Uzmanın Adresi

Zuhuratbaba Mah. Yücetarla Cad. No: 3/1  Bakırköy, İstanbul
Pedamed Çocuk, Genç, Aile Akademisi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Sonnur Kükürt Hakkında

Sonnur Kükürt Kimdir?

Pedagog Sonnur KÜKÜRT, 1988 yılında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü'nde tamamlamıştır. 

Lisans eğitimi sonrasında, stajlarını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Çapa Çocuk Psikiyatri Kliniği, Türk Spastik Çocuklar Derneği, Otistik Çocuklar Derneği, Kırmızı Balık Çocuk Evi ve Maltepe Lisesinde yapan Pedagog Sonnur KÜKÜRT, Özel Küçükbahçe Çocukevinde Zihinsel engelli ve Otistik Çocuklarla 4 yıl çalışmıştır. Sonrasında İstabul Bakırköy'de Gelişim adıyla ilk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurmuştur.

2007 yılında Psikiyatrist Dr. Reşit Kükürt ile birlikte Pedamed Psikiyatri Dal Merkezini kuran Pedagog Sonnur KÜKÜRT, eş zamanlı olarak kendi kurduğu Pedason Psiko-pedagoji Merkezimi işletmiştir. Şu an halen Pedamed Psikiyatri Dal Merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Pedagog Sonnur KÜKÜRT, Davranış Bilimleri Enstitüsünden Psikolojik Travmaya Müdahale-EMDR Terapisi eğitimi ve mesleğiyle ilgili sayısız seminer, sempozyum ve kongrelere katılmıştır.

Uzman Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ammed..uca
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhabalar ben Pedamed Çocuk Genç ve Aile akademisinde yaklaşık 1 yıldır stajyerlik yapmaktayım. Sonnur Hocamızdan o kadar fazla şey  öğrendik ki kendisine çok minnettarım. Sonnur Kükürt alanında son derece yetkin ve çok tecrübeli bir pedagog ve klinik psikologtur. Genellikle çocuk ve ergen danışanlar ile çalışmaktadır. DEHB, disleksi, okul ve aile içerisinde yaşanan problemler, kaygı, depresyon, fobi ve korkular, OKB, alt ıslatma, tırnak yeme davranışları, tikler vs. olmak üzere birçok çalışma alanı bulunmaktadır. Samimi, ilgili ve güler yüzlü yaklaşımı ile danışanlardan son derece olumlu geri dönüşler almaktadır. En büyük avantajlardan biri ise Pedamed Psikiyatri Tıp merkezi ile eş zamanlı olarak çalışmalarını yürütebilme olanağının olmasıdır. Bu sayede gerektiği zaman danisani psikiyatri uzmanlarına yonlendirebilmekte ve ortak bir çalışma planı yurutulebilmektedir. Merkezde oyun terapisi, emdr terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve psikoeğitim hizmetleri verilebildigi gibi moxo dikkat testi, wisc-r, stanford binet, cesitli gelisim testleri gibi klinik kullanımda kullanılan testler de uygulanabilmekte ve çok yönlü bir çalışma yapılabilmektedir. Ben nacizane bu alanda olan birisi olarak Sonnur Hocam'a kesinlikle güveniyor ve gönül rahatlığı ile sizlere tavsiye ediyorum. Esenlikle kalın... 01-02-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Pedagog Sonnur Kükürt tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.