Bursa Çölyak Hastalığı Doktorları

Doç. Dr. Fatih Ünal - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doç. Dr. Fatih Ünal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

  • Kükürtlü Mah. Belde Cad. T-Loft ABlok No:4 D:1 Osmangazi, Bursa

    Doç. Dr. Fatih ÜNAL Muayenehanesi

Uzm. Dr. Mehmet Bahçeci - Dahiliye - İç Hastalıkları

Uzm. Dr. Mehmet Bahçeci

Dahiliye - İç Hastalıkları,Gastroenteroloji

  • Kükürtlü mah. Kükürtlü cad. Beysel Apt. No 1 Osmangazi, Bursa

    Özel Muayenehane

Hayatımda tanidigim en harika doktordur kendisi.Güleryüzlü, sizi önemsiyor, sordugunuz her... daha fazla

Bursa’da Çölyak Uzmanı Arıyorsanız

Sitemizin bu sayfasında, Bursa’daki çölyak hastalığında uzman doktorlar listelenmiştir. Bu hekimler Bursa’nın merkezinde ve ilçelerinde hizmet vermektedir. Listelenen doktorları, sistemimizde yer alan “Filtreleme” özelliği sayesinde filtrele butonuna basarak istediğiniz özelliklere göre aratabilirsiniz. Kendi belirlediğiniz kriterlere uyan doktorları bulmak için onların isimlerinin üzerine tıklayıp profillerine rahatlıkla girebilirsiniz. Sitemizin aşağıda belirtilen özelliklerinden yararlanarak çölyak hastalığı tedavisinde Bursa’daki hangi doktordan sağlık hizmeti alacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

Sitemizde Bulabileceğiniz Özellikler

Sitemiz içerisinde listelenen doktorlarla, birebir online görüşme imkanınız vardır. “Online Görüşme” butonuna tıklayarak bu hizmetten yararlanabileceğiniz doktorları görebilir, onlarla çevrimiçi görüşme yapabilirsiniz. Çölyak tanı ve tedavisi için başvuracağınız doktorun profiline tıklayarak randevu alabileceğiniz saatleri görebilir, sitemizdeki online veya telefon üzerinden istediğiniz saate randevu alabilme olanağından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Hekimin kendi sayfasında, o uzmandan daha önce hizmet almış kişilerin söz konusu doktor hakkındaki değerlendirmelerini görebilir, görüşünüzü bu değerlendirmeler doğrultusunda yönlendirebilirsiniz. Hizmet aldığınız doktorun profiline girip siz de aldığınız hizmet hakkında değerlendirmelerde bulunabilirsiniz. “İçerikler” kısmında doktorun sitemizde yayınlamış olduğu bilgilendirici içerikleri görebilirsiniz. Profiline girdiğiniz çölyak uzmanının yazılı olan telefon numarasından onu bizzat arayıp iletişime geçebilir veya “Soru Sor” butonuna tıklayarak bu hastalıkla ilgili sorularınızı o doktora sorarak giderebilirsiniz.

Profilde yazan “Adres” kısmından doktorun Bursa ili içerisinde hizmet verdiği adres veya adresleri bulabilir, dilerseniz bu adresi harita üzerinde de görebilirsiniz.

Çölyak Hastalığı Nedir?

Bağışıklık sisteminin buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan glutene verdiği anormal tepki sonucunda çölyak hastalığı görülür. İlk belirtiler genellikle 1 yaşından sonra gluten içeren besinlerin tüketilmeye başlanmasıyla birlikte ortaya çıkar. Önceleri bulantı, kusma, ishal, halsizlik ile kendini belli eder. Hastalığın ileri evrelerinde ise anemi, cilt döküntüleri gibi farklı belirtiler görülmeye başlar.  Bazı hastalarda gluteni parçalayan enzime karşı da tepki görülebilir.

Çölyak, ince bağırsakta iltihaplanma ortaya çıkması sonucu belirti verir. Bağışıklık sistemi glutene karşı anormal bir tepki vererek iltihabi süreci başlatır. Çölyak, kronik bir hastalık olmasına rağmen tedavisi mümkündür ve beslenme düzeninin değiştirilmesi, gluten içeren besinlerin tüketilmemesi gerekir.