x
Etiketler \ S \

saç boyası

Op. Dr. Zehra KOÇER

Gebelik sırasında saç boyamak ile ilgili elimizdeki bilgiler sınırlı olmakla beraber, saç boyasının bebek üzerinde zararlı herhangibir etkisi gösterilmemiştir. OTIS (Organisation of Teratology Information... Devamı »

Uzm. Dr. Meltem AKSU

Gebelikde saç boyası ve kozmetik ürün kullanımı: Gebelik döneminde kozmetik ürün kullanımı ve cilt değişikliklerine dikkat!! Gebelik birçok yönden dikkat edilmesi gereken hassas bir dönem ve bu dönemde... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

Saçlarımız, hatta cildimizin tüm hücreleri belirli frekanslarla dökülmektedir. Cildimizin hücreleri ortalama 28-45 günde bir dökülürken saçlarımızın döngüsü 4-6 yıldır. Ancak saçların döküldüğüne hemen... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç kaybı, yaşlılık, hormon değişikliği ve ailesel olarak meydana gelir. Saç kaybı ayrıca yanık ve travma sonrasında oluşabilir. Saç kaybını gidermek için, doktorunuz ve siz en iyisinin saç transferi olduğuna... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç mezoterapisi saçlarda ki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla uygun ilaçların saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir. Mezoterapi,... Devamı »

Dr. Zafer GÖKDEMİR

Saçların fizyolojik yapısında olan incelme ve zayıf düşme durumlarında saç diplerine uygulanan enjeksiyonlarla saçın güçlenmesi sağlanır. Saç mezoterapisi ve P.R.P, uygulanan yöntemler arasındadır. Prp... Devamı »

Doç. Dr. Serdar GÖKREM

Embriyoloji Saç foliküleri ektoderm ve mezoderm kaynaklıdır. Saç follikülleri 3.gestasyonel aydan sonra çıkmaya başlarlar. Anatomi Saç gövdesi birkaç tabaka keratinize proteinden oluşmaktadır.... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Saç Pigmentasyonu Türkiye’de oldukça yeni bir uygulamadır. Bu işlem; saçı dökülmüş, seyrelmiş, saç ekimi yaptırmış, FUT yöntemi ile saç ektirmiş, Saç, bıyık, sakal eksik olan bölgelerde, saçlı deride yara... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

SaçSimulasyonu Türkiye’de oldukça yeni bir uygulamadır. Bu işlem; saçı dökülmüş, seyrelmiş, saç ekimi yaptırmış, FUT yöntemi ile saç ektirmiş, Saç, bıyık, sakal eksik olan bölgelerde, saçlı deride yara... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Günde yaklaşık 50-100 adet saç teli normal olarak dökülebilir. Buna karşılık, aşırı miktarda saç kaybı ve saçlarda gözle görülen incelme olduğunda saç dökülmesinden söz edilebilir. Saçlara verilen değere... Devamı »

Op. Dr. Orhan ALAN

Kişinin herhangi bir sebepten dolayı saç bölgesinde oluşan açıklık durumu sonrasında bu durum giderilerek kişiye tekrar eski görünümünün kazandırılması işlemine saç ekimi denmektedir.Lokal anestezi ile... Devamı »

Dr. Mehtap BAYRAMOĞLU

Saçın ihtiyacı olan vitaminlerin,saç köklerine mikroenjeksiyon yöntemiyle uygulanması işlemidir. Saç Mezoterapisi Etkisi Nasıl Oluşur? Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Saçlar kişinin dış görünümünü belirleyen unsurların başında gelmektedir. Seyrek, dökülmüş saçlar insanları olduğundan daha yaşlı, bakımsız ve bitkin göstermekle birlikte gür saçlar gençliğin ve dinçliğin... Devamı »

Uzm. Dr. Eylem ACAR

Saç, kişilerin fiziksel görünümlerinin önemli bir kısmını oluşturur. Bazı insanlarda saç dökülmesine bağlı dış görünüm ile olumsuz düşünceler, psikolojik sorunlar oluşturmakta, yaşam kalitesini etkilemektedir. Saç... Devamı »

Dyt. İpek AĞACA ÖZGER

Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normal sınırlar içerisinde kabul ediliyor. Bunu dikkate alarak panik yapmamalı! Ama böyle değilse dikkat edilmesi gerekenler var. SAÇLARINIZ DÖKÜLÜYORSA ÇİNKOYA... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

FUE yöntemi ile saç ekimi; minimal-invaziv mikrocerrahi bir işlemdir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de hasta memnuniyetini birincil amaç olarak kabul eden Dr Kul, saç ekiminde... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Saçlar ortalama ayda 1 cm uzar ve bu uzama kişiden kişiye değişmek üzere 2-6 sene boyunca devam eder. Büyümesi duran saçlar bir süre sonra dökülür. Bu nedenle günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal... Devamı »

Op. Dr. Hasan FINDIK

Erkeklerinde en az bayanlar kadar görünümüne önem verdiği günümüzde saç ekimi operasyonları çok önemli bir soruna çare olmaktadır.Saçsızlık... Devamı »

Op. Dr. Ümit BORATAÇ

Saç mezoterapisi saçlı bölgede cildin orta tabakasına, ki bu tabaka kan damarlarının ve saç köklerinin olduğu tabakadır buraya bazı faydalı ilaçların enjeksiyon şeklinde verilmesi işlemidir .Ayni... Devamı »

Uzm. Dr. Ali TELBİSOĞLU

Saçlı deri hastalıkları çok çeşitlidir. Birçok saçlı deri hastalığı ayrıca saçın dökülmesi ile paralel gidebilir. Saçınız dökülüyor... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 127 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 11728 kayıt bulundu.