x
Etiketler \ I \

infertilite testleri

Op. Dr. Sait HALİL

Evlenmeden önce infertilite tanı testlerinin yapılması İdeal gebelik dönemi hem fiziksel hem de psikolojik olgunluğa erişilen 20 – 30 yaşları arasındadır. Ancak, günümüzde giderek daha fazla kadın birçok... Devamı »

Op. Dr. Abdullah SARI

(halk arasında kısırlık) ya da çocuk sahibi olamama, evli çiftlerin yaklaşık yüzde 15 înin yaşadığı bir sorundur. Bunlarda sadece kadına bağlı olanı %30-40, erkek sperm sayısında sorun olanlar %30 ,%20... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

Infertilite ya erkek ya da kadın ya da her ikisinin üreme sorunları kaynaklanan nedenlerle meydana gelebilir.Çiftlerin bir yıl içinde korunmadıkları halde gebelik elde edememsi durumudur. Kadın İnfertilite... Devamı »

Uzm. Dr. Hakan EREN

1. Kandan Allerji Testi Yoğunderi hassasiyeti nedeniyle deri testi yapılamadıgı durumlarda veya farklı nedenlerle derı testı uygulanamayan durumlarda tercih edilir. Kanda allerjene özel oluşmuş antikor... Devamı »

Op. Dr. Abdullah SARI

ENSE KALINLIĞI TESTİ (İKİLİ TEST) İlk trimester tarama testi (11-14 hafta testi, İkili test) kısaca PAPP-A ve serbest B -hCG adı verilen iki hormonun kanda ölçülmesi ve ultrasonografide uygun pozisyonda... Devamı »

Prof. Dr. Yakup ERATA

Üçlü Test (Üçlü Tarama - Üçlü Tarama Testi) Nedir? Üçlü test, anne rahimindeki bebeğin, başta kromozom bozuklukları (kromozom anomalileri) olmak üzere taşıdığı çeşitli riskleri (özellikle Down sendromu... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Adet kanamanız gecikti ve bunun yanında bulantı, memelerde hassasiyet ve halsizlik de varsa gebelik testi yapmanızda fayda vardır. Evde yapılabilen gebelik testlerinin nasıl sonuç verdiğini ve güvenirliğini... Devamı »

Prof. Dr. Kadircan KESKİNBORA

Görme Testi Eğer görme bozukluğunuz olduğuna inanıyorsanız bu tablo size fikir verebilir. Yapmanız gereken tek şey monitörünüzün büyüklügüne ve ekran çözünürlügüne göre monitörden ne kadar uzaklaşacağınızı... Devamı »

Op. Dr. Aynur ŞENDEMİR

GEBELİKTE TARAMA TESTLERİ : Her ailenin hayalidir sağlıklı bebek sahibi olmak ve her gebelik bu isteği gerçekleştirebilmek umuduyla başlar. Oysa ki anomalili bebek doğurma riski her kadında, her yaşta... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Erhan KARAALP

İkili test 11-14 haftalar arasındagebelerde uygulanan bir zeka testidir. Önce ultrason ile bebeğin ense kalınlığı ölçülür daha sonra hastadan kan alınır, ikisinin sonuçları... Devamı »

Prof. Dr. Yakup ERATA

İnfertilite 1 sene süre ile korunmadan konsepsiyona rağmen konsepsiyonun oluşmaması şeklinde tanımlanır. FEKONDABİLİTE bir menstruel siklüste gebelik elde... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

İNFERTİLİTE Bir yıl boyunca, korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebelik olmaması halinde infertilite söz konusudur. İnfertilite hiç gebelik olmayacağı anlamına gelmez. Bazı durumlarda birkaç yıl içinde... Devamı »

Op. Dr. Çağlar YAZICIOĞLU

İnfertilite, yani istenildiği halde çocuk sahibi olamama pek çok toplumda önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Tanımolarak, en az 1 yıl herhangibir korunma yöntemi uygulanmaksızın haftada... Devamı »

Op. Dr. Suat HAZER

Adenomyozis etyolojisi kesin olmayan jinekolojik bozukluklar arasında sık olarak karşımıza çıkan bir kondüsyondur. Bu kondüsyon, myometrium içinde heterotopik endometrial glandlann mikroskopik olarak tespit... Devamı »

Op. Dr. Ahmet KÖSE

Kısırlık (infertilite) nedir? İnfertilite yani kısırlık 1 yıl boyunca korunmadan, yeterli sayıda düzenli cinsel ilişkide bulunulmasına rağmen gebelik oluşmamasıdır. Evli çiftlerin %10-15'inde infertilite... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

İnfertilite çiftin bir yıl korunma olmaksızın beraber olmasına rağmen gebeliğin oluşmamasıdır.Bu durum daha önce hiç gebelik olmamış iseprimer infertilite,daha önce sonucu ne olursa olsun gebelik yaşamış... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

Kısırlık sorunu, bir sene boyunca korunmasız ve düzenli olarak girilen cinsel ilişki neticesinde gebe kalamama ile ortaya çıkmaktadır. Kısırlık sonradan ya da doğuştan olabilmektedir. Kısırlığın görülme... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Çocuk istemelerine ve bir yıllık düzenli cinsel yaşama rağmen gebe kalamama durumuna “Kısırlık” (infertilite ) denir. Toplumda kısırlık problemi ile karşılaşma oranı %15 civarındadır. Daha önce çocuğu... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

İnfertilite (kısırlık) tedavi seçenekleri nelerdir? İnfertilitede(kısırlık)tedavi seçenekleri infertilite nedenine göre değişir. Yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç tedavisi,cerrahi yöntemlerveya tüp bebek... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

İnfertilite (kısırlık) değerlendirmesi nedir? İnfertilite(kısırlık) değerlendirmesinde gebe kalamamanın nedenleri araştırılır. Herhangi bir neden bulunur ise bu problem ortadan kaldırılarak tedavi edilir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 101 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 89813 kayıt bulundu.