Dr. Faranak GÜLSOY

Akupunktur - İstanbul
5.0

Allerjik Rinit ve Sinüzit Tedavisi, Zayıflama Ve Kilo Problemleri, Uyku Bozuklukları

5.0

“Feranek hamıöla tanışmamız 4 sene önceye dayanır. Kilo problemim vardı o yüzden gelmiştim. İlk sene ...” Devamı

Dr. Faranak GÜLSOY

Dr. Feranek GÜLSOY, 1967 yılında Tebriz - İran'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1994 yılında Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1997 yılında ise Tahran üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını almıştır.

1997 yılında İstanbul'a yerleşmiş olan Dr. Feranek GÜLSOY, 1998 yılında Türkiye'de Denklik Sınavında başarılı olarak tıp denkliğini almaya hak kazanmıştır. 2001 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde 1 sene adaptasyon sürecini tamamlamış ve İstanbul'daki mesleki hayatına başlamıştır. 2003 yılında Azerbaycan'daki arkadaşlarının Akupunktur üzerine yaptığı çalışmalarından etkilenmiş olan Dr. Feranek GÜLSOY, bireysel olarak Akupunktur üzerine araştırmalar yapmaya başlamıştır. 2006 yılında Kanada‘'da Akupunktur üzerine, The College of İnternational Holistic Studies (Milton - Canada) araştırma çalışmalarında bulunmuştur. 2007 yılında ise Akupunktur kurslarına katılarak Sağlık Bakanlığı tarafından Akupunktur uygulama sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Dr. Feranek GÜLSOY, 2008 yılında Nöral Terapi ve Akupunktur ile kombine Nöral Terapi kurslarına, 2009 yılında Ozonterapi hipnoz kurslarına katılmıştır. 2009 yılından beri İstanbul - Bahçeşehir'de bulunan özel muayenehanesinde çalışmalarına devam eden Dr. GÜLSOY, evli ve 2 çocuk annesidir.

Akupunkturist - Dr. Feranek GÜLSOY
Villa 12 Çınar 08 Bahçeşehir 1.Kısım Başakşehir/İstanbul
Hizmetler
Akupunktur tedavisi Devamı

Hakkında

Dr. Feranek GÜLSOY, 1967 yılında Tebriz - İran'da doğmuştur. Tıp eğitimini 1994 yılında Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1997 yılında ise Tahran üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını almıştır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Diğer

Yabancı Dil

Farsça, İngilizce

Ekibim

Meral Özkanlı

İlgi Alanları

Allerjik Rinit ve Sinüzit Tedavisi Zayıflama Ve Kilo Problemleri Uyku Bozuklukları Kas Ve İskelet Sistemi Ağrıları Fibromiyalji Devamı

Hobiler

Kitap okumak Seyahat etmek Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AK
Ayş*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Feranek hamıöla tanışmamız 4 sene önceye dayanır. Kilo problemim vardı o yüzden gelmiştim. İlk sene kilo verdim çok hoşuma gitti mutlu olmuştum fakat zamanla barsaklarımın rahatladığını, alerjilerimin azaldığını, midemin rahatladığını, stresimin azalıp enerjimin arttığını görünce mutlululuğum daha da arttı. O zamandan bu zamana geçen surede yaşam kalitem arttı. Her sene belli dönemlerde gelip Akupunktur tedavisine devam ediyorum. Uykularım düzeldi. Tedavinin bana kattıklarından memnunum. Doktoruma çok teşekkür ederim.

FY
Fat*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Sevgili Doktor Hanım Feranek Gülsoy Hanımefendi sizinle tanışma hikayemiz önce eşim sayesinde olmuştur eşimin sizde aldığı pozitif elektrik ve bunun yanı sıra bedenimizdeki bir takım ağrıların çoğalması nedeniyle sizinle karşılaşmak gereğini duyduk her şerde hayır vardır denir bizimki de böyle oldu sanırım sizi tanıdık. Gelelim tedavi konusuna sıkça ağrılarla geldiğimiz günden itibaren hemen hemen hiç kalmadı diyebiliriz. Tedavinin memnun edici durumu bizde oldukça fazla bilindiği üzere sonra daha etkisi belli olacak diye umuyoruz. Sevgili Feranek Gülsoy size çok teşekkürlerimizi sunuyoruz iyi ki varsınız. Allah size ve çocuklarınıza sağlıklı günler versin.

BB
Bed*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Bulgaristanda doğdum 1980 yılında alerjik hastalığına yakalandım çok hastanede yattım ama hiç düzelmedim hastanede yatarken tahlil yapıldı hiç bir şey çıkmadı. 3 Gün 3 gece sade su ile durdum yine bir şey olmadı. 1989 senesinde göç ederek Türkiyeye geldik yine hastanede yattım. Hep kortizon iğnesi ve haplarla 30 sene öğle geçirdim sonra torunum internette Feranek hanımı görmüş ona geldik akupunktur tedavisi gördüm 5.5 sene oldu şimdi iyiyim.

EB
Esi*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Akupunkturla tanışmam 22 yıldır mücadele verdiğim romatoid artrit hastalığım sayesinde oldu. Bu hastalıkla ilgili çapa tıp fakültesi romatoloji bölümünde ilaç tedavisi alıyordum. Bu hastalığın başka tedavi yöntemi olmadığı söyleniyordu. Yani sürekli ilaçlara bağımlı yaşıyorsunuz aslında tedavi ettiği de söylenemez. Sadece var olan ateşin üzerini toprakla örtmeye çalışmak gibi bir şey bu. Hastalığımın ilk yıllarında yaşım çok genç ( 15 yaş) olduğu için, bu hastalığın tedavi yöntemleriyle ilgili pek de araştırma yapma eğiliminde değildim. Ailem tarafından da yönlendirilemediğim için yıllarca bu ilaç tedavilerini almak zorunda kaldım. Sonra artık yaş ve tecrübe olarak, aynı zamanda da basın yayın iletişim organlarının da etkileriyle hastalığımla ilgili ne yapabilirimi araştırmaya başladım. Çünkü daha fazla ilaca bağımlı yaşamak istemiyordum. İlaçlar bir taraftan yangını söndürürken diğer taraftan başka yangınlar çıkarıyor çünkü. Mesela her ne kadar tahlil sonuçlarını normale dönsede vücudumda öklemlerin bazılarında tahribat yaptı ve son yıllarda da gözüme sirayet etti. Yoğun göz kuruluğu yaşamaya başladım. Gaz kuruluğuna bağlı olarak da sağ gözümde tahribat ve görme azlığı başladı. Hal böyle olunca da artık moral olarak da kendimi kötü hissediyordum. Çaresizlikle hastalığımı araştırırken akupunktur tedavisi ve Feranek hanımla tanıştım. Feranek hanım tabiri caizse benim kurtarıcı meleğim oldu. Akupunktr tedavimin ilk yılında etkilerini hissetmeye başladım.

Doğ*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Çok uzun süren bir bel ameliyatı sonrası, 2.ci ayında boyun fıtığı geliştiğimi söylediler ve bir ameliyat daha gerektiği bildirildi, üst üste bu ameliyatın yapılmasının narkoz açısından sakıncalı buldular ve sadece bölgeye kortizon yapıldı. Bir ay sonra boyun fıtığı ile alakalı şikayetlerim başladı. Kola vuran ağrı ve sızı ve kan erimesinden çok yakınıyordum. Dr Faranak hanımı bu şikayetlerle alakalı baş vurdum, tedaviye başlandı ve 8-9 seans sonunda nerdeyse boyun ile ilgili tüm şikayetlerim kayboldu. 5 Sene boyunca bu şikayetlerim hiç tekrarlamadı. Zaman zaman stres, uyku, şeker yükselmesi, kaşıntı, ( alerjik yapım olduğundan) şikayetleri için tedavi olup çok iyi sonuçlar aldım. En son uyutmayan çok ciddi sırt ağrılarımdan dolayı burdayım ve 6-7 seansta tamamen rahatladım ve deliksiz uyuyorum. İçki ve sigarayı da bu tedavilerim sayesinde bırakabildim, günde 3 paket sigara ve nerdeyse her akşam 3 düble rakı içiyordum, 7 yıldır sigara içmiyorum ve son 3 aydır içkiyide bıraktım :) çok teşekkürler.

FA
F. A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Herkesin akupunktrula tanışması gerekir. Sömürüsüz doğal dünyamızı kirletmeyen tedavidir. Ayrıca Faranak hanım gibi bir doktorlada tanıştığım içinde kendimi çok şanslı hissediyorum. Beni iyileştirdi şifa verdi minnettarım. Sevgiler.

ST
Son*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Akupunktur, tedavisine başlamamın nedeni depresyon ve hormon rahatsızlığımın olmasıydı. Tesadüfen akupunkturla tanıştım. Bildiğimiz sadece zayıflama değil tüm hastalıklara doğal bir tedavi ve ilaçtır. Hormon tedavisi için gelmiştim ancak depresyon ve kaygı dolayısıyla regl olamıyordum. 2 Sene terapi görmüştüm ancak kaygılarım sadece hafiflemiştim. Ben ağır ve sürekli depresyon ve kaygı ile 30 sene yaşamıştım. Akupunktura başladıktan sonra ilk kez kaygı ve depresyon çok ciddiye alıp düşünce haline getirdiğim ilişkiler insanlar hepsinin nasıl boş önemsiz olduğunu fark ettirip kendi özgücümün farkına varmamı sağladı. Özellikle cinsel tacizlerin duygusal şiddet fiziki şiddetin akupunktru tedavisi ile sonuç alınır. Bunların hepsini yaşamıştım. Hiç ilaç kullanmadan. Sağlıklı ve doğal bir tedavidir. Kimyasal ilaç kullanmadan. Şimdi terapi benim için kendimi tanımam için gerekli olduğuna inanıyor. Gerçekten terapi ile onu farkettim. Ama Akupunktur tüm bedenime yayılmış olan kaygıyı stresi aldı. Çünkü kaygı ve stres tüm hastalıkların temelinde yatar. Ruhu sağlıklı olan kişi sağlıklı düşünüp stres ve kaygı ile baş edebilir o yüzden hiç ilaç kullanmadan ve cerrahi müdahale gerektirmeden.

HY
Han*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Ağrım olunca kol çantamı taşıyamayan ağır gelen ben zımba gibiyim. Kendimi iyi hissediyorum. Her şey için çok teşekkürler. İyi ki varsınız Faranak hocam. Elinize kolunuza bilginize dostluğunuza sağlık.

SB
Sez*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Çok memnunum diz ve boyun ağrılarım için geldim. İlk geldiğimde yürüyemiyordum şimdi çok rahatım boynumda hiç ağrım kalmadı. Sağ dizimdede solda hafif sıkıntı var ama yine devam edeceğim. Herkese acil şifalar, doktor hanıma sonsuz teşekkürler.

AR
A. R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

10 Yıldır çektiğim fibromiyalji ve spondiloartrit ağrıları nedeniyle gitmediğim FTR uzmanı ve kullanmadığım ilaç kalmamışken en son bir yakınımın tavsiyesiyle akupunkturu denedim. Akupunktur deyince akla sadece 4 kilo verme ve fıtık gelir. Kulak akupunkturunu duymamıştım. Faranak hocamla tanışınca öğrendim. Vücuttaki her şeyin bir denge olduğunu, hormonların, bağışıklık sisteminin, geçmişteki izlerin bu dengede ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Sadece ağrılarım değil herşeyin üstüne gidildi kulak sayesinde. Fibromiyalji ve hashimato tiroidi hastalıklarım yüzünden yaşadığım diğer sorunlarıma çözüm getirdi kulak :) Yıllardır yaşadığım hemoroid sorunum artık yok unuttum. Gastrit ve reflüm geçti. Endokrin doktorunun insülin direnci nedeniyle ilaç başlamasına ramak kala insülin dengem düzeldi. Artık tatlı krizlerine girmiyorum. Akş şekerim normal düzeyde. Uykularım düzenli bol rüyalı. Daha sakin daha anlayışlı ve relaxım. Bağırsaklarımdaki Ibs sendromu yatıştı. Eskisi kadar rahatsız değilim. Tüm bunlardan geçen yıl başladığım 12 seans tedavi 12 seans koruma sonunda kurtuldum. Artık ağrı kesici mide ilacı sindirim düzenleyici kullanmıyorum. Maalesef fibromiyalji hastalığım müzmin bir hastalık. En çok stres hava değişimi ( lodos - yağmur), mevsim geçişlerinde nüksediyor. Şimdi fibromiyalji ve boynumdaki başlangıç fıtıklar için ağrı tedavisine başladım.

Sık Sorulan Sorular

Dr. Faranak GÜLSOY ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. Faranak GÜLSOY için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. Faranak GÜLSOY nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. Faranak GÜLSOY Akupunkturist - Dr. Feranek GÜLSOY bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. Faranak GÜLSOY hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. Faranak GÜLSOY Akupunktur uzmanıdır. Allerjik Rinit ve Sinüzit Tedavisi, Zayıflama Ve Kilo Problemleri, Uyku Bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve Akupunktur tedavisi, hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube