x
Etiketler \ S \

saç boyası

Op. Dr. Zehra KOÇER

Gebelik sırasında saç boyamak ile ilgili elimizdeki bilgiler sınırlı olmakla beraber, saç boyasının bebek üzerinde zararlı herhangibir etkisi gösterilmemiştir. OTIS (Organisation of Teratology Information... Devamı »

Uzm. Dr. Meltem AKSU

Gebelikde saç boyası ve kozmetik ürün kullanımı: Gebelik döneminde kozmetik ürün kullanımı ve cilt değişikliklerine dikkat!! Gebelik birçok yönden dikkat edilmesi gereken hassas bir dönem ve bu dönemde... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

Saçlarımız, hatta cildimizin tüm hücreleri belirli frekanslarla dökülmektedir. Cildimizin hücreleri ortalama 28-45 günde bir dökülürken saçlarımızın döngüsü 4-6 yıldır. Ancak saçların döküldüğüne hemen... Devamı »

Dr. Zafer GÖKDEMİR

Saçların fizyolojik yapısında olan incelme ve zayıf düşme durumlarında saç diplerine uygulanan enjeksiyonlarla saçın güçlenmesi sağlanır. Saç mezoterapisi ve P.R.P, uygulanan yöntemler arasındadır. Prp... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Saçın ihtiyacı olan vitaminlerin,saç köklerine mikroenjeksiyon yöntemiyle uygulanması işlemidir. Saç Mezoterapisi Etkisi Nasıl Oluşur? Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak... Devamı »

Doç. Dr. Serdar GÖKREM

Embriyoloji Saç foliküleri ektoderm ve mezoderm kaynaklıdır. Saç follikülleri 3.gestasyonel aydan sonra çıkmaya başlarlar. Anatomi Saç gövdesi birkaç tabaka keratinize proteinden oluşmaktadır.... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal sınırlar içerisinde kabul ediliyor. Bunu dikkate alarak panik yapmamalı! Ama böyle değilse dikkat edilmesi gerekenler var. SAÇLARINIZ DÖKÜLÜYORSA ÇİNKOYA... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Uzmanlar günde 50 ile 100 kadar saç telinin dökülmesinin normal olduğunu ancak aşırı saç dökülmesi, saç köklerinde zayıflık ve saç tellerinde... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Electro Tricho Genesis (ETG): Elektrostimülasyonla saç dökülmesini engelleme, dökülen saçların geri kazanımı anlamında kullanılan bir terimdir. Pulse’li... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının (ya da vücudun diğer bölgelerindeki uygun olan kılların bir kısmının) dökülmenin... Devamı »

Uzm. Dr. Eylem ACAR

Saç, kişilerin fiziksel görünümlerinin önemli bir kısmını oluşturur. Bazı insanlarda saç dökülmesine bağlı dış görünüm ile olumsuz düşünceler, psikolojik sorunlar oluşturmakta, yaşam kalitesini etkilemektedir. Saç... Devamı »

Op. Dr. Ümit BORATAÇ

Saç mezoterapisi saçlı bölgede cildin orta tabakasına, ki bu tabaka kan damarlarının ve saç köklerinin olduğu tabakadır buraya bazı faydalı ilaçların enjeksiyon şeklinde verilmesi işlemidir .Ayni... Devamı »

Uzm. Dr. Ali TELBİSOĞLU

Saçlı deri hastalıkları çok çeşitlidir. Birçok saçlı deri hastalığı ayrıca saçın dökülmesi ile paralel gidebilir. Saçınız dökülüyor... Devamı »

Op. Dr. Ümit BORATAÇ

Lokal,saçlı bölgenin hastalıkları ve sistemik bir çok hastalık,psikojik sebepler,travma ve saçlı bölgenin enfeksiyöz hastalıkları kellik sebebi olabileceği gibi,sistemik hastalıklardan troid,şeker hastalığı,anemi... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Saçlar ortalama ayda 1 cm uzar ve bu uzama kişiden kişiye değişmek üzere 2-6 sene boyunca devam eder. Büyümesi duran saçlar bir süre sonra dökülür. Bu nedenle günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal... Devamı »

Op. Dr. Hasan FINDIK

Erkeklerinde en az bayanlar kadar görünümüne önem verdiği günümüzde saç ekimi operasyonları çok önemli bir soruna çare olmaktadır.Saçsızlık... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Saçlar kişinin dış görünümünü belirleyen unsurların başında gelmektedir. Seyrek, dökülmüş saçlar insanları olduğundan daha yaşlı, bakımsız ve bitkin göstermekle birlikte gür saçlar gençliğin ve dinçliğin... Devamı »

Dr. Ayşegül GİRGİN

Saç mezoterapisi tedavisinde kullanılan maddeler hastanın durumuna göre belirlenen vitamin, mineral ve aminoasid kombinasyonlarıdır. Bu maddeler mevcut saçların kalınlaşıp canlanmasını incelmiş ve bozulmuş... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç kaybı, yaşlılık, hormon değişikliği ve ailesel olarak meydana gelir. Saç kaybı ayrıca yanık ve travma sonrasında oluşabilir. Saç kaybını gidermek için, doktorunuz ve siz en iyisinin saç transferi olduğuna... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç mezoterapisi saçlarda ki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla uygun ilaçların saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir. Mezoterapi,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 130 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 8151 kayıt bulundu.