x
Etiketler \ S \

soğuk havale

Prof. Dr. Ayşe SERDAROĞLU

Ateşli havale nedir kimlerde görülür? Havale bilinç ve davranış değişikliği olup; enfeksiyon sırasında ateşli dönemlerde görülürse buna ateşli havale denir. Ateş havaleden önce mevcut olabildiği gibi... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış bir ankete göre bilgisayar karşısında, otomobil kullanırken ve televizyon karşısında haftanın 56 saatini oturarak geçiriyoruz.... Devamı »

Prof. Dr. Ayşen BİNGÖL

Soğuk algınlığının etkeni nedir? Halk arasında “soğuk algınlığı” veya “üşütme” şeklinde adlandırılan hastalık, doktorlar tarafından “viral üst solunum yolu enfeksiyonu” olarak bilinir. Hastalığın üşüme... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

CRYO E ACTION (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı... Devamı »

Uzm. Dr. Rezan HARMAN

Soğuk algınlığı çok sayıda virüsün neden olduğu üst solunum yolları bulguları ile seyreden bir hastalık tablosudur. 200’den fazla virüsun bu hastalığa neden olduğu bilinmektedir. Bu virüsler içerisinde... Devamı »

Doç. Dr. Ebru KOLSAL

Çocuk nöroloji kliniklerine başvuran en sık hasta gruplarındandır.Ateşli havale 6 ay 6 yaş arası çocuklarda ateşli dönemlerde ortaya çıkan nöbetlerle karakterizedir.Bu nöbetler gözleri bir noktaya dikme,... Devamı »

Doç. Dr. Barış EKİCİ

Havale geçirme, Sara krizleri çocuklarda sık görülen bir rahatsızlıktır. Yenidoğan dönemi olarak adlandırılan yaşamın ilk 28 günü tüm yaş grupları içinde en çok Sara krizi geçirilen dönemdir. Aslında beynimiz... Devamı »

Doç. Dr. Faruk İNCECİK

* Sakin olmaya çalışınız * Nöbetin başlangıç zamanını kaydetmeye çalışınız * Çocuğun yanından ayrılmayınız * Çocuğun yaralanmaması için çocuğa yakın olan sandalye gibi nesneleri kaldırınız * Başının... Devamı »

Doç. Dr. Faruk İNCECİK

Ateşli havale nedir kimlerde görülür? Havale bilinç ve davranış değişikliğidir. Ateşli havale ise üst solunum yolu enfeksiyonu ya da ishal gibi bir enfeksiyonun neden olduğu ateş sırasında görülen nöbetlerdir.... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Erken çocukluk döneminde masturbasyon, nadir olmayan bir durumdur. Görülme yaşı bir yaş civarından okul çağına kadar değişkenlik gösterir. Kız çocuklarında bir miktar daha fazla izlenir. Aileler tarafından... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Ateşli havaleler (nöbetler), çocukluk çağının en sık görülen nörolojik sorunlarından ve acillerindendir. 6 aylıktan 6 yaşına kadar olan dönemde , beraberinde bir ateşin söz konusu olduğu çocukluk çağı... Devamı »

Uzm. Dr. Canan YILDIRIM

Genellikle 6 ay-6 yaş arası santral sinir sistemi dışı enfeksiyonlara bağlı ateş yükselmesi sonucu ortaya çıkan nöbetlere 'febril konvülsiyon' denir. Toplumumuzda 5 yaşına kadar olan sağlıklı çocukların... Devamı »

Dr. Sinan ÇOMU

Havale, aileleri çok korkutan ve yanlış olarak ateşle karıştırılan bir kavramdır. Bunun sebebi, çocuklardaki havalelerin genellikle “ateşli havale” denilen bir rahatsızlığa bağlı olmasıdır. Sara ve başka... Devamı »

Doç. Dr. Zühtü DEMİR

CLATUU 360 Soğuk Lipoliz Tedavisi İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça,... Devamı »

Uzm. Dr. Mehmet TURFANDA

Soğuk algınlığının etkeni nedir? Halk arasında “soğuk algınlığı” veya “üşütme” şeklinde adlandırılan hastalık, doktorlar tarafından “viral üst solunum yolu enfeksiyonu” olarak bilinir. Hastalığın... Devamı »

Dyt. Zeynep SUBAŞI

Malum yaz ayındayız ve havalar hala mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Bu sıcaklarda hiçbirimiz iftarda o sıcacık, dumanı tüten ve mis kokan çorbalardan içmek istemiyoruz. Ancak hal böyle olunca... Devamı »

Uzm. Dr. Önder Taylan ÇİFÇİ

Yıllar içerisinde yaşanan küçük-büyük travmalar, ters hareketler, kilo alımı bağlarda hasara neden olur. Eklemi saran bağların yıpranması ve hareketsiz yaşam eklemlerde kireçlenme ile sonuçlanır. Soğuk... Devamı »

Uzm. Dr. Muharrem ARSLANDAĞ

Bilimsel yayınlara göre hava soğudukça kalp ve damar hastalıklarının görünme sıklığı artmaktadır. Özellikle kalp hızının ve tansiyonun soğuk hava nedeniyle artması kalbin yükünü de arttırmaktadır. Artan... Devamı »

Doç. Dr. Servet KAYHAN

Zatürre, bilimsel adıyla pnömoni, akciğer dokusunun iltihaplanması anlamına geliyor. En sık etkeni ise solunum yoluyla bulaşan bakteriler ve virüslerdir. Kişiden kişiye bulaşabildiği gibi yakın temas sonrası... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Solunum yolu hastalıklarının çok sık yaşandığı kış aylarında, soğuk algınlığı ile gribi birbirine karıştırıyorsanız; gereksiz yere antibiyotik kullanıyorsanız vücudunuz için yararlı bakterileri öldürüyor... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 36 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 6496 kayıt bulundu.