Bursa Damar Sertliği Doktorları

Uzm. Dr. Sedat Akyol - Dahiliye - İç Hastalıkları

Uzm. Dr. Sedat Akyol

Dahiliye - İç Hastalıkları

 • Kükürtlü Mah.Dr Rüştü Burlu Cad No:20 Osmangazi, Bursa

  Özel Bursa Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et
Dr. Namık Kemal Yılmaz - Dahiliye - İç Hastalıkları

Dr. Namık Kemal Yılmaz

Dahiliye - İç Hastalıkları

 • Kemalpaşa, Adnan Menderes Blv. No:32, 16400 İnegöl/Bursa

  Özel Selenay Tıp Merkezi

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et
Uzm. Dr. Serdal Adana - Dahiliye - İç Hastalıkları

Uzm. Dr. Serdal Adana

Dahiliye - İç Hastalıkları

 • Mimarsinan Mh., Emniyet Cd. No:35 Yıldırım, Bursa

  Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bence iyi bir doktor.
Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et
Dr. İlksen Bahşi - Dahiliye - İç Hastalıkları

Dr. İlksen Bahşi

Dahiliye - İç Hastalıkları

 • Aydınlar Mevkii, Sarı Cadde., 16940 Aydınpınar/Mudanya/Bursa

  Bursa Mudanya Devlet Hastanesı

Randevu takvimi bulunmuyor. Talep et

Bursa Damar Sertliği Tedavisi Doktorları

Damar sertliği; özellikle sık kırmızı et tüketenler, yağlı yiyenler, egzersizden uzak bir yaşam tarzına sahip olanlar ve sigara içerenlerin dikkat etmesi gereken bir hastalık. Siz de damar sertliği doktoru bulmak yapmak istiyorsanız, listemizi sizlere sunuyoruz.

Damar sertliği doktorlarını listeleyebilir, doktorunuzun sayfasında hakkındaki tüm bilgileri ve özgeçmişini görebilirsiniz. Hekim sayfalarında bulunan “Soru sor” kısmından aklınızdaki soruları doktora iletebilirsiniz. Sık sorulan sorulardan aynı soru sorulmuşsa cevabına ulaşabilirsiniz. Doktor sayfalarından yazdıkları yazıları okuyabilir, merak ettiğiniz konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kapsamlı filtreleme sistemimiz ile doktorları kendi faktörlerinize göre listeyebilir, doktor seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Damar sertliği tedavisi olmak için randevunuzu anında sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Doktorların sayfalarındaki adresine ulaşabilir, ulaşımı kolayca ayarlayabilirsiniz. “İmkanlar” kısmına tıklayarak, doktoların sundukları ödeme seçenekleri, internet gibi ek olanakları da görebilirsiniz. Sitemizin “Online randevu” olanağını kullanıp zamandan ve yol masrafından tasarruf yapabilirsiniz. Doktorların sayfaları üzerinden hastaların yorumlarını görebilir, kararınızı bunlara göre verebilirsiniz. Dilerseniz görüşmeden sonra siz de yorum yaparak fikrinizi yazabilirsiniz. Doktorların sayfalarında yer alan özgeçmişleri üzerinden kendisi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, size en uygun hekimi seçebilirsiniz.

Damar sertliği nedir?

Sağlıklı kişilerde damarlar, esnek bir yapıya sahiptir ve böylelikle kimi zaman genişleme ya da daralma eğilimine gösterirler. Bu yüzden kanın akış hızı gibi birçok öğe kontrol altında olur. Ateroskleroz hastalığına sahip olan kişilerde ise damar duvarlarında kolesterol birikimi ve bağ dokusu meydana gelmesinin çoğalması nedeniyle sertleşme ve esneklik kaybı görülür.

Damar sertliği nedenleri nelerdir?

Hastalığın görülmesinde genetik ve çevresel faktörler bir arada rol oynamakla beraber ailede ateroskleroz öyküsü olan kişilerde hastalığa yakalanma olasılığı çok daha fazladır. Bunların dışında damar sertliği hastalığının görülmesinde risk artırıcı öğeler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

- Erkek olmak
- Kadınlarda menopozdan sonra östrojen hormonunun koruyuculuğunun azalması
- Kanda total kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit seviyelerinin yüksek, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterol seviyesinin düşük olması
- Sigara kullanımı
- Hipertansiyon
- Diyabet ve obezite
- Hareketsiz yaşam
- Kötü beslenme
- Stres