x
Etiketler \ M \

mide operasyonu

Op. Dr. Erol VURAL

Şeker hastalığı yada obezite için net bir altın standart yada en iyi ve en kötü diye nitelendirilen bir ameliyat tekniği yoktur. Bu tamamen hastanın metabolik durumunun değerlendirilmesine göre cerrahın... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Sleeve gastrektomi ( tüp mide ) operasyonu; midenin uzunlamasına daraltılıp tüp şeklinde küçültülmesi işlemidir.Obezite cerrahisinde kullanılan yöntemlerden birisi olup mide hacminin küçültülmesi üzerine... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. İsmail Biri

Obezite Cerrahisi Obezite, yani aşırı şişmanlık dünyada giderek yaygınlaşarak, en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen, önlenebilir bir sağlık problemidir. ÜLKEMİZ OBEZİTEDE DÜNYA 3. CÜSÜDÜR... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat YILMAZ

Tüp mide operasyonu bir ekip çalışması olup temel amaç; doğru hastaya doğru zamanda doğru operasyonun uygulanmasıdır. Bu amaçla öncelikle Endokrinoloji uzmanı tarafından obezite polikliniğinde değerlendirilen... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

-Önemli olan burada cerrahın hangi teknikte kendini daha rahat hissettiği ve hangi burun tipine hangi tekniği uygulayacağıdır. -Doktorunuz bir kapalı rinoplasti tekniğini seçerse, burun deliklerinin... Devamı »

Doç. Dr. Zeki TUNÇ

Hasta yatışı Hasta randevu saatinde, hasta kabul bankosuna başvurarak yatış işlemlerini yaptırır. Hastanın yatıcağı kat ve odabelirlenir. Hasta aç karına gelmiştir. Yanında erişkin refakatçisi vardır. Kan... Devamı »

Op. Dr. Erdal TUĞSEL

Yüz germe diye bilinen operasyonlarda klasik olarak şakakdan başlayıp kulak önünde kıvrımlara uygun seyreden, daha sonra da kulak arkasına dönülen ve ense saçlı deri içine kadar işleyecek şekilde kesi... Devamı »

Op. Dr. Muammer KARAGÖZ

Konka nedir ? ‘Konka’ burun içerisinde , her iki burun tarafından üçer , bazen dörder adet bulunan ve şişip inerek burun solunumunu düzenleyen yapılardır. Damarlar kan ile dolduklarında bu yapılar şişer... Devamı »

Dr. Dt. Çağrı CAN

20 Yaş Diş Çekimi Yirmi yaş dişleri, genellikle 15-20 yaşları arasında ağızdaki yerlerini almaya başlarlar. Ancak çenelerde bu dişler için yeterliyerbulunmadığı durumlarda süremeyip, dişeti altında... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Erkeklerde, ergenlik döneminde, çeşitli nedenlerle göğüs büyümesi gerçekleşebilir. Geçici olması beklenen bu büyümenin kalıcı hale gelmesine jinekomasti adı verilir. İlerleyen yaşlarda hormon bozukluğu,... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme operasyonlarının aksine meme küçültme, genellikle estetik kaygıların ötesinde, daha sağlıklı olmak için yapılan bir uygulamadır. Gelişim, hamilelik ya da aşırı kilo alımına bağlı olarak büyüyen... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Meme büyütme amacıyla, meme protezi, yağ enjeksiyonu, hazır dolgu maddeleri ile memeye hacim verme gibi yöntemler kullanılmaktadır. En sık uygulanan prosedür meme protezleridir ve bu uygulamada iki çeşit... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Çeşitli sebeplerle sarkan, yüzde sert bir ifade oluşturan, göz ile mesafesi kısa olan kaşların yüze daha uygun hale getirilmesi işlemidir. Operasyon sonrası yukarı çekilen kaşlar sayesinde Kaş etrafındaki... Devamı »

Op. Dr. Onur SÜMER

Rinoplasti, burnun görünümünü değiştirmek için yapılan bir ameliyattır. Temel amacı, yüzün diğer parçalarıyla uyumlu, doğal görünümlü, sağlıklı bir burun elde etmektir. Rinoplasti; genetik olarak veya... Devamı »

Op. Dr. Sibel ATALAY

Karın Germe operasyonu nedir? Karın germe operasyonu karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalıklarının alınması, varsa karın derisindeki çatlakların giderilmesi operasyonudur.Diyet ve egzersize cevap vermeyen... Devamı »

Op. Dr. Cevdet Murat AKAGÜN

Otoplasti, kısaca kepçe kulakların düzeltilmesi için yapılan bir ameliyattır. Kepçe kulak olan hastalar genellikle ilkokula başlamadan ameliyat edilmektedir. Kulak, 5-6 yaş civarında erişkindeki boyutlara... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Tip 2 diyabette klasik tedavi yöntemleri ( diyet, egzersiz, eğitim, ilaç ve insülin kullanımı ) yetersiz kaldığında Metabolik Cerrahi(şeker ameliyatı) etkili bir tedavi yöntemidir. Tip 2 diyabet hastalarında... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

- Karın ön bölgesindeki tüyler alınmış olmalı, - Elve ayaklaradaki oje çıkarılmış olmalı, - Üzerinde herhangi bir metal bulunmamalı (yüzük,küpe,vb) - Operasyondan 6–10 saat kadar önce hafif bir... Devamı »

Op. Dr. Sibel ATALAY

Meme büyütme operasyonu meme boyutunun arttırılması veya meme asimetrisinin düzeltilmesi amacıyla yapılan işlemdir. Memeler yapısal olarak gelişmemiş olabileceği gibi doğum ve kilo kaybına bağlı olarak... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Operasyonun ilk işlemi hastanın saçlı derisinin lokal anestezi uygulanarak uyuşturulmasıdır. Bu sayede hasta operasyon süresince uyanık kalır, TV seyredebilir, yemek yiyebilir,... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 494 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 162878 kayıt bulundu.
Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Bacak estetiği operasyonu riskli midir?

Sayfa: 1 / Toplam 29 kayıt bulundu.