iyi ki kendisiyle tanışmışız dedim. Aslında psikolojik olarak çok çok yıpratıcı ve yorucu olabilecek bir süreci ve operasyonu, son derece basit ve kolay bir şekilde yaşamamı sağladı. Sonrasında da diğer konularla ve kontrollerle ilgili hep çok yardımcı ve ilgili devam etti. Gerektiğinde sorularımla ilgili anında mesajlarla bile cevap verdi. Herhangi bir konuda danışmak isterseniz, gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir doktor. 11-09-2018

han..c

Soruma ayrintili bir cevap verip ve tavsiye bulunduğunuz için teşekkürler. Soruma ayrintili bir cevap verip ve tavsiye bulunduğunuz için teşekkürler 10-09-2018

er..göz

Bundan 4 ay önce şiddetli karın agrisi ve kanama nedeni ile samsunda bir doktora başvurdum.2 tane polipim oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini soyledi.ameliyat olduktan 4 gun sonra siddetli agrim devam ettigi icin ameliyat oldugum doktora tekrar muayene oldum ve emar ve tahlil sonucu bana rahimimin alinmasi gerektigini soyledi. Psikolojim bozuldu. Sonra samsunda bircok doktora gittim . Hepsi bana beklemem gerektigini soylediler ve tedavi uygulamadilar.Daha sonra internetten alparslan hocami buldum. Muayene oldum. Muayene sonucunda bana iceride polip parcasi oldugunu ve yumurtalik enfesiyonu oldugumu soyledi. Ilac tedavisi uyguladı. Sikayetlerim devam ettigini soyleyince bana laparoskopi ve histeroskopi ameliyati yapti. Ameliyatim basarili bir sekilde tamamlandi. Hocamin elleri cok marifetli ayni gun ayaga kalktim. Cok detayci ve dikkatli bir doktor.Herseyi en ince ayrintisina kadar önem veriyor. Psikolojim bozuk olduğu halde bile beni rahatlatiyor. Her aradigimda telefonumu acarak bana hastaligim hakkinda ve hastaligimin sürecinde bircok bilgi verdi. Doktoruma güveniyorum. Ellerine saglik hocamin 17-08-2018

ya..lıcı

Dalında çok başarılı ilgili alakalı bir doktor keşke herkes bu şekilde davransa hastalarına basarilarinizin devamını diliyorum.. 12-08-2018

de..m

Alanında çok başarılı ilgili alakalı bir doktor herkes keşke bu sekilde olsa başarılarınızin devamını dilerim 21-07-2018

can..irtaş

bundan yaklaşık bir-bir buçuk sene önce çocuğumuz olmuyor diye hem kendime hem de eşime testler yaptırdık. Çeşitli testler ve muayeneler sonucunda eşimin rahminde polip olduğunu öğrendik. Bir başka özel hastanede "bu durumun çocuk sahibi olmamıza engel olmadığı ancak gebe kalındığında düşük yapma ihtimalinin yüksek olabileceği" söylendi. Polipleri aldırmanın riskli olduğu operasyon sırasında rahmin zarar görebileceği ve eşimin bir daha hamile kalamama riskinin olduğunu belirterek yumurta çatlatma iğneleri verdiler. Eşimin hamile kalsa bile düşük yapma ihtimalinin yüksek olması durumu bizi bu operasyonu yapabilecek birini aramaya yöneltti. Yaptığımız araştırmada Alparslan BAKSU ismine rastladık. Eşim muayene oldu ve bu poliplerin alınması gerektiğini söyledi hocamız. Mayıs 2017'de eşimin operasyonunu gerçekleştirdi ve eşim 5 ay sonra hamile kaldı. Kendisine daha önce rastlasaydık bu kadar oyalanmayacaktık. Eşim hamile kaldıktan sonra da hocamıza muayene olmaya devam etti eşim. Kendisinden çok memnunuz. Diğer yorumlarda biraz soğuk tavrından bahsedilmiş. Gerektiği kadar samimi, işini yapan bir profesyonel bana göre. Babacan tavrı var. Prensipli, disiplinli. Eşim doğumunu da sezaryan olarak Alparslan hoca yaptı. Birinci günden son güne kadar en ufak bir sorun yaşamadık sayesinde. Eşimin ve bebeğin durumunu çok güzel takip etti. Hemşiresi Nuray hanım da eşimle 9 ay boyunca çok alakadar oldu ve sürekli tavsiyelerde bulundu. Geçen hafta bebeğimize kavuştuk. Bebeğimiz sağlıklı ve çok mutluyuz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah kendisinden razı olur umarım. Herkese tavsiye ediyoruz. 17-07-2018

r..al

Rahim ağzında 5_6cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyomun hamile kalmama engel olup olmadığını, hamilelik sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağımı öğrenmek için bir kaç doktora muayene oldum. Fakat muayene olduğum doktorlardan net bir cevap alamadım. Kimi miyomun alalım hamile kalamazsın dedi, kimi de net birşey söylemedi. Bunun ardından internette yaptığım araştırma sonucu Dr. Alparslan baksu hakkındaki yorumları okudum. Kendisine kontrole gittim. Dr. Baksu, miyomun kesinlikle hamile kalmama engel olmayacağını, düşüğe sebep olmayacağını söyledi. Ve 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Pendik'te kontrole gittiğim birkaç doktor 'hamile kalmadan önce miyomun aldır saydın. Düşük olabilir.' dediler. Tekrar Dr. Alparslan baksu ya gittim. Miyomdan dolayı bebeğimin düşmeyeceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Doktorumun kendinden emin olması,ona güvenmem ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmemi sağladı. Sevgili doktorum, bebeğimi sağlıkla kucağıma almama vesile oldu. İyi ki internette yorumları okumuşum iyi ki Alparslan doktorla tanışmışım diyorum. Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe ve bu güzel sonucu gördükçe doktorum için dua ediyorum. İyi ki var. Doktoruma ve hastane personeline tekrar çok teşekkür ederim. 11-07-2018

e..ru

İlk muayene olduğum diğer doktor doğru teşhis koymakla birlikte açık ameliyat tekniğini önermişti. Açık ameliyatın iyileşme sürecinin uzun sürmesi ve kasıkta 10 cmlik bir iz bırakacağı nedeniyle moralim çok bozulmuştu Bu nedenle başka bir doktor arayışına girdim. Alparslan Bey ile karşılaşmam sosyal medya üzerinde yaptığım araştırma ile oldu. Güzel referanslar ve teşekküllü bir hastanede mesleğini sürdürüyor olması nedeniyle kendisinden randevu alarak gittim. Muayene sonrası aynı teşhisi koyarak ben kendisini yönlendirmeden Laparoskopi tekniği (kapalı ameliyat) ile ameliyata uygun olduğunu söyledi ve o anki sevincimi size anlatamam. 26/06/2018 tarihinde kendisine laparoskopi tekniğiyle miyom ve Histeroskopi tekniğiyle polip ameliyatı olduğum. 2 hafta geçti. Iyileşme surecim cok hızlı oldu. Ağrım, sızım ve kanamam neredeyse olmadı. 3 adet kesi yeri (1 cm kadar) var ve iz kalmayacak görünüyor :) Rahmimle ilgili başka bir tedaviye daha geçtik. 6 ay kadar daha sürecek . Bu süreci kendisi ile götüreceğiz. Doktoruma çok güveniyorum. İyi bir Cerrah kendisi. Bana konforlu bir ameliyat ve iyileşme süreci sağladığı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Iyi doktorlarımız iyi ki var. 09-07-2018

ler..al

Rahim ağzında 5_6cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyomun hamile kalmama engel olup olmadığını, hamilelik sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağımı öğrenmek için bir kaç doktora muayene oldum. Fakat muayene olduğum doktorlardan net bir cevap alamadım. Kimi miyomu alalım hamile kalamazsın dedi, kimi de net birşey söylemedi. Bunun ardından internette yaptığım araştırma sonucu Dr. Alparslan baksu hakkındaki yorumları okudum. Kendisine kontrole gittim. Dr. Baksu, miyomun kesinlikle hamile kalmama engel olmayacağını, düşüğe sebep olmayacağını söyledi. Ve 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Pendik'te kontrole gittiğim birkaç doktor 'hamile kalmadan önce miyomu aldırsaydın. Düşük olabilir.' dediler. Tekrar Dr. Alparslan baksu ya gittim. Miyomdan dolayı bebeğimin düşmeyeceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Doktorumun kendinden emin olması,ona güvenmem ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmemi sağladı. Sevgili doktorum, bebeğimi sağlıkla kucağıma almama vesile oldu. İyi ki internette yorumları okumuşum iyi ki Alparslan doktorla tanışmışım diyorum. Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe ve bu güzel sonucu gördükçe doktorum için dua ediyorum. İyi ki var. Doktoruma ve hastane personeline tekrar çok teşekkür ederim. 04-07-2018

e..n

Aşırı ve düzensiz kanama problemine uzun yıllardır çözüm üretemiyordum. Bu durum bende vücuttaki kan miktarının büyük oranda azalmasına, demir eksikliğe, halsizliğe ve regl dönemlerinde tansiyon sorunlarına sebep oluyordu. Hemen hemen gittiğim tüm doktorlar regl düzenlemek amacıyla doğum kontrol hapına yönlendiriyordu fakat bu kalıcı bir çözüm olmuyordu. Başka bir doktor arkadaşımız bu duruma çözüm üretebileceğini söyleyerek bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. Hemen randevu alıp görüşmeye gittiğimde eskiden zararsız miyom olarak düşünülen iki kitlenin 1 cm den büyük iki polip olduğunu tespit etti ve bunların rahimde bulunduğu konumları itibariyle de aşırı kanamaya sebep olduğunu belirtti. Aşırı kansızlık ve demir eksikliği de bulunması sebebiyle önce bunları düzenlememiz daha sonra da bu poliplerin alınması gerektiğini belirtti. Bir aylık tedavi sürecimizle güleryüzü ve sakinleştiren konuşmalarıyla endişelerimi yok etti. Önce serum ve ilaç tedavisi ile vücuttaki demir, kan miktarını artırdı. Vücut dengelendikten sonra Histeroskopi ile polipler alındı. Operasyon sonrası yaşadığım ilk reglde anladım farkı. Eskiden bir günde yaşadığım kan kaybını şu an 5-6 günlük regl süresince yaşamıyorum. Halsizleştiren ağrılarım da kayboldu. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgiler. 27-06-2018

..p....k

Sene başında yaptırdığım check-up kapsamında çekilen batın ultrasonunda sağ yumurtalığımda görülen 4,5cm'lik kisti ilgili hastanenin jinekolog hekimi göremediğini söyleyip şikayetlerim için ilaç tedavisi vermiş ve 2 ay sonra kontrole çağırmıştı. Ancak, aynı hekime muayene olmak içime sinmedi ve yeni bir hekim arayışına girdim. İnternetteki hasta yorumlarını, verdiği röportajları okuyup paylaştığı bilgilendirici videoları izledikten sonra Alparaslan Bey'e muayene olmaya karar verdim. Sanırım bu verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Alparslan Bey çok tecrübeli, hastasını çok dikkatli dinleyen ve detayları atlamayan, karşısındakiyle net ve açık bir şekilde iletişim kurarak hastasını strese sokmayan bir hekim. İlk muayenede sağ yumurtalığımdaki kisti görüp hemen MR istedi. MR sonuçlarını aldıktan sonra kistin yaklaşık 7cm civarında dermoid kist olduğu anlaşıldı. bu muayenede ayrıca polip'ten de şüphelenmişti. İkinci muayenede kist dışında 2,5cm'lik bir de polip teşhisi kondu ve ivedilikle ameliyat kararı (laparoskopi&histeroskopi) aldık. Yaklaşık bir ay önce olduğum operasyonu başarılı şekilde atlattıktan sonra kısa sürede ağrısız bir şekilde günlük hayatıma geri döndüm. Alparslan Bey hem tedavi sürecinde hem de sonrasında hiçbir sorumu yanıtsız bırakmadı, hekimliği ve her zaman güven veren tavrı için kendisine ne kadar teşekkür etsem az... 26-06-2018

gdem..türk Ekemen

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 25-06-2018

ra..ldırım

Hocam verdiginiz hizli cevaplar icin size cok tesekkur ederim ,bilgilendirdiginiz aydinlattiginiz icin size minnettarim. 15-05-2018

nar..nalı

Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gidebileceğimiz en yakın hastane olduğu için ota jinemed'i tercih edip tesadüf eseri Alparslan Hocadan randevu almıştım. Iyi ki de öyle olmuş. Ilk kontrolden sonra uzak bir ilceye taşınmamıza rağmen doktorumuzla devam ettik. Hamile olduğumu öğrendiğimiz ilk andan itibaren bize sadece bir telefon uzaklıkta olup sakinliğiyle bize de güven ve huzur verdi. Mesleğine saygılı, işinde başarılı, keşke tüm doktorlar onun gibi olsa dediğim bir doktor. Sadece beden sağlığımı değil ruh sağlığımı da önemseyip 9 aylık hamilelik surecimi keyifle geçirmemize çok önemli desteği olan ve kızımızı sağlıkla kucağımıza veren sevgili doktorumuz iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz. 14-03-2018

u..rsoy

Şiddetli ve uzun süreli regl kanamalarım nedeni ile Kasım ayı içerisinde bir arkadaşımın tavsiyesi ile doktora göründüm. Yapılan kontrolde 4 adet miyomum olduğu, bu miyomların rahimimde şekil değişikliği yarattığı, yaşımın 47 olması sebebiyle rahimle birlikte miyomların da alınmasının uygun olduğu söylendi. Planladığım bir gebelik durumu olmasa bile yine de rahimin alınacak olması istemediğim bir durumdu. Sonrasında ikinci bir görüş almak için doktor araştırmaya başladım ve bir arkadaşımın Jinemed'de çok başarılı bir sezeryan ameliyatı geçirdiğini bildiğim için de kendisine danıştım. Bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. 18 Kasım için randevu aldım ve tüm şikayetlerimi anlattım. Alparslan Bey kontrollerini tamamladıktan sonra 5 adet miyomum olduğunu, zaman zaman yapılan operasyonlarda ultrasonda görünmeyen yerlerde de miyomların olabileceğini ya da yapışık miyomlarla da karşılaşıldığını söyledi. Görülen 5 adet miyomdan bir tanesinin rahim duvarına yapışık olduğunu, rahim'e zarar vermeden hassas bir çalışma ile kazıyarak alınabileceğini, operasyonun bu yüzden biraz uzun sürebileceğini, prensip olarak canlı ve işlevsel olan bir organın alınmaması gerektiğine inandığını söyledi. Bunları anlatırken hem kağıt üstünde anlatıyor hem de plastik bir kadın vücudu üstünde gösteriyordu. Operasyon öncesinde biıopsi yapmanın doğru olacağını, sonucuna göre de ameliyatın planlanabileceğini söyledi. Yaklaşık 1 saatlik görüşmede Alparslan Bey hem beni detaylı şekilde bilgilendirmiş hem de inanılmaz derecede bana güven vermişti. Kararımı vermiştim. 2 gün sonra biopsi yapıldı ve sonuçlar temiz çıktı. Böylece rahmin alınmasına gerek olmadığı da teyid edildi. 17 Ocak Çarşamba için ameliyat günü planladık. 2 saat süren zorlu bir operasyonla hastane odam da gözlerimi açtım. Alpaslan Bey'in bire bir kontrolde söylediği gibi olmuştu. İrili ufaklı 11 adet miyom çıkartmış:) Ameliyat sonrası kendisi sürekli geldi, durumuma göre ilaç yönlendirmemi yaptı ve ameliyatı daha az ağrılı atlatmam için destek oldu. Bugün de taburcu oldum. Gerek biopsi gerekse de miyom ameliyatımdaki öncelikle bilgisi ve samimiyeti için kendisine çok teşekkür ediyorum. İyiki yolum jinemed'den geçmiş ve iyi ki Alparslan Bey gibi değerli bir doktorun hastası olmuşum. Bu arada Jinemed'de muhasebeden, hastabakıcılarına ve hemşirelerine kadar iletişimde olduğum tüm personelin güleryüzlü ve profesyonel yaklaşımına hayran kaldım. 19-01-2018

el..tüncüler

Teşekkür ederim 12-01-2018

nep..lay

Doğum öncesi süreçte gerekli muayene ve tetkikleri yaparak sürece başladık, 9 ay boyunca Alparslan Bey'in sakin ve olumlu tutumu sayesinde sorunsuz ve güzel bir hamilelik süreci geçirdim ve bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık, teşekkürler Alparslan Baksu. 07-11-2017

a..çek

Eşimin tanıdığı bir doktor tarafından tavsiye üzerine tanışmıştık. Hamileliğimin 23. haftasında rahim açılması sorunu yaşadım. Eşim Alparslan hocamla görüştüğünde bize hemen gelmemizi söyledi. Muayene sonrası bebeklerin kurtulması için rahimin dikilmesi gerektiğini söyledi. Eşim ve ben kendisinin bize verdiği güvenle ameliyatı yaptırdık. Çok şükür bu ameliyat sonrası 35 hafta 4 gün sonra ikizlerim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiler. Ameliyatın yapıldığı günden çocukların dünyaya geldiği zaman aralığında her an kendisine ulaşabildik. Arada yaşadığımız sıkıntılarımızda bize destek oldu. İhtiyacımız olduğunda hep yanımızdaydı. Zorlu zamanlarımızı hep kendisinin destekleriyle atlattık. Alparslan hocama 2 evladımın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini ve sezaryan sonrası yaşanan sıkıntının giderilmesiyle hayatımı borçluyum. Eşim ve ben kendisine herşey için teşekkür ediyoruz. Bizim için çok değerli biri. 04-10-2017

et..kü

Ne kadar teşekkür etsek az kalır. Annemin rahim kanseri ameliyatını yaptı hocamız. Korkularla, endişeyle, dualarla girilen ameliyattan çok şükür hiçbirşey olmamış gibi, kanser tanısı koyulmadan önceki mutlu günlerimiz gibi çıktık. Hastalarla, hasta yakınlarıyla iletişimi mükemmel. Alanında bizce Türkiye'nin en önemli doktorlarından bir tanesi. Kanser gibi bir dert yaşarken Alparslan Hoca gibi bir doktorumuz olmasına ne kadar şükretsek azdır. 08-09-2017

lan..a

İnsanlar belli bir hastalık sonrasında tedavi için hele de ülkemizde çaresizlik hissederek sıkı bir sekilde doktor araştırmalarına girerler. Çevresinde bulunan arkadaş eş dost herkesten bir tavsiye isterler. Benimde çok değerli Alparslan BAKSU ile tanışmam böyle oldu. Yaptığım check up sonrasi Moralimizi bozan ailece bizi göz yaşlarına boğan gittiğimiz hastanede konan tanı sonrası rahmin ve kızlık zarinin alınacağı yonundeydi. Bu ailece hepimiz için bir yıkım ve çaresiz hissettirmeye yetecek bir haberdi. Bir çok hastane dolandik ve herseferinde aynı cevabı duymak gerçekten umudumuzu yitirmemize sebep olmuştu.. Sonra ne mi oldu ? Sonrasını tanımlamak gerekirse en iyi kelime mucize olurdu.Düşünsenize geleceginizi planlarken hayal kurarken en büyük hayallerinizden biri cocuktur işte bu benim elimden alınmıştı.çok uzatmak anlamsız. Ameliyat başarılı geçti.mahir bir el küçük bir ameliyat kesiği ve titizlikle başlayıp biten operasyon , bu tarz ameliyatlar da işi zorlaştıran büyüklükteki kisti ve miyomlari alabildi ve tum hayallerimi bana geri verdi. Kesik kapatıldı ve yok denecek kadar bir iz kaldı. Bu yüzden çok teşekkür ederim ve bu yorumu yazma amacım tamamen benimle aynı durumu yaşayan kişilerle yolunun kesişmesini ve onlara da umut olmasını sağlamaktır. 14-08-2017

lan..er

İnternette bile bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim doktor Alparslan bey.takdir edilecek bir doktorunuz çok teşekkür ederim 11-08-2017

u..an

Hocam size çok teşekkür ederim, bukadar hızlı yanıtladınız alah rağzı olsun sizden iyi çalışmalar 27-07-2017

n Burcu..dakul

Cümlelerime şöyle başlamak istiyorum Prf.Dr Alparsan BAKSU siz işinizi bilginizi titizlikle istisna ile yapan bir hekim siniz 10 yıldır anne ve baba olamıyorduk tüp bebek tedavisine başladık sizinle ilk tüp bebek denememizde bizi anne ve baba yatınız için size sonsuz teşekürler hocam harika bir insan sınız duygularımın tarifi yok 14-07-2017

u..çek aslan

Sevgili Alparslan bey için ne yazsam az kalır. Bundan 4 sene önce , Elçim arkadaşımın ikiz bebeklerini görmeye gittiğimde , kulağıma fısıldadı, "eğer bir gün ihtiyacın olursa ALPARSLAN BAKSU Harika biri hiç tereddüt etme". Henüz evli Bile değildim. Evlendim. 1,5 yıllık süreç sonuç vermedi. Ve bir gün ALPARSLAN BAKSU aklıma geldi , eşimle randevu alıp hemen gittik. İlk muayenede rahim duvarımın inceliğinin önemli bir sebep olduğunu söyledi ve hemen tedaviye başladık. İnanın bir an bile tereddüt etmedik. Dürüstlüğünün, kendinden eminliğinin ötesinde, ne kadar profesyonel olduğunu hissettiğimiz (Prof.) doktorumuzun aurası, bizi ilk görüşmemizden itibaren şifa ile gönülden sardı. Geçen sene tam da bugünlerde yapılan ilk transferimizle , 38 hafta sonra bebeğimi kucağıma sağlıkla aldım. 38 yaşında, rahim duvarı incelmiş, yumurtaları son derece az olan ben, bugün kucağımda bir can taşıyorum. Alparslan beyin güleryüzü, samimiyeti, içtenliği ve ne zaman olursa olsun telefonun diğer ucundaki cevapları bizi rahatlattı , mutlu etti, güven içinde ilerlememizi sağladı. Yaşamımın geri kalan kısmının artık bambaşka bir anlamı var, aldığım her nefesin bambaşka bir ritmi var. Varolun. Kendisine olan teşekkürümüz sonsuz, ikinci bebeğimiz için de beraber olacağız. Sevgili doktorumuz Bilginiz, engin tecrübeniz, sağlığınız ve enerjiniz daim olsun??? 18-06-2017

sude..lik

Farkli sehirledeyiz nette bile bukadar yardimci olan bi hekim birebirde muhtesemdir eminim soruma aninda cevap verdiginiz icin minnettarim sizin gibi hekimlerin cogalmasi dilegiyle .. sevgiler 05-06-2017

emin..ce

Rahimim de oluşan myomlar nedeniyle sık aralıklarla aşırı miktarda ve çok sancılı regl kanamalarım vardı. Bu sebeple, vücudumda demir eksikliği (hgb), migren, baş dönmesi, kalpte çarpıntı ve halsizlik hali vardı. Devamlı iğne ve hap şeklinde demir takviyeleri alsam da, kendime gelemiyor, ruhsal dengem bozuluyordu. Ayrıca, idrar torbamda baskı nedeniyle sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissediyordum. Bundan dolayı su içmekten korkuyordum. Yaşam kalitem sıfıra yakındı. Gittiğim doktorlar bana rahimin alınması gerektiğini söylüyorlardı. Çocuk doğurmak istediğimden dolayı bende ameliyat olmaya yanaşmıyordum. Cok arayışlar sonrasında buldum Doktorumu. Bana durumumu net ifadelerle anlattı ve beni ameliyata ikna etti. Herşeyden öte cok iyi bir cerrah. Gerçek bir Tıp Hekimi... İşini titizlikle ve özenle yapıyor. Zor ameliyatların doktorudur. Ameliyatım esnasında sürpriz bir durumla karşılaşmış, yapılması gereken en iyi müdahaleyi yapmış ve rahimimi kurtarmıştır. Bundan dolayı ona minnettarım. Ameliyat sonrasında da ilgisi sürekli üzerimde olup, sıkıntı yaşamadan çabuk toparlanmama yardımcı olmuştur. Yakın çevrem benim büyük bir ameliyat geçirdiğimi anlamadı bile. Bu kadar net söyleyebilirim. Kendisi son derece samimi, alçakgönüllü, çok nazik, işinin ehli, tamamen güvenebileceğiniz, dürüst ve başarılıdır… Karşıma çıktığınızdan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum Hocam. İyi ki varsınız, iyi ki size ameliyat olmuşum. Herşey için teşekkürler… 16-05-2017

er..maz

Fatma Caymaz Merhabalar arkadaşlar yumurtalıklarda kist hikayem ocak ayında aniden başladı çok sevgili doktorum Alparslan bey beni kurtardı.Evet aniden yüksek ateş kusma ve çok şiddetli ağrı ile Bursa da doktora gittim kanser şüphesiyle hemen acil ameliyat rahim yumurtalıklar tüpler alınacak dediler ne kadar üzüldügümü aģlafıģımı eşim dahil anlatamam. Bır akşam o hasta halimde internette sorunum ile ilgili yazıları okurken Prof Dr Alparslan Baksu ćıktı karşıma Allah gönderdi onu bize akşam saatinde de aradık duramıyordum aģrıdan ateşten moralim iz ćok bozuktu geç saatte aramamıza rağmen çok ilgilendi tahlil sonuçlarını hemen whatsapp aracılığı ile baktı anında bizi rahatlattı ertesi gün İstanbul a muayeneye gittik korkulacak hiçbirşey yok enfeksiyon sonucu sağ yumurtalık iltihaplı kist dedi enfeksiyon tedavisinden sonra ameliyatta sadece sağ yumurtalık ve kist temizlendi ćok başarılı bir şekilde oktor deģil kardeş arkadaş gibi davrandı hangi saat olira olsun ćooook yardımcı oldu ameliyat sonrası da ćok titiz davrandı doktorumu çok seviyorum sonsuz teşekkürler çok sevgili Prof. Dr Alparslan Baksu sizinle GURUR duysun jinemed İstanbul ?????????????????????? 12-05-2017

a..nep

Alparslan beyin daha evvelinde ismini duymama rağmen tercih etmeyişim beni geçtiğimiz ay, 1 ay kadar yatağa mahkum etmek durumunda bıraktı.. 24 mart 2017 tarihinde rahimde polip oluşması sebebiyle ,1 bayan 1 erkek 2 doktor tarafından ameliyata alındım ve ameliyat çok iyi geçtiği için ?!! 6 saat sonra taburcu edildim!! Aynı günün akşamı sancılarım başlaması ile birlikte ameliyatı yapan doktorun: 2 GÜN SONRA İŞE BAŞLAYABİLİRSİN demesi akabinde ben gitgide artan sancılar sebebiyle 3. gün sonunda sancılardan tamamen yataktan kalkamaz hale geldim. doktorlar ile telefon görüşmelerimizde : AĞRI KESİCİ VE ANTİBİYOTİĞE DEVAM EDERSEM BİRKAÇ GÜN İÇİNDE GEÇECEĞİ bilgisine rağmen 6.güne kadar ancak dayanıp çağrılmamama rağmen yeniden ayı doktorlara muayeneye gittim. HER İKİ DOKTORDA (isimlerini zikretmek istemiyorum zira kendilerini başka mecrada takipte olduğum durumlar mevcut olucak) hiç bir şeyim olmadığını sadece ağrı eşiğimin düşük olduğunu belirtip ağrı kesiciye devam etmem gerektiğini belirterek eve gönderdiler. fakat ben artık bırakın yürümeyi üst üste nefes aldığımda bile sancılarım arttığı bir hale gelmiştim.. ertesi gün doktor olan kuzenimin Alparslan beyi ameliyattan önce olduğu gibi bana yeniden önermesi üzerine kendisine muayeneye gittim sonuç: ENFEKSİYON İLE HEMATOM OLUŞTUĞUNU tespit etmesi üzerine yaklaşık 10 gün süren bir tedavi süresi başlamış oldu bunun 3 günü hastanede yatmak zorunda kaldım, geri kalan sürede de sabah akşam hastaneye gidip iğne ve antibiyotik serum aldım. ve 10. gün sonunda Alparslan beyin vesilesi ve gayreti ile tüm sancılarımdan kurtuldum.. ufak bir polip ameliyatı sebebiyle max.3 gün de ayağa kalkmam gerekirken HİZMET MEMORİAL HASTANESİNDEKİ TECRÜBELİ 2 DOKTOR ??!!! 1 HAFTA BOYUNCA GİT GİDE ARTAN SANCILARIMA RAĞMEN HİÇ BİR TAHLİL V.S YAPMADAN ÜSTÜNE BASA BASA AĞRI EŞİĞİMİN DÜŞÜK OLDUĞUNA KAANAT GETİRMELERİNE RAĞMEN; Alparslan beyin ilk dakikadaki tepkisi; AĞRI EŞİĞİ HASTAYI BU HALE SOKMAZ SORUN YOK DEDİLERSE DE BİZ O SORUNU BULMAK ZORUNDAYIZ!!! Ve dediği gibi sorunu bulup çözdü… Bu süreçte hem 3 yaşında olan çocuğum, hem banka personeli olmam sebebiyle iş yerine 3 hafta gidemediğim için iş yerimle sorun yaşayan ben, hem işine gidemeyen eşim, sağlık sorunu bir yana her yandan bir düzine problem ile uğraşmak durumunda kaldık… Tüm bu yaşananlar akabinde Alparslan beye büyük bir teşekkürü borç bilirim.. 18-04-2017

U..N

Merhaba, Hamileliğimden önce 4 cm lik rahim dışında (rahimle bağlantılı) ve 1-1,5 cm lik rahim içinde olmak üzere myomlarım vardı. Hamileliğimle beraber onlarda büyüdü. İlk 4 ay gittiğim doktorun myomları önemsememesi, hiç üzerinde durmaması üzerine yeni bir doktor arayışına girdik. Bir tanıdığımınızın referansı ile Alparslan hoca ile tanıştık ve bu yolculuğu kendisi ile tamamladık. İyiki kendisi ile tanışma fırsatımız olmuş. Hamileliğimin 5. Ayından itibaren erken doğum (düşük tehlikesi) nedeniyle evde dinlenerek geçirmek durumunda kaldım. Erken doğum tehlikesi myomların büyümesi tüm bu olumsuzluklarda Alparslan hocanın sakin duruşu, olabilecek en kötü şeyi söylediğinde bile sanki olağan bir şeyi dinliyormuşuz gibi normal karşılamamızı nasıl sağladığını hala anlayabilmiş değiliz :) Öncelikle güven veren bir duruşu var ve siz ancak doğumdan sonra iyiki güvenmişim diyebiliyorsunuz. Güleryüzlü, konuşkan, sizi dinleyen, aklınıza gelen her soruyu sorabileceğiniz ve en önemlisi doğru cevap alabileceğiniz birisi. Doğum sırasında 10 cm ve 6 cm e ulaşan iki myom alınmış ve bebeğimiz gayet sağlıklı dünyaya gelmiştir. Doktorumuza herşey için teşekkür ederiz. 11-04-2017

zde..eren

Prof. Dr. Alparslan Baksu ile tesadüfen tanıştım. Ama hiç bir tesadüf beni daha mutlu edemezdi. Deneyimi ve donanımı ile her şeyi çok önceden öngörüp bu doğrultuda tedavi ediyor. İlk bebeğime hamile kaldığımda tanıştım kendisiyle, iyiki tanışmışım. Bebeğimin gelişiminin normal olmadığını çok önceden anladı ve bizi duruma tüm samimiyeti ile hazırladı. Bebeğimi kaybettikten sonra da psikolojim ile yakından ilgilenip o dönemi daha kolay atlatmamı sağladı. Sonrasında bize çizdiği mükemmel yol haritası ile yeniden hamile kaldım ve hamilelik sürecimi hem çok sağlıklı hem de çok keyifli geçirdim. Son aylarıma doğru suyumun azalması ile yaşadığımız gerginliği de tüm soğuk kanlılığı ve güler yüzü ile kolaylıkla atlatmamı sağladı ve bebeğimi sorunsuz bir şekilde kucağıma aldım. Alparslan Bey'in müthiş öngörüleri sayesinde çok kolay bir doğum yaşadım. Dünyanın en mutlu insanıyım şimdi. Sezeryan doğum yapmama rağmen belli belirsiz bir çizgim var. Doğumum sonrasında da takibi hiç bırakmayarak çok kısa sürede iyileşmemi sağladı. Tanıdığım günden itibaren kendisini telefonundan ne zaman arasam ulaşrım ve son derece samimi tavrı ile beni bilgilendirir. Bilgisi, deneyimi, yaklaşımı, öngörüleri, samimiyeti ile tanıdığım en mükemmel doktor. 07-04-2017

im..i

Alparslan hocayla sıkıntılı bir dogum süreci yasayan bir arkadasimin gebeligi sırasinda tanistim. Hamile kaldigimda arayip ne yapmam gerektigini sordugum surec itibariyle kendisine istedigimde aklima her takilan soruda aradim ve her arayisimda ulastim. Gebeligimin ilk haftalarinda yasadigim dusuk riskinde gerekli onlemleri alarak bebegimizin tutunmasini sagladi.ilerleyen aylarda 23.haftamizda tekrar bir kanama gecirdik ve sonraki surecte bizimle yakindan ilgilenerek 37.haftada oglumuzu kucagimiza almamizi sagladi ki en buyuk korkumuz daha once gelmesiydi.mutlaka Hastanede yattigimiz dönemde hergun gelip bize sonraki sureclerin nasil olacagini tum ihtimalleri aktardi bu sayede tum kaygilarimizi dizginlememizde bize yardimci oldu.Sunu da belirtmeliyim ki Ota jinemed hastanesinde kaldigimiz surecte kesinlikle hemsire ve katta bizimle ilgilenen kat gorewlilerin guler yuzu pozitif enerjileri size hastanede oldugunuzu unutturuyor. Ilk kez anne olan biri olarak en buyuk sansimin Alparslan bey oldugunu kesinlikle soylemeliyim. Dogumdan sonraki surecte hic şıkıntımız olmadi. Doguma kadar bebek odakli dogumdan sonra ise tamamen anne odakli yaklasimi sayesinde size o kadar iyi hissettiriyor, Hocama emeklerinden ötürü sonsuz tesekkurlerimizi borc biliriz. 04-04-2017

�egül..irkol

Kıymetli doktorumuz Prof. Dr. Alparslan Baksu’nun Ota&Jinemed Hastanesinde tedavisine girmem, yaklaşık bir buçuk yıla yakın bir zamandır süratle büyüyen miyomlarımın yarattığı yoğun karın-mide rahatsızlıklarından dolayı doktor arayışına girdiğimiz sırada tavsiye üzerine gerçekleşti. İlk etapta, mevcut olan endişe ve korkularımı, Alparslan bey’in donanımı, işine hakimiyeti, hastasına verdiği şefkat ve güvenle üzerimden atarak başarılı bir rahim ve miyom ameliyatı geçirdim. Ameliyatım ve sonrasında sağlığıma hızla kavuşmam için göstermiş olduğu ilgi ve takibinden dolayı sevgili doktoruma yürekten teşekkür ediyorum. 02-04-2017

jde..demir

Kendisiyle tanışmamız pek hoş bir zamanda olmasa bile iyiki tanımışım. Geçirdiğim dış gebelik sonucu gittiğim iki doktorda acil açık ameliyat ile tüpümün ve gerekirse yumurtalığımında alınabileceğini söyledi. Ama Alparslan Bey yaptığı laproskopi operasyonu ile tüplere ve yumurtalıklara dokunmadan gebeliği sonlandırdı. Ve sonrasında 4.ay sonra yeniden hamile kaldım, bu kezde erken doğum riskim vardı. Ama tecrübesiyle onunda üstesinden geldi ve çok şükürki meleğime kavuştum. Gözünüz arkada kalmadan once Allah'a sonra kendisine güvenebilirsiniz. 25-02-2017

..lce Kutluata

41. yaşımda hiç beklemediğim bir zamanda hamile olduğumu öğrendim. Hazırlıksız yakalandığım hamileliğimi, hekim ve hastane süreçleri bakımından bir hayli tatsız geçirdim. Son bir şans olarak Ota- Jinemed Hastanesi' ne gitmeye karar verdim. Bir iş arkadaşımdan Alparslan Bey' in adını duymuştum. Kendisinden işinin ehli ve çok iyi bir insan olarak bahsetmişti. Hastane bankosunda Alparslan Bey' in uygun olup olmadığını sordum, çok şükür uygundu ve beni muayene etti. Hamileliğimin 32. haftası yeni dolmuştu ve henüz yarım saat önce tanışmış olduğum Alparslan Hoca acilen bebeğimi dünyaya getirmek zorunda olduğumu, içeride durumunun sıkıntılı olduğunu söylemişti. Kendinden emin, sakin, tatlı sert ve güvenilir haliyle eşimin ve benim geçirdiğimiz şoku kolaylıkla atlatmamızı sağladı ve kontrolü altında hastaneden geçirdiğimiz iki günün ardından sorunsuz bir ameliyatla oğlum Ada dünyaya geldi. Ada bir ay hastanede kaldı, çok kaygılı olduğum bu zaman diliminde de Alparslan Hoca hep yanımızdaydı. Babamın gönlü kalmasın diye resmi olarak kullanmasak da oğlumuza hocamız nedeniyle Arslan Ada diyoruz  İhtiyaç duyduğumda Alparslan Bey’ e giderken, sağlık sorunlarımı halletmenin dışında güzel bir sohbet de yapacağımızı biliyorum. 25-02-2017

ca..�er

Sevgili doktorum Alparslan Bey ile uzun bir sürecin ardından vazgeçmek üzereyken tanıştık. Doğru yönlendirmeleri , uygun tedavi yöntemi ve her zaman pozitif yaklaşımıyla istenen sonuca ulaşmamıza vesile oldu.İkiz bebeklerime hamileliğim boyunca yakından takibi , ilgisi ve engin bilgisiyle bizim en büyük desteğimizdi. En büyük korkum olan erken doğum ihtimalini mesleki etik anlayışı ,kendisine olan güveni ve tabiki müthiş tecrübesiyle ortadan kaldırdı ve oğlullarımızı sağlıklı bir şekilde , zamanında kucağımıza aldık.Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde kendisiyle yola devam etmek benim en büyük şansımdı. İyi ki sizi tanıdık , iyi ki sizin gibi hekimler hala var . 21-02-2017

al..aca ÜNVEREN

ALPARSLAN BEY GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR HEKİM. rahim duvarında 12 cm büyüklüğünde miyom olduğu için anne olamayacağımı sürekli düşükler yaşayacağımı bu yüzden de myomun alınması gerektiği, fakat bu sırada rahiminde alınabileceği bilgisi verildi.Eşimin teyzesi (allah razı olsun)aracılığı ile Alparslan bey ile tanıştım ve kendisi o kadar ilgili ve pozitiftiki eşimle azda olsa kendimize geldik. Miyomu küçültmesi gerektiğini ve bunun için bir iğne yapılmalı dedi ! Yapay menapoza girdim 3 ay çok stresli geçecek demişti ki oyle de oldu ve sonunda miyom 9cm olmuş operasyonu başarılı bitirme noktasına gelinmişti. Başarılı bir operasyon oldu.1 yıl sonra biricik oğlum Efe'ye gebe kaldım hamileliğim boyunca tüm kontrollerimde gayet ilgili ve dikkatli olan ALPARSLAN beye sonsuz duacıyım, gerçekten tekrar tekrar teşekkürler. Sevgili oğlum 8 yaşında ve çooook mutluyuz bizde anne,baba olabildik.İYİKİ KENDİSİNİ TANIDIK İYİKİ VAR. Emeğine ve yüreğine sağlık. 14-02-2017

emin..acı

8 aydır devam eden aşırı ve kesilmeyen kanamamdan dolayı doktor arayışındayken Alparslan hocamı buldum.ilk önce netten sorular sordum kendisine anında geri döndü bilgilendirdi bu ilgisi bana dahada güven verdi Kütahya dan kalkıp İstanbul a Alparslan hocama gittik eşimle beraber.öyle güzel karşılandık ki daha hocamı görür görmez doğru yerde olduğumu hissettim.detaylı bi muayeneden sonra içimi o kadar güzel rahatlattı ki kafamda hiç bir soru işareti kalmadı.şimdi ne zaman ihtiyacım olsa kapısını çalabileceğim sonsuz bilgisine güvendiğim samimi ilgili şahane bir doktorum var artık.kendisine sonsuz teşekkür ediyorum,iyiki sizi tanımışız. 11-02-2017

ife..yıklı

Yaşadığım sürece duacisi olduğum saygı değer hocam Kabul olmuş bir Duam dir ALPASLAN BAKSU 2003 yılından 2007 yılına kadar farklı farklı sebeblerden 3 gebeligim de bebekleri kaybettim bu zaman zarfında gitmedigim doktor ve hastane nerdeyse kalmamıştır malesef çok acı ve Üzgün geçen tedavilerimde hep sonuçsuz kalmisim pskolijim bozuldu 1.gebeligim birbuçuk aylıkken düşük oldu 2. gebeligim 7 aylık bebegim her hafta gördüğüm tedavi aralarda özel doktora gittiğim halde rahimde oluşan enfeksiyonu farkedememiş rahimde oluşan çatlak nedeni ile surekli bebeğin suyu bosaliyordu. ve malesef 2. Bebegimide kaybetmiş oldum 3 . Gebeligimde hastane degistirdim ama malesef birbuçuk aylik ken karnimda öldü Şişli Etfal hastanesinde gördüğüm bir hemsireye lutven bana doktor onerirmisin diye rica ettim bana ALPASLAN BAKSU hocamizi tavsiye etti Ve hemen randevu aldım. Ve bir defa’ya mahsus 3 tüp tahlil sonucu sorunumun ne olduğunu anlayıp ona göre tedavi uygulayarak Şükürler olsun sağlıklı gebelik sonucu 1 kızım oldu şimdi 10 yaşında 2 . Defa bebek düşününce koşa koşa gittiğim tek adres ve 1 oğlum oldu Şimdi 7 yaşında O kadar memmun kaldimki ömrümün sonuna kadar duacisiyim gördüğüm bütün sorunlu gebelere tavsiye ediyorum maddi manevi her şekilde hastasina yardimci olan sevkatli ve güler yüzlü hocamız sonsuz saygılar diliyorum Aslında yazmakla bitiremem ama Alpaslan hocam bizim için çok değerli kalbimizde her zaman yeri farklıdır saygiyla selamlıyorum 09-02-2017

ife..yıklı

Yaşadığım sürece duacisi olduğum saygı değer hocam Kabul olmuş bir Duam dir ALPASLAN BAKSU 2003 yılından 2007 yılına kadar farklı farklı sebeblerden 3 gebeligim de bebekleri kaybettim bu zaman zarfında gitmedigim doktor ve hastane nerdeyse kalmamıştır malesef çok acı ve Üzgün geçen tedavilerimde hep sonuçsuz kalmisim pskolijim bozuldu 1.gebeligim birbuçuk aylıkken düşük oldu 2. gebeligim 7 aylık bebegim her hafta gördüğüm tedavi aralarda özel doktora gittiğim halde rahimde oluşan enfeksiyonu farkedememiş rahimde oluşan çatlak nedeni ile surekli bebeğin suyu bosaliyordu ve o kadar gördüğüm tedavilerde uygun tedavi bulamamistirlar ve bebek Rahmë yapismis canlı canlı kaziyarak aldılar açıklamaları anneyi zor kurtardık enfeksiyon nerdeyse anneyi zehirlemış gibi .ve malesef 2. Bebegimide kaybetmiş oldum 3 . Gebeligimde hastane degistirdim ama malesef birbuçuk aylik ken karnimda öldü Şişli Etfal hastanesinde gördüğüm bir hemsireye lutven bana doktor onerirmisin diye rica ettim bana ALPASLAN BAKSU hocamizi tavsiye etti Ve hemen randovu aldım . İlk gittiğim gün 3 tüp tahlil yaptırdı tahliller hayli yüksek fiyatta olduğundan devletin verdiği imkanlardan bilgilendirdi oraya gönderdi. Ve Birde fa ya mahsus 3 tüp tahlil sonucu sorunumun ne olduğunu anlayıp ona göre tedavi uygulayarak Şükürler olsun sağlıklı gebelik sonucu 1 kızım oldu şimdi 10 yaşında 2 . Defa bebek düşününce koşa koşa gittiğim tek adres ve 1 oğlum oldu Şimdi 7 yaşında O kadar memmun kaldimki ömrümün sonuna kadar duacisiyim gördüğüm bütün sorunlu gebelere tavsiye ediyorum maddi manevi her şekilde hastasina yardimci olan sevkatli ve güler yüzlü hocamız sonsuz saygılar diliyorum Aslında yazmakla bitiremem ama Kisacasi çok hastene çok doktor gezmiş biri olarak .Alpaslan hocam bizim için çok değerli kalbimizde her zaman yeri farklıdır saygiyla selamlıyorum 09-02-2017

i..

20 küsur yıldan beri doktorumdur. Mesleki bilgi ve becerilerinin tartışılmaz düzeyde iyi olmasının yanı sıra; içtenliği, hastaya verdiği güven ve huzur bambaşkadır. Her zaman güvende ve emin ellerde olduğunu bildiğiniz mükemmel doktor, Hipokrat yeminine sadık, etik, dosdoğru bir insan benim için. Doktor arayışı içinde olanlara gözüm kapalı önerebileceğim tek doktordur. İyi ki varsınız. Aslı Öztürk 06-02-2017

�e..umehmetoğlu Temelci

Sonsuz bilgi ve tecrübesiyle iki oğlumuzuda sağlıkla kucağımıza almamıza vesile olan alparslan beye minnettarız.Sevgiler... 03-02-2017

Özgül.. OZ'demir

Prof.Dr.Alparslan Baksu , tek kelime ile ifade etmek gerekirse ;kendi alanındaki donanımıyla mükemmel bir doktor olmasının yanı sıra mükemmel bir insan..çok zor ve sıkıntılı geçen hamilelik sürecimde en iyi tedavi sürecini başlatarak zamanında oğlumu kucağıma almamı sağlayan doktor,sadece hamilelik değil doğum sürecim de mükemmel geçti. eğer şuan sağlıkla evladımı kucağıma aldıysam Alparslan Bey'in sayesindedir.Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 02-02-2017

Özgül.. OZ'demir

. 02-02-2017

s..�er

Sorumla hemen ilgilendi 12-01-2017

Nedret..ldırım

1994 yılından beri doktorum olan Alparslan bey ile tanıştığım için çok şanslıyım. Bütün rahatsızlıklarımı tedavi ederek hayatımı kurtardı.Hamileliğim süresince yakın ilgisi nazik davranışları ve doğum sırasındaki başarıları unutulmazdır. Yaşadığım sürece gideceğim tek doktor olarak kalacaktır. HANDAN GÖKALP 04-01-2017

�e..ldırım

Prof. Dr. Alparslan Baksu'dan internette hakkinda yapilan yorumlari dikkate alarak randevu aldim. Yaptirdigim check up sonucunda tarafima polip oldugunu soylediklerinde sasirdim cunku yedi ay once probekurtaj yontemi ile doktorum ikinci kez polipimi aldigini soylemisti. Ondokuz ay icinde ucuncu kez polip aldirmam soz konusuydu. Check up yaptirdigim hastanedeki doktor polipin yedi ayda bu boyuta gelemeyecegini, bu polipin daha onceki operasyonda alinmadigini soylemesi uzerine arastirmalarim sonucu Alparslan Bey'e ulastim. Kendisi de muayene sonucunda bu polipin daha once alinmadigini soyledi ve histeroskopi yontemiyle polibi aldi. Kendisi hem isi konusunda verdigi guvenle hem de hastaya yaklasimi konusunda hakkindaki yorumlari fazlasiyla hak eden bir doktor. Kendisine cok tesekkur ediyorum. Keske butun doktorlar sizin gibi olsa diyecegim ama cok zor, en azindan bizler gibi derdine derman arayan daha nice hastalara şifa olmaniz dilegiyle bu yorumu yapmayi borç kabul edip, başarılarınızın devamını dilerim. 28-12-2016

ldız..urlu

Prof.Dr. Alparslan Bey'i nice zahmetler sonunda kavuştuğum bebeğim takibini kim yapacak diye ararken doktor bir hastasının tavsiyesi ve internette yaptığım ayrıntılı araştırmalar sonucunda buldum. Bir ebe olarak çok fazla kadın dogum doktoru tanıdığımdan güvenmem, inanmam da son derece önemliydi. Kendisi güler yüzlü, her ayrıntıyı inceleyen takip eden harika bir doktor. Sizi sizden çok düşünüyor. İlk bebeğim kızımı sağlıcakla kucağımıza aldık. Size ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varsınız. Yıldız-Murat Uğurlu 20-12-2016

..er Güngör

Tavsiye üzerine kendisine ulaştığım,İki hamileliğimde de kendimi uzman ellerine teslim ettiğim,her jinekolojik problem yaşadığımda rahatlıkla aradığım naif ve samimi yaklaşımı ile içimi rahatlatan,mesleki bilgi ve becerisine son derece güvendiğim,ne yapsam hakkını ödeyemeyeceğim vazgeçilmez doktorumdur..benim doktorumdur...Eda Güngör 19-12-2016

da..n

Profesör Doktor Alparslan BAKSU benim için insani değerlerin tümünü ruhunda taşıyan,sihirli ellere sahip Türkiyenin gizli kalmış hazinelerindendir.Onun için yazdığım,yazacağım hiçbir şey onun hayatıma kattığı anlamı açıklamaya yetmeyecektir,çünkü tüm kelimeler kifayetsiz kalacaktır.Dünyam başıma yıkıldı deďiğim anda rahimimi saran 15 tane miyomu rahimimi almadan ve anne olma umudumu elimden almadan çıkartarak benim hayatımın yeniden anlam kazanmasını sağladı.Mütevazi kişiliği,kibirsiz ifadeleri ve güven veren sıcaklığıyla benim için hayatımdaki en büyük değerlerden oldu.Tam 4 yıl doldu onun Doktırum olduğundan bugüne geçen zaman dilimi ve 4 yıldır her duamda yer aldı ismi.Rabbim ellerine dert vermesin.Binlerce evladım varken biyolojik olarak bir tane evlat sahibi olabilme umudumu yüreğimde taşıma sebebi olan kanatsız bir melektir çünkü kendisi.Her şey için Çok teşekkür ederim Sayın hocam.Benim hayatımdaki yerin her zaman zirve olacak.Sağol,var ol.Sevgiyle ve saygıyla kal. 16-12-2016

u..

Prf.DR. Alparslan Baksu hayatımda karşılaştığım en iyi doktorlardan biridir.5 yıldır kendisinin hastasıyım ve yıllık kontrollerimide takip etmektedir.Yakalandığım HPV DNA VİRÜS ü hastalandığında beni tedavi etmiş ve bu hastalıktan rahimi almadan kurtarmıştır.Bu hastalık sürecinde benim bu hastalığı yenebileceğime beni inandırmıştır.Başka doktorların rahim ameliyatı ile tedavi edebileceği hastalığı o küçük operasyonlarla tedavi etmiş beni sağlığıma kavuşturmuştur.Kendisine sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilir kariyerinde başarılar dilerim.ARZU K. 16-12-2016

LYA..�EHİRLİOĞLU

Prof.Dr.Alparslan Baksu , eğer tek kelime ile ifade etmek gerekirse ;kendi alanındaki donanımıyla mükemmel bir doktor olmasının yanı sıra mükemmel insan....çok zor ve sıkıntılı geçen hamilelik sürecimde en iyi tedavi sürecini başlatarak zamanında oğlumu kucağıma almamı sağlayan tek doktor,sadece hamilelik değil doğum sürecim de mükemmel geçti.....eğer şuan sağlıkla evladımı kucağıma aldıysam Alparslan Bey'in sayesinde demekten kaçınamam...doğru tanı ve kusursuz işleyen tedavi süreci ....insanın kafasında sorular olmadan kendini güvende hissetmesi ve doktorun da hastasına bunu hissettirmesi vazgeçilmez.....tüm destekleriniz için çok teşekkür ederim.... 13-12-2016

..r

Prof.Dr Alparsan BAKSU hayatımda ki şanslarımdan diye nitelendirdiğim insanlardandır.Bence bir hastanın doktoruna güvenebilmesi çok önemlidir.Acaba bu tanı doğrumu,bu müdahele gerçekten gerekli mi vb . soruların hastanın kafasında olmaması doktorum diyorsa doğrusu budur diyebilmek,her sorusunu rahatça sorup cevabını alabilmek bence en önemlisi.Alparslan bey 10 senedir süren hasta -doktor ilişkimde ki en önemli nokta benim için bu oldu,gereksiz hiç bir müdahalede bulunmadı, Hamilelik sürecim de ve sonrasında her ihtiyacım olduğunda kendisine çok kolay ulaşabildim,bitip bitmek bilmeyen tüm kaygı ve sorularıma he zaman cevap oldu,hatta çoğu zaman kendisine'' siz sadece benim jinekoloğum değil aynı zamanda yaşam kocumsunuz ''diye takılırım.Sayesinde çok konforlu bir hamilelik ve doğum yaşadım.Her zaman güvende ve emin ellerde olduğunu bilmek çok önemli.Her şey için sonsuz teşekkürler.... 12-12-2016

a..nkaya Kahramanoğlu

Alparslan bey gibi bir hekimin hastasi oldugum icin kendimi cok sansli hissediyorum. Yardimlariyla, titizligi ve bilgileriyle oglumu kucagima aldim. Sonsuz tesekkur ediyorum. 07-12-2016

79 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Alparslan Baksu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Böbrek agrısı

  Merhabalar hocam annem 48 yaşında ve sürekli böbrekleri ağrıyordu ve doktorumuz idrar tahlili verdi bu tahlilde protein düşük eser negatif yazıyor aynı zamanda lökosit y pozitif (+++) negatif yazıyor (işaretli olanları size gönderdim) rıca etsem bakar mısınız?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alparslan Baksu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Transamine 500

  Hocam merhaba ben 1 ay önce yoğun kanama şikayetiyle dr gittim ultrason muayenesi sonucunda servikstte 7mm çapında anekolik kistik ve miyemetrumda uzun aksı 36mm çapında heterojen ekoda solid alan incelenmektedir. yaşım 37 ayrıca hormon testi reglimin 4.günü şu şekilde serbes t4 8,15 tsh 2,14 vitami... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Alparslan Baksu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Alparslan Baksu ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Alparslan Baksu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 68 90

Prof. Dr. Alparslan Baksu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Alparslan Baksu için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Alparslan Baksu için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Alparslan Baksu hangi kurumlar Alparslan Baksu ile anlaşmalı?
Prof. Dr. Alparslan Baksu ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Ergo , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , Ray Sigorta , Ege(Euro) Sigorta , Eureko Sigorta , Türkiye İş Bankası , Akbank , Medlab , Ziraat Bankası , Garanti Bankası , Ziraat Sigorta , Ethica Sigorta )

Prof. Dr. Alparslan Baksu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Alparslan Baksu Ota Jinemed Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Alparslan Baksu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Alparslan Baksu Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. İnfertilite ve tüp bebek, Myomektomi, İdrar kaçırma ameliyatları, Jinekolojik kanser cerrahisi, Labioplasti (iç dudak estetiği), Riskli gebelik takibi, Kısırlık tedavisi, Anormal kanamalar alanlarında hizmet veriyor ve Tüp Bebek, Jinekolojide Laparoskopik Cerrahi, Jinekolojik Kanserler, Myom (Miyom), fibromyoma, İdrar Kaçırma (üriner inkontinans) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Alparslan Baksu için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Alparslan Baksu muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Alparslan Baksu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Alparslan Baksu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Alparslan Baksu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.