x
Etiketler \ I \

infertilite testleri

Op. Dr. Sait HALİL

Evlenmeden önce infertilite tanı testlerinin yapılması İdeal gebelik dönemi hem fiziksel hem de psikolojik olgunluğa erişilen 20 – 30 yaşları arasındadır. Ancak, günümüzde giderek daha fazla kadın birçok... Devamı »

Op. Dr. Abdullah SARI

(halk arasında kısırlık) ya da çocuk sahibi olamama, evli çiftlerin yaklaşık yüzde 15 înin yaşadığı bir sorundur. Bunlarda sadece kadına bağlı olanı %30-40, erkek sperm sayısında sorun olanlar %30 ,%20... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

Infertilite ya erkek ya da kadın ya da her ikisinin üreme sorunları kaynaklanan nedenlerle meydana gelebilir.Çiftlerin bir yıl içinde korunmadıkları halde gebelik elde edememsi durumudur. Kadın İnfertilite... Devamı »

Prof. Dr. Yakup ERATA

İnfertilite 1 sene süre ile korunmadan konsepsiyona rağmen konsepsiyonun oluşmaması şeklinde tanımlanır. FEKONDABİLİTE bir menstruel siklüste gebelik elde... Devamı »

Op. Dr. Cüneyt GENÇ

İnfertilite çiftin bir yıl korunma olmaksızın beraber olmasına rağmen gebeliğin oluşmamasıdır.Bu durum daha önce hiç gebelik olmamış iseprimer infertilite,daha önce sonucu ne olursa olsun gebelik yaşamış... Devamı »

Op. Dr. Taner ÇAVUMİRZA

Varikoseli; kısaca testise ait toplar damarların varisleşmesi olarak tarif etmek mümkündür. Normal sağlıklı erkeklerin %10-15’sinde bulunurken, bu oran kısırlık sorunu bulunan erkeklerde %20-40’ını... Devamı »

Prof. Dr. Ulun ULUĞ

Kısırlık sorunu, bir sene boyunca korunmasız ve düzenli olarak girilen cinsel ilişki neticesinde gebe kalamama ile ortaya çıkmaktadır. Kısırlık sonradan ya da doğuştan olabilmektedir. Kısırlığın görülme... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Ortalama bir yıl süreyle düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebe kalamama durumuna infertilite denir. Evli çiftlerin yaklaşık %15'inde görülmektedir. Sağlıklı bir gebelik için´; Kadının düzenli yumurtlaması Yumurtlama... Devamı »

Op. Dr. Kader ERYAVUZ

KISIRLIK (İNFERTİLİTE) Düzenli cinsel ilişkiye rağmen 1 yıl içinde gebelik olmamasına kısırlık denilebilir. Kadın yaşı 35'in üzerinde ise veya bilinen bir patoloji varsa (adet gecikmesi, geçirilmiş... Devamı »

Op. Dr. Ömer ÖZDEMİR

Bir çiftin bir yıl süreyle herhangi bir korunma yöntemine başvurmaksızın gebelik elde edememesi durumu''infertilite''olarak adlandırılır. Çiftlerin yaklaşık % 15'inde ise herhangi bir neden saptanamamaktadır.... Devamı »

Prof. Dr. Tevfik GÜVENAL

İnfertilite tedavisinde amaç çiftlerin canlı sağlıklı bir çocuğa sahip olmasıdır. Tedavi başarısını değerlendirirken gebelik oranları değil, canlı çocuk sahibi olma oranları daha anlamlıdır. Tedavi... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

İnfertilite (kısırlık) tedavi seçenekleri nelerdir? İnfertilitede(kısırlık)tedavi seçenekleri infertilite nedenine göre değişir. Yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç tedavisi,cerrahi yöntemlerveya tüp bebek... Devamı »

Doç. Dr. Gamze Sinem ÇAĞLAR

İnfertilite (kısırlık) değerlendirmesi nedir? İnfertilite(kısırlık) değerlendirmesinde gebe kalamamanın nedenleri araştırılır. Herhangi bir neden bulunur ise bu problem ortadan kaldırılarak tedavi edilir.... Devamı »

Op. Dr. Cahit BOZYEL

Çocuk istemelerine ve bir yıllık düzenli cinsel yaşama rağmen gebe kalamama durumuna “Kısırlık” (infertilite ) denir. Toplumda kısırlık problemi ile karşılaşma oranı %15 civarındadır. Daha önce çocuğu... Devamı »

Op. Dr. Belgin HARZADIN

İNFERTİLİTE NEDENLERİ 1 yıl düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamama durumuna infertilite denir.İnfertilite sebeplerini şu şekilde sınıflandırabiliriz: Erkeğe bağlı faktörler Kadına bağlı faktörler Açıklanamayan... Devamı »

Doç. Dr. Esra Ayşin TONGUÇ

İNFERTİLİTE(KISIRLIK) Çocuk sahibi olmaya karar vermiş ve 1 yıldır korunmasız ve düzenli cinsel birlikteliğe(haftada 2-3 kez) rağmen gebe kalamayan çift infertil olarak değerlendirilir. Kadınların... Devamı »

Prof. Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ

Bir yıldır hiçbir yöntemle korunmamalarına ve arzu etmelerine rağmen bebek sahibi olamayan çiftlerin kısırlık yönünden araştırılması uygun olur. İstatistikler hiç korunmayan eşlerin % 25'inde 1 ay sonra... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

İnfertilite düzenli ve korunmasız olarak, haftada en az 2-3 kere olacak şekilde girilen cinsel ilişkiye rağmen 1 yıl sonunda gebelik olmamasıdır. Inferilite görülme sıklığı toplumda %15 civarındadır.... Devamı »

Doç. Dr. Kubilay VİCDAN

Gebelikten korunmaksızın, bir yıl süreyle düzenli bir cinsel yaşama rağmen gebe kalamama durumuna infertilitedenir. Ortalama her altı aileden biri infertiliteden etkilenmektedir. Gebelik bir çok faktörün... Devamı »

Uzm. Dr. Hakan EREN

1. Kandan Allerji Testi Yoğunderi hassasiyeti nedeniyle deri testi yapılamadıgı durumlarda veya farklı nedenlerle derı testı uygulanamayan durumlarda tercih edilir. Kanda allerjene özel oluşmuş antikor... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 90 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 89587 kayıt bulundu.