Dyt. Zülal Yalçın, İstanbul, Diyetisyen

Dyt. Zülal Yalçın

Diyetisyen - İstanbul

Gebelik Dönemi Beslenmesi, Yaşlı Beslenmesi, Menopoz Dönemi Beslenme Ve Diyet

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Diyetisyenin Adresi

ETİLER MAHALLESİ NİSPETİYE CADDESİ YILDIZ ÇİÇEĞİ SOKAK NO :25 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL  Beşiktaş, İstanbul
Diger

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit

Zülal Yalçın Hakkında

Zülal Yalçın Kimdir?

Dyt. Zülal YALÇIN, lisans öncesi eğitimlerini tamamlamasının ardından başladığı Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur. Hem eğitimi boyunca hem de mesleki hayatında çeşitli sempozyum, kongre ve kurslara katılarak kendini devamlı geliştirmiştir. Beslenme multidisipliner birçok alanın içinde olduğundan yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Hareket Ve Antrenman Bilimleri'nde yaparak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Lisans eğitimi boyunca T.C.S.B Ankara Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Hemotoloji Onkoloji Eğitim ve Aile Hastanesi (Bebek, İnfant, Çocuk ve Ergen beslenme düzen ve takibi) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İbni Sina Hastanesi (Klinik ve polikliniğe gelen hastaların diyet tedavisi ve takibinde), Cebeci Hastanesi (Klinik ve polikliniğe gelen hastaların diyet tedavisi ve takibinde ve Nütrisyon timi ile hasta tedavi ve takibinde) ve Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Araştırma Hastanesi (Teslim alma, mal takibi, maliyet hesabı yapma ve teknik şartname esaslarına dayanarak aylık menü planlamasında) gibi Türkiye'nin önemli hastane ve üniversitelerinde aktif olarak görev yapmıştır.

Mezuniyetinin hemen ardından Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, ardından Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde  ve son olarak Form Beslenme ve Danışmanlık Merkezi'nde çalışmaya başlamıştır.

Diyabetli Bireyler için Eğitimci Eğitimi (2014), Diyetisyenler için Obezite Cerrahisi Kursu , (2013), Hacettepe Beslenme ve Diyetetik günleri 4. Mezuniyet sonrası Eğitim Kursu (2013), 8. Klinik Enteral ve Parenteral Nütrisyon Kongresi (2013), GNC Yaşam Koçluğu ve Besin Destekleri Sertifika Programı (2013), Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalarına Yansıması Sempozyumu (2012), Klinik Nütrisyon Mercek altında Eğitim Kursu (2012) 7. Klinik Enteral ve Parenteral Nütrisyon Kongresi (2011), Uluslararası Sıvı Tüketimi ve Sağlık Konferansı (2009), Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi (2009) ve Türkiye’deki Beslenme Alışkanlıkları ve Kanser ilişkisi Sempozyumu (2009) Dyt. Zülal YALÇIN'ın katılımış olduğu sempozyum, kongere ve seminerlerden bazılarıdır.

Dyt. Zülal YALÇIN, şu an İstanbul'da Lisya Beauty Güzellik Merkezi'nde danışanlarına hizmet vermektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 2010

Tecrübe: 7 yıl 4 ay

Deneyimler
 • Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs cerrahisi Araştırma Hastanesinde
  09 2010 - 12 2010
 • Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesi
  12 2010 - 02 2011
 • Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi
  02 2011 - 04 2011
 • Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitimi ve ile Hastanesi
  04 2011 - 06 2011
 • Özel Giresun Tıp Merkezi
  07 2011 - 08 2011
İlgilendiği Hastalıklar
 • Gebelik Dönemi Beslenmesi
 • Yaşlı Beslenmesi
 • Menopoz Dönemi Beslenme Ve Diyet
 • İçeceklerin Özellikleri Ve Değerleri
 • Sporcu Beslenmesi
Tedaviler
 • İnsülin direnci ve metabolik sendrom
 • Gelişme geriliği
 • Metabolik hastalıklarda beslenme
 • Zayıflama diyetleri
 • Diyabet diyeti

Diyetisyen Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ak..uz

Sağlığım ile alakalı çok büyük endişelerim vardı ve gerçekten tavsiye edebileceğim hayat koçum iyiki tanışmışım ve fazla kilolarımdan kurtulup sağlığım tekrar eskisi gibi oldu iyiki varsınız zülal hanım :)) 01-07-2015

iha..as

İyiki sizi tanımışım, sayenizde yaza formda giriyorum, gülen yüzünüz, hoşgörünüz, motive edişiniz olmasaydı başarmam imkansızdı.. Çok teşekkür ederim.. Sizi seviyorum 23-06-2015

iha..as

Çok teşekkür ederim Zülal hanım.. Sayenizde yaza formda giriyorum.. İyiki sizi tanımışım., ne söylesem az. Sizin hoşgörü ve güler yüzünüz olmasaydı başarmam imkansızdı.. 23-06-2015

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dyt. Zülal Yalçın tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Fazla yağ bezi

  Hocam merhabalar annem 100 kilo göbeğinde bez birikmiş bu nedenden dolayı yurumekte zorluk çekiyor bu nedenden dolayı sağ diz kapağından ameliyat oldu. 'ne yapmamız gerkiyor teşekkür ederim

  Doktor Cevabı:

  Dyt. Zülal Yalçın

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Diyet düzenli beslenme

  Teşekkür ederim hocam iyi çalışmalar.

  Doktor Cevabı:

  Dyt. Zülal Yalçın

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.