x
Etiketler \ M \

mide operasyonu

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı yada obezite için net bir altın standart yada en iyi ve en kötü diye nitelendirilen bir ameliyat tekniği yoktur. Bu tamamen hastanın metabolik durumunun değerlendirilmesine göre cerrahın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Sleeve gastrektomi ( tüp mide ) operasyonu; midenin uzunlamasına daraltılıp tüp şeklinde küçültülmesi işlemidir.Obezite cerrahisinde kullanılan yöntemlerden birisi olup mide hacminin küçültülmesi üzerine... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Tüp mide operasyonu bir ekip çalışması olup temel amaç; doğru hastaya doğru zamanda doğru operasyonun uygulanmasıdır. Bu amaçla öncelikle Endokrinoloji uzmanı tarafından obezite polikliniğinde değerlendirilen... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

Obezite Cerrahisi Obezite, yani aşırı şişmanlık dünyada giderek yaygınlaşarak, en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen, önlenebilir bir sağlık problemidir. ÜLKEMİZ OBEZİTEDE DÜNYA 3. CÜSÜDÜR... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

-Önemli olan burada cerrahın hangi teknikte kendini daha rahat hissettiği ve hangi burun tipine hangi tekniği uygulayacağıdır. -Doktorunuz bir kapalı rinoplasti tekniğini seçerse, burun deliklerinin... Devamı »

Doç. Dr. Zeki TUNÇ

Hasta yatışı Hasta randevu saatinde, hasta kabul bankosuna başvurarak yatış işlemlerini yaptırır. Hastanın yatıcağı kat ve odabelirlenir. Hasta aç karına gelmiştir. Yanında erişkin refakatçisi vardır. Kan... Devamı »

Op. Dr. Çağrı SADE

Meme büyütme ameliyatlarında meme dokusunu taklit etmek amacıyla silikon protezler kullanılmaktadır. Meme dokusu veya kas altına yerleştirilen bu protezler yardımı ile, memede istenilen... Devamı »

Op. Dr. Sibel ATALAY

Karın Germe operasyonu nedir? Karın germe operasyonu karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalıklarının alınması, varsa karın derisindeki çatlakların giderilmesi operasyonudur.Diyet ve egzersize cevap vermeyen... Devamı »

Doç. Dr. Serdar NASIR

Göz kapaklarındaki fazla cilt ve yağ kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Estetik göz kapağı operasyonunda göz kapaklarındaki fazla cilt, yağ ve kas dokusu çıkartılır. Bu operasyon göz etrafındaki koyulaşmayı... Devamı »

Op. Dr. Mete AKSU

Bu operasyon sarkmış, meme başı ve aerolası aşağı doğru yer değiştirmiş memelerde uygulanan bir yöntemdir. Meme aerolası çevresinde yapılan yuvarlak bir kesi ile fazla deri çıkarılır, hem meme başı daha... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Estetik operasyonlar yıllar önce neredeyse sadece göz önünde olan, oyuncu ve sanatçılara özgü olarak bilinirdi ama son yıllarda artık hemen hemen herkesi ilgilendiren ve ilgi çeken bir durum haline geldi.... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

1. TVR-SLR-Total Vaginal Rejuvanasyon- SLR - Yapısal sarkması olan ve doğum yapmış hastalar adaydır - İşlem özgüveni ve kişisel vücut algısını kuvvetlendirir - Cinsel uyarılabilirlik ve çiftlerin... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

Çevrenin olumsuz etkileri, yerçekimi ve yaşlanma yüzümüzde değişikliklere yol açmaktadır. Bu değişiklikler kişinin ruh sağlığını etkilemektedir. Her ne kadar kişi de genç aktif bir hayat olsa da bu yüzde... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

Kulak yüzümüzün estetik ünitelerinden biridir. Kulak operasyonu genelde çocuk okula başlamadan önce yapılmalıdır. Çocuklar erişkinlere göre daha acımasız olduklarından birbirleri ile dalga geçerler. Buda... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Tip 2 diyabette klasik tedavi yöntemleri ( diyet, egzersiz, eğitim, ilaç ve insülin kullanımı ) yetersiz kaldığında Metabolik Cerrahi(şeker ameliyatı) etkili bir tedavi yöntemidir. Tip 2 diyabet hastalarında... Devamı »

Op. Dr. Cevdet Murat AKAGÜN

Otoplasti, kısaca kepçe kulakların düzeltilmesi için yapılan bir ameliyattır. Kepçe kulak olan hastalar genellikle ilkokula başlamadan ameliyat edilmektedir. Kulak, 5-6 yaş civarında erişkindeki boyutlara... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Erkeklerde, ergenlik döneminde, çeşitli nedenlerle göğüs büyümesi gerçekleşebilir. Geçici olması beklenen bu büyümenin kalıcı hale gelmesine jinekomasti adı verilir. İlerleyen yaşlarda hormon bozukluğu,... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme operasyonlarının aksine meme küçültme, genellikle estetik kaygıların ötesinde, daha sağlıklı olmak için yapılan bir uygulamadır. Gelişim, hamilelik ya da aşırı kilo alımına bağlı olarak büyüyen... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme amacıyla, meme protezi, yağ enjeksiyonu, hazır dolgu maddeleri ile memeye hacim verme gibi yöntemler kullanılmaktadır. En sık uygulanan prosedür meme protezleridir ve bu uygulamada iki çeşit... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Çeşitli sebeplerle sarkan, yüzde sert bir ifade oluşturan, göz ile mesafesi kısa olan kaşların yüze daha uygun hale getirilmesi işlemidir. Operasyon sonrası yukarı çekilen kaşlar sayesinde Kaş etrafındaki... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 477 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 222251 kayıt bulundu.
Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Sayfa: 1 / Toplam 29 kayıt bulundu.