x
Etiketler \ M \

mide operasyonu

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı yada obezite için net bir altın standart yada en iyi ve en kötü diye nitelendirilen bir ameliyat tekniği yoktur. Bu tamamen hastanın metabolik durumunun değerlendirilmesine göre cerrahın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Sleeve gastrektomi ( tüp mide ) operasyonu; midenin uzunlamasına daraltılıp tüp şeklinde küçültülmesi işlemidir.Obezite cerrahisinde kullanılan yöntemlerden birisi olup mide hacminin küçültülmesi üzerine... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

Obezite Cerrahisi Obezite, yani aşırı şişmanlık dünyada giderek yaygınlaşarak, en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen, önlenebilir bir sağlık problemidir. ÜLKEMİZ OBEZİTEDE DÜNYA 3. CÜSÜDÜR... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Tüp mide operasyonu bir ekip çalışması olup temel amaç; doğru hastaya doğru zamanda doğru operasyonun uygulanmasıdır. Bu amaçla öncelikle Endokrinoloji uzmanı tarafından obezite polikliniğinde değerlendirilen... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

-Önemli olan burada cerrahın hangi teknikte kendini daha rahat hissettiği ve hangi burun tipine hangi tekniği uygulayacağıdır. -Doktorunuz bir kapalı rinoplasti tekniğini seçerse, burun deliklerinin... Devamı »

Op. Dr. Erdal TUĞSEL

Yüz germe diye bilinen operasyonlarda klasik olarak şakakdan başlayıp kulak önünde kıvrımlara uygun seyreden, daha sonra da kulak arkasına dönülen ve ense saçlı deri içine kadar işleyecek şekilde kesi... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Konka nedir ? ‘Konka’ burun içerisinde , her iki burun tarafından üçer , bazen dörder adet bulunan ve şişip inerek burun solunumunu düzenleyen yapılardır. Damarlar kan ile dolduklarında bu yapılar şişer... Devamı »

Psk. Serap DUYGULU

Estetik operasyonlar yıllar önce neredeyse sadece göz önünde olan, oyuncu ve sanatçılara özgü olarak bilinirdi ama son yıllarda artık hemen hemen herkesi ilgilendiren ve ilgi çeken bir durum haline geldi.... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

- Karın ön bölgesindeki tüyler alınmış olmalı, - Elve ayaklaradaki oje çıkarılmış olmalı, - Üzerinde herhangi bir metal bulunmamalı (yüzük,küpe,vb) - Operasyondan 6–10 saat kadar önce hafif bir... Devamı »

Op. Dr. Sibel ATALAY

Meme büyütme operasyonu meme boyutunun arttırılması veya meme asimetrisinin düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemdir. Memeler yapısal olarak gelişmemiş olabileceği gibi doğum ve kilo kaybına bağlı olarak... Devamı »

Op. Dr. Çağrı SADE

Meme büyütme ameliyatlarında meme dokusunu taklit etmek amacıyla silikon protezler kullanılmaktadır. Meme dokusu veya kas altına yerleştirilen bu protezler yardımı ile, memede istenilen... Devamı »

Op. Dr. Ayşe KONAÇ

Bu operasyon ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik hissini düzeltilir.Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres sinkontinans (hapşırma,ıkınma vs. gibi nedenlerle idrarkaçırma)... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Tip 2 diyabette klasik tedavi yöntemleri ( diyet, egzersiz, eğitim, ilaç ve insülin kullanımı ) yetersiz kaldığında Metabolik Cerrahi(şeker ameliyatı) etkili bir tedavi yöntemidir. Tip 2 diyabet hastalarında... Devamı »

Op. Dr. Cevdet Murat AKAGÜN

Otoplasti, kısaca kepçe kulakların düzeltilmesi için yapılan bir ameliyattır. Kepçe kulak olan hastalar genellikle ilkokula başlamadan ameliyat edilmektedir. Kulak, 5-6 yaş civarında erişkindeki boyutlara... Devamı »

Op. Dr. Sibel ATALAY

Karın Germe operasyonu nedir? Karın germe operasyonu karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalıklarının alınması, varsa karın derisindeki çatlakların giderilmesi operasyonudur.Diyet ve egzersize cevap vermeyen... Devamı »

Doç. Dr. Serdar NASIR

Göz kapaklarındaki fazla cilt ve yağ kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Estetik göz kapağı operasyonunda göz kapaklarındaki fazla cilt, yağ ve kas dokusu çıkartılır. Bu operasyon göz etrafındaki koyulaşmayı... Devamı »

Op. Dr. Mete AKSU

Bu operasyon sarkmış, meme başı ve aerolası aşağı doğru yer değiştirmiş memelerde uygulanan bir yöntemdir. Meme aerolası çevresinde yapılan yuvarlak bir kesi ile fazla deri çıkarılır, hem meme başı daha... Devamı »

Doç. Dr. Tayfun TÜRKASLAN

1. TVR-SLR-Total Vaginal Rejuvanasyon- SLR - Yapısal sarkması olan ve doğum yapmış hastalar adaydır - İşlem özgüveni ve kişisel vücut algısını kuvvetlendirir - Cinsel uyarılabilirlik ve çiftlerin... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU

Çevrenin olumsuz etkileri, yerçekimi ve yaşlanma yüzümüzde değişikliklere yol açmaktadır. Bu değişiklikler kişinin ruh sağlığını etkilemektedir. Her ne kadar kişi de genç aktif bir hayat olsa da bu yüzde... Devamı »

Psk. Eda KURTULUŞ AKIN

Terapiye başvuran kişilerin pek çoğu bu soruyu farklı şekilllerde sorabilirler.Çok öfkeleniyorum normal mi?,Sevgilimi çok kıskanıyorum normal mi?, "Aklıma sürekli kötü düşünceler geliyor, aklımdan atamıyorum... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 355 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 221968 kayıt bulundu.
Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Sayfa: 1 / Toplam 26 kayıt bulundu.