x
Etiketler \ S \

soğuk havale

Prof. Dr. Ayşen BİNGÖL

Soğuk algınlığının etkeni nedir? Halk arasında “soğuk algınlığı” veya “üşütme” şeklinde adlandırılan hastalık, doktorlar tarafından “viral üst solunum yolu enfeksiyonu” olarak bilinir. Hastalığın üşüme... Devamı »

Uzm. Dr. Elif Ebru GÜNER

CRYO E ACTION (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı... Devamı »

Doç. Dr. Barış EKİCİ

Havale geçirme, Sara krizleri çocuklarda sık görülen bir rahatsızlıktır. Yenidoğan dönemi olarak adlandırılan yaşamın ilk 28 günü tüm yaş grupları içinde en çok Sara krizi geçirilen dönemdir. Aslında beynimiz... Devamı »

Doç. Dr. Faruk İNCECİK

* Sakin olmaya çalışınız * Nöbetin başlangıç zamanını kaydetmeye çalışınız * Çocuğun yanından ayrılmayınız * Çocuğun yaralanmaması için çocuğa yakın olan sandalye gibi nesneleri kaldırınız * Başının... Devamı »

Doç. Dr. Faruk İNCECİK

Ateşli havale nedir kimlerde görülür? Havale bilinç ve davranış değişikliğidir. Ateşli havale ise üst solunum yolu enfeksiyonu ya da ishal gibi bir enfeksiyonun neden olduğu ateş sırasında görülen nöbetlerdir.... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Erken çocukluk döneminde masturbasyon, nadir olmayan bir durumdur. Görülme yaşı bir yaş civarından okul çağına kadar değişkenlik gösterir. Kız çocuklarında bir miktar daha fazla izlenir. Aileler tarafından... Devamı »

Uzm. Dr. Engin DENİZ

Ateşli havaleler (nöbetler), çocukluk çağının en sık görülen nörolojik sorunlarından ve acillerindendir. 6 aylıktan 6 yaşına kadar olan dönemde , beraberinde bir ateşin söz konusu olduğu çocukluk çağı... Devamı »

Doç. Dr. Ebru KOLSAL

Çocuk nöroloji kliniklerine başvuran en sık hasta gruplarındandır.Ateşli havale 6 ay 6 yaş arası çocuklarda ateşli dönemlerde ortaya çıkan nöbetlerle karakterizedir.Bu nöbetler gözleri bir noktaya dikme,... Devamı »

Dyt. Zeynep SUBAŞI

Malum yaz ayındayız ve havalar hala mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Bu sıcaklarda hiçbirimiz iftarda o sıcacık, dumanı tüten ve mis kokan çorbalardan içmek istemiyoruz. Ancak hal böyle olunca... Devamı »

Uzm. Dr. Önder Taylan ÇİFÇİ

Yıllar içerisinde yaşanan küçük-büyük travmalar, ters hareketler, kilo alımı bağlarda hasara neden olur. Eklemi saran bağların yıpranması ve hareketsiz yaşam eklemlerde kireçlenme ile sonuçlanır. Soğuk... Devamı »

Uzm. Dr. Muharrem ARSLANDAĞ

Bilimsel yayınlara göre hava soğudukça kalp ve damar hastalıklarının görünme sıklığı artmaktadır. Özellikle kalp hızının ve tansiyonun soğuk hava nedeniyle artması kalbin yükünü de arttırmaktadır. Artan... Devamı »

Doç. Dr. Servet KAYHAN

Zatürre, bilimsel adıyla pnömoni, akciğer dokusunun iltihaplanması anlamına geliyor. En sık etkeni ise solunum yoluyla bulaşan bakteriler ve virüslerdir. Kişiden kişiye bulaşabildiği gibi yakın temas sonrası... Devamı »

Prof. Dr. Yonca TABAK

Solunum yolu hastalıklarının çok sık yaşandığı kış aylarında, soğuk algınlığı ile gribi birbirine karıştırıyorsanız; gereksiz yere antibiyotik kullanıyorsanız vücudunuz için yararlı bakterileri öldürüyor... Devamı »

Uzm. Dr. Oğuz BAK

EPİLEPSİ - Beyinde oluşan anormal aşırı elektrik aktivitesi sonucu meydana gelir. Sonuçta beyinde bir elektrik bozukluğu vardır. - Her yaşta olabilir ve herhangi bir zamanda aniden ortaya çıkar. -... Devamı »

Dyt. Yasemin KAVAKLI

Su, insan vücüdunda oksijenden sonra gelen en önemli ögedir. Vücut suyunun %1 azalmasıyla kan hacmi azalır ve susuzluk hissetmeye başlarız.%3 kaybında fiziksel performans azalır. %5 kayıpta birey konsantre... Devamı »

Dyt. Safiye TAŞ

Kış aylarında su kaybının daha az olmasına bağlı olarak birçok kişi su tüketimini ister istemez azaltır. Havaların ısınması ile su kaybı artmaya başlar ancak az su içme alışkanlığından kopmak kişilere... Devamı »

Dr. Enis KESKİN

Kış aylarında maruz kaldığınız soğuk ve kuru havalar sebebiyle cildinizde oluşan kızarıklık, kuruma, çatlama ve soğuk yanıkları gibi problemlerden cildinizin bağışıklık sistemini güçlendirerek kurtulabilirsiniz! Kış... Devamı »

Prof. Dr. Süleyman ALICI

SOĞUK HAVALAR KANSER HASTALARI İÇİN RİSKLİ Birçok solunum yolu hastalığına sebep olan ‘soğuk havalar’, kanser hastalarının sağlığını da tehdit ediyor. Kanser hastalarının soğuk havalarda daha da dikkatli... Devamı »

Dyt. Duygu ÇETİN

Kış mevsiminde havaların soğuması ile birlikte beslenme şeklinde değişikliler olmakta, genellikle yağlı ve şekerli besinlere eğilim artmaktadır. Kış aylarında kapalı ortamlarda daha fazla vakit geçirilmekte,... Devamı »

Op. Dr. Alp KAYIRAN

GÖZ KURULUĞU KIŞ AYLARINDA DA CAN SIKIYOR Kuru ve soğuk havalar, göz kuruluğunu tetikliyor. Özellikle soğukhava koşullarında spor yapan kişilerde gözde yanma, batma, kızarıklık ve bulanıkgörme gibi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 22 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9939 kayıt bulundu.