Prof. Dr. Ali Başçı

Dahiliye - İç Hastalıkları, Nefroloji - İzmir
5.0

Nefrokalsinozis, Hemolitik Üremik Sendrom (HUS), Henoch-Schönlein Purpurası

5.0

“Teşekkürler Doktor Bey” Devamı

Prof. Dr. Ali Başçı

Prof. Dr. Ali BAŞÇI, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1974 yılında bitirmiş ve tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise aynı üniversitenin İç Hastalıkları ve Nefroloji alanında yapmış ve İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Ayrıca Nefroloji uzmanı olan Dr. BAŞÇI, klinik nefroloji, kronik böbrek yetmezliği, diyaliz ve böbrek nakli konuları ile yakından ilgilidir. Bu alanlarda 1982 yılından beri çalışmalar yapmaktadır. 1984-1987 yılları arasında ABD Tulane Üniversitesi'nde bu alanda çalışmalar ve araştırmalar yapmıştır.

Aynı zamanda Ege Üniversitesi Böbrek Nakli Programının kurucularından olan Prof. Dr. Ali BAŞÇI, Türk Nefroloji (TND), Avrupa (ERA-EDTA) ve Uluslararası (ISN) Nefoloji Derneklerine üyedir. Bu derneklerin dergisi NDT ve Kidney International Dergilerinin editörler kurulunda görev almış olup Türk Nefroloji ve Avrupa Nefroloji Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmüştür. Ayrıca kendisi, Balkan Nefroloji Derneği'nin de kurucularındandır. Bu derneğin iki dönem Başkanlığını yapan Dr. BAŞÇI, halen derneğin Konsey Üyesidir.

2004 yılında Avrupa Nefroloji Derneği tarafından hazırlanan ve rehber olan “European Best Practice Guideline” hazırlama kurulunda görev almış olan Prof. Dr. Ali BAŞÇI, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı 2011 yılında dernek tarafından FERA- Distiguised Fellow of European Renal Association unvanını almıştır.  

Hastalıkların tüm boyutlarıyla değerlendirilmesi gerektiği düşüncesiyle hareket eden Dr. BAŞÇI, doktorluğu aile mesleği olarak seçmiştir. Kendisi, halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürmekle birlikte İzmir/Konak’ta bulunan özel kliniğinde de hastalarına hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır.

Özel Sağlık Hastanesi
Mimar Sinan Mah. 1399 Sok. No:25 Konak/İzmir
Hizmetler
Böbrek hastalıkları tanı ve tedavisi Diyabet tedavisi Enfeksiyonlar ve tedavisi Hipertansiyon tanı ve tedavisi Yaşlı hasta evde bakım Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Ali BAŞÇI, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1974 yılında bitirmiş ve tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise aynı üniversitenin İç Hastalıkları ve Nefroloji alanında yapmış ve İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Ayrıca Nefroloji uzmanı olan Dr. BAŞÇI, klinik nefroloji, kronik böbrek yetmezliği, diyaliz ve böbrek nakli konuları ile yakından ilgilidir. Bu alanlarda 1982 yılından beri çalışmalar yapmaktadır. 1984-1987 yılları arasında ABD Tulane Üniversitesi'nde bu alanda çalışmalar ve araştırmalar yapmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Nefrokalsinozis Hemolitik Üremik Sendrom (HUS) Henoch-Schönlein Purpurası Hidronefroz (Böbrek Şişmesi) İdrar Kültürü Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SB
Sel*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Teşekkürler Doktor Bey

Ays*** ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

çok ılgılı hoca teşekkur edrız

D.
Dil*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Yanıtınız için değerli Ali Hocam size çok teşekkür ederim..sağolun.

OV
Oğu*** V***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hocam ilginiz,hassasiyetin,yardımlarınız çok değerli..Sizler gibi Hocaların varlığı tüm insanlık icin çok önemli..Yanıtınız için çok teşekkür ederim..

D.
Dil*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Değerli hocam hiçbir karşılık beklemeden sorulan sorulara yanıt vererek gönül yüceliği sergiliyorsunuz. Sağolun

KE
Küb*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocam kıymetli vaktinizi ayırıp hastalık durumumuz hakkında ciddiyetle inceleyip değerli bilgilerinizle aydınlattığınız için çok teşekkür ederim sizin gibi bir Türk hekime sahip olduğumuz için çok şanslıyız

NM
Nec*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sorduğum soruya çok kısa sürede cevap verdi.İyiki varsınız.Eksik olmayın.Doktorumdan bile bu kadar açıklayıcı bilgi alamamiştım.Allah yolunuzu açık etsin.

at
Ahm*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çok başarılı

FA
Fer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

İlginiz,alakanız üstelik karşılık beklemeden burda değerli vaktinizi ayırıp bizi aydınlatmanız ne kadar yüce gönüllü bir insan olduğunuzu gösteriyor. Sevip saydığımız, örnek aldığımız bir hocamızsınız. Allah razı olsun,rabbim sizi başımızdan eksik etmesin.

Yaş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Değerli hocama oğlumuzun durumuyla ilgili ne zaman bir soru sorsak(kendisine çok uzak bir şehirde olmamıza rağmen)geçiştirmeden bir yakınına anlatır gibi detaylıca cevapladı her seferinde. Sabrına,mütevaziliğine,vicdanlı olmasına ve engin bilgisine sonsuz saygı ve teşekkürler. İyi ki varsınız hocam.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ali Başçı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ali Başçı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ali Başçı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ali Başçı Özel Sağlık Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ali Başçı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ali Başçı Dahiliye - İç Hastalıkları, Nefroloji uzmanıdır. Nefrokalsinozis, Hemolitik Üremik Sendrom (HUS), Henoch-Schönlein Purpurası alanlarında hizmet veriyor ve Böbrek hastalıkları tanı ve tedavisi, Diyabet tedavisi, Enfeksiyonlar ve tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube