Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe

Aile Danışmanı - İstanbul

Evlilik ve Çift Terapisi, Çift Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe , 2012 yılında "Lacan, Edebiyat ve Sinema" adlı seminere katıldıktan sonra Sosyoloji, Psikoloji ve Psikanalize yönelen ilgisi ve okumaları sayesinde Sosyoloji alanında eğitim görmeye başlamıştır. Sonrasında İstanbul Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi SEM'de Prof. Dr. Murad Atmaca tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır.Psikanaliz Araştırmaları Derneğinde devam etmekte olduğu eğitiminde Psikanaliz giriş eğitimini almaktadır. (2 yıl).  Çeşitli ekollere dair çok sayıda eğitim ve atölye çalışmalarına katıldıktan sonra CİSED'de  (Cinsel Sağlık Enstütüsü Derneği) Prof. Dr. Cem Keçe tarafından verilen Cinsel terapi eğitimini almıştır. Kemerburgaz (Altınbaş) Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Sosyal Hizmet Lisans eğitimine devam ederken "Sistemik Psikoterapi" eğitimini sürdürmektedir. 2 yıldır Sistemik-Experiantial ekolde çalışan süpervizöründen süpervizyon almayı sürdürmektedir. 

Ardıç Psikoloji'de ÇATI (Çift ve Aile Terapilerini Araştırma Birimi) birimini kurarak ve burada dünyada Çift ve Aile Terapilerine dair gelişmeleri ve makaleleri derleyerek kendi ve  birlikte çalıştığı Ruh sağlığı uzmanı arkadaşlarının mesleki anlamda gelişimlerine katkı sağlamayı, stajyerler yetiştirmeyi sağlamaya çalışmaktadır. 

Teknik olarak eklektik bir çalışma yürütüyor olsa da yoğun olarak takip ettiği iki ana ekol Sistemik-Experiantial ekol ve Dinamik Psikoterapi ekolüdür. Özellikle bu iki ekolde okumalarını ve öğrenme faaliyetlerini 2018 yılından beri daha yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Merkezimizde haftada 5 gün günde 4 seans süresi kadar bulunmaktadır. Geri kalan vakitlerde  başta Oyun Terapisi ve Aile Terapisi için olmak üzere çeşitli terapi tekniklerinde kullanılabilecek oyun, oyuncak ve kukla tasarımları yapmaktadır. 

 

Ardıç Psikoloji
Altıntepe Mahallesi İlkbahar Çıkmazı Sokak No:5/2, Maltepe Maltepe/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Aile terapisi Bağımlılık terapisi Bilişsel davranışçı terapi Bireysel terapi Cinsel terapi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe , 2012 yılında "Lacan, Edebiyat ve Sinema" adlı seminere katıldıktan sonra Sosyoloji, Psikoloji ve Psikanalize yönelen ilgisi ve okumaları sayesinde Sosyoloji alanında eğitim görmeye başlamıştır. Sonrasında İstanbul Üniversitesinde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi SEM'de Prof. Dr. Murad Atmaca tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almıştır.Psikanaliz Araştırmaları Derneğinde devam etmekte olduğu eğitiminde Psikanaliz giriş eğitimini almaktadır. (2 yıl).  Çeşitli ekollere dair çok sayıda eğitim ve atölye çalışmalarına katıldıktan sonra CİSED'de  (Cinsel Sağlık Enstütüsü Derneği) Prof. Dr. Cem Keçe tarafından verilen Cinsel terapi eğitimini almıştır. Kemerburgaz (Altınbaş) Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Sosyal Hizmet Lisans eğitimine devam ederken "Sistemik Psikoterapi" eğitimini sürdürmektedir. 2 yıldır Sistemik-Experiantial ekolde çalışan süpervizöründen süpervizyon almayı sürdürmektedir.  Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ATATÜRK ÜNIVERSITESI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

Kemerburgaz (Altınbaş) Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2018
Deneyim: 5 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce, Türkçe

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ekibim

ÇATI

Gülce algur Çataltepe

Ceren Mercan

Sahar Türköz

Özge Günsel

Beyza Yaman

İlgi Alanları

Evlilik ve Çift Terapisi Çift Danışmanlığı Evlilik Danışmanlığı Çift ve Aile Terapisi Cinsel Terapi Devamı

Deneyimler

Ardıç Psikoloji (2018 - Devam ediyor)
Çatı(Çift ve Aile Terapilerini Araştırma Platformu) (2018 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 70 15

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe ile nasıl iletişime geçerim?

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe için nasıl randevu alabilirim?

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747015

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe Ardıç Psikoloji bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzman Aile Danışmanı Özgür Çataltepe Aile Danışmanı uzmanıdır. Evlilik ve Çift Terapisi, Çift Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve Aile terapisi, Bağımlılık terapisi, Bilişsel davranışçı terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube