Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız

Kardiyoloji - İzmir
5.0

Kanser hastalarında kalp sağlığının korunması, Egzersiz reçetesi, Gıda-besin takviyesi

5.0

“Eşimin; geçirdiği bir enfeksiyon sonrası kalp zarında meydana gelen sıvıdan dolayı Dr Hanıma gidiyo...” Devamı

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2002-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Kardiyoloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık eğitimi sırasında 2006-2009 yıllarında " ACTIVE-A", " ACTIVE-I" adlı uluslararası projelerde Türkiye’den araştırmacı olarak görev almıştır. 2007 yılında “Tip II diabetes mellitus hastalarında endotel disfonksiyonunun ve karotis intima media kalınlığının koroner arter hastalığı için öngördürücü yeri var mıdır?” başlıklı tıpta uzmanlık bitirme teziyle ihtisasını tamamlayarak Kardiyoloji (Kalp ve Damar Hastalıkları) Uzmanı unvanını almıştır.

Tıpta uzmanlık bitirme tezi, aynı yıl Viyana’da organize edilen Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti (European Society of Cardiology-2007) 29. Kongresi’nde poster bildiri olarak yayınlanmak üzere seçilmiş olan Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2007-2009 yılları arasında devlet hizmet görevini, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde tamamlayarak ilerleyen yıllarda aynı klinikte görevine devam etmiştir.

2010 yılında Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti (European Society of Cardiology "Future Leaders in Cardiology") “Geleceğin Kardiyoloji Liderleri” grubuna Türk Kardiyoloji Derneği’ni temsil etmek üzere seçilmiştir.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2011-2018 yıllarında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde görev almıştır. 2012-2014 yıllarında “Reality- HF” adlı ulusal kalp yetmezliği projesinde ve 2012-2016 yıllarında koroner arter hastalığı (kalp damar hastalığı) tanısı ile hastaneye yatırılan hastalarda risk faktörleri ve kılavuzlara uyumun araştırıldığı “EuroAspire-IV” adlı uluslararası projede, Türkiye’den araştırmacı olarak görev almıştır.

2014 ve 2015 yıllarında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine lisans düzeyinde öğretim vermiş ve 2013 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği Ekokardiyografi üç boyutlu ve intraoperatif (ameliyat sırasında) kardiyak görüntüleme (kalbin ultrason ile görüntülenmesi) laboratuvarı sorumlusu olmuştur. 2016 yılında Kardiyoloji dalında Üniversite Doçenti unvanının sahibi olmuştur. 

2012-2018 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakil merkezi böbrek nakil (renal transplantasyon) ekibinin bir üyesi olmuş olan Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, nakil plan sürecinde klinik ve kardiyak görüntüleme değerlendirmesinde görev almıştır.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2018 yılı Mayıs ayında Türk Kardiyoloji Derneği Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grubu Yönetim Kurulu üyesi görevine seçilmiştir.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2017 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmakognozi / Fitoterapi (bitkisel tıbbi tedavi) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimi almaya hak kazanmıştır. “Hiperlipidemi Tedavisinde Kullanılan Bazı Fitoterapötiklerin Antioksidan ve Pro-oksidan Özelliklerinin Değerlendirilmesi” başlıklı farmakognozi / fitoterapi uzmanlık alanındaki tezini tamamlamıştır. 2020 yılında  Fitoterapi Bilim Uzmanı unvanının sahibi olmuştur.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, Kardiyoloji Uzmanı ve Fitoterapi Bilim Uzmanı olarak İzmir’de bulunan özel muayenehanesinde 2018 yılı Ekim ayından beri hizmet vermektedir.

Kalp ve damar hastalıkları (kardiyoloji) alanında ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış çok sayıda makale, kitap bölümü, bildirisi ve toplantı katılımı, konferansı bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, evli ve bir çocuk annesidir.

Doç.Dr Zehra İlke Akyıldız Özel Muayenehanesi
1420 Sok. No:82 Azim Apt. Kat.4 Daire 7 Alsancak Konak/İzmir
Hizmetler
Kalıcı kalp pili Ekg Koroner arter hastalıklarını görüntülemede efor testi Eforlu ekg Efor treadmil testi Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2002-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Kardiyoloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık eğitimi sırasında 2006-2009 yıllarında " ACTIVE-A", " ACTIVE-I" adlı uluslararası projelerde Türkiye’den araştırmacı olarak görev almıştır. 2007 yılında “Tip II diabetes mellitus hastalarında endotel disfonksiyonunun ve karotis intima media kalınlığının koroner arter hastalığı için öngördürücü yeri var mıdır?” başlıklı tıpta uzmanlık bitirme teziyle ihtisasını tamamlayarak Kardiyoloji (Kalp ve Damar Hastalıkları) Uzmanı unvanını almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE TIP FAKÜLTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2002
Deneyim: 21 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Kanser hastalarında kalp sağlığının korunması Egzersiz reçetesi Gıda-besin takviyesi Check-Up (Genel Sağlık Kontrolü) Farmakognozi Devamı

Deneyimler

Özel Muayenehane (2018 - Devam ediyor)
İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği (2007 - 2018)
Dokuz Eylül Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı (2002 - 2007)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
bb
Buk*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Eşimin; geçirdiği bir enfeksiyon sonrası kalp zarında meydana gelen sıvıdan dolayı Dr Hanıma gidiyoruz. Tanıdığımız en güven verici, ilgili, güler yüzlü ve sabırlı doktorlardan biri. Son derece ayrıntılı bir şekilde muayene ediyor, daha önce kullanmış olunan ilaçlar, tahlillerle ilgili her türlü ayrıntıyı dikkate alıyor. Usanmadan alakalı alakasız sorduğumuz her türlü soruyu yanıtlıyor. Onun hastası olduğumuz için çok şanslıyız, kesinlikle tavsiye ediyoruz, emin ellerde olduğumuzu biliyoruz.

ST
Ser*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Eşimin kardiyoloğu olan Zehra Hanıma ben de gitmeye başladım ve her ikimiz de kendisinden çok memnunuz; oldukça başarılı hekimliği, özenli ve titiz tetkikleri, insanı rahatlatan samimi ve dost sohbeti ile favori doktorumuz. Hümanist, ilgili, bilgili ve hekimliğin ötesinde insan olarak da çok kaliteli; şiddetle tavsiye etmekteyiz

ŞD
ŞEY*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

26.02.2021 Tarihinde, bu sitedeki yorumları ve Dr. hanımın özgeçmişini okuyarak aldığımız randevuya annemle gittik. Biraz şüphe ile gittik çünkü dr. tecrübemiz çok oldu ve annem (74 yaş) memnun edilmesi çok zor bir insan ve hastadır. Annemin şikayetleri biraz komplike ve anevrizma geçmişi var. Doç Dr. Zehra İlke Akyıldız Hanım' a bizi getiren şikayet ise daha önceki mevcut şikayetleri sonucu nöroloji doktorunun verdiği ilacın tansiyonunu yükseltmesi ve ilacın bırakılmasına rağmen tansiyonun eskiye dönmemesinin yanı sıra ayak bileklerinde oluşan ödemlerdi. Nöroloji Doktorumuz, ilacın bırakılmasına rağmen tansiyonun düşmemesini üzerine bir kalp damar uzmanı ile görüşmemizi önerdi. Dr. Hanım sabırla ve ilgiyle annemin sağlık geçmişini sorguladı, getirdiğimiz tıbbi dökümanları inceledi ve bizlere sorarak da olayı netleştirdi. İfade tarzı, insani yaklaşımı içtenliği ve detaylı açıklamaları insana o kadar güven veriyor ki kendinizi rahatlamış hissediyorsunuz. Sorulan her soruyu anlaşılır bir şekilde açıklıyor. Hasta ile de sürekli iletişim halinde. Gerekli bilgileri alıp, açıklamaları yaptıktan sonra muayenesini de özenle tamamladı. Muayene bittikten sonra anneme (hastaya ) dönüp sorduğu soru beni çok etkiledi ve işte bu, bu kadar açık ve net olunur dedim ve hayran kaldım. Sorduğu soru şuydu; "Benden beklentiniz nedir?". Annem de açıkça beklentisini söyledi. Annemin Dr. hanımın branşı ile ilgili bir rahatsızlığı olmadığı ortaya çıktı,sevindik. Buna rağmen Doç Dr. Zehra İlke Hanım, yine de bazı tetikler istedi, kullandığı ilaçların adlarını ve tansiyonunun takibini istedi. Oradan çıkarken her şeyi net bir şekilde anlamış olarak çıktık ve annemin ilk defa bir Dr. dan memnun olduğunu gördüm. Çıkarken yaptığı duaların bunun göstergesiydi. İlaç isimlerini istemişti, onları da gönderir göndermez hemen telefonla dönüş yapıp gerekli açıklamaları da verdi. Gerçekten yorumda yazılanlar doğruymuş. Eğer ciddi, konusuna hakim, bilgili üstelik de sınırlarını koruyarak içten davranan bir hekim arıyorsanız, Doç.Dr. Zehra İlke Akyıldız' a hiç düşünmeden başvurabilirsiniz. Kendisine ve yardımcısı İrem hanıma çok teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

SO
Sua*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

59 yasında tanıdığım ender insan muhteşem bir hekim... Tedavim sonrasında gördüğüm ilgi, yönlendirme ve takip şimdiye kadar yasamadığım bir süreç! Genelde doktorların büyük çoğunluğu hastayı, hastalığı ve tedavi sonuçlarını takip etmeyi bilmez! Onlar hasta memnuniyeti ve sonuçlarıyla ilgilenmezler! Aslında doğru olan tedavinin sonucu ve hastanın memnuniyetidir. Bu yuzden Doç Dr Zehra İlke Akyıldız fark yaratan, bakış açısı, araştırmacı ve öğretici yapısı, insan sevgisi ile tanıyanların gönlünde taht kuracaktır. Mutlaka tanımanızı tavsiye ederim. Sevgilerimle, Suat Özdağ

SI
Sel*** I***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Zehra İlke Hanım ile kızımın sağlık problemi vasıtasıyla tanıştık.Hem bir anne hemde bir sağlıkçı olarak çok endişeli ve üzgündüm.Doktor hanımın tıbbı tedavisinden önce insanlığını,ilği ve alakasını, yaklaşımı olağanüstü güzel olduğunu söylemek isterim.Odasına girdiğim andan itibaren korkularımın yerini güven aldı.Mesleki anlamda çok bilğili,araştırmacı,üstün donanıma sahip ve titizlikle muayenesini yapan ve dolu dolu zaman ayıran iyiki Zehra İlke hanımı tercih etmişiz dedirten bir hekim.Kesinlikle tereddüt etmeden kendinizi emanet edebileceğiniz bir Hekim. Başarılarınızın katlanarak çoğalması dileklerimle iyi ki sizi tanıdık

MO
Meh*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Dr. Zehra hanima Aralik 2019 da muayene oldum, kendisini internet uzerindeki yuksek yorumlarindan bulmustum. Hakkindaki yorumlarin ne kadar isabetli olduguna kendisi ile tanistigimda bende sahit oldum. Bilgi ve tecrubesi size inailmaz bir guven sagliyor, yorum ve teshisleri sirasinda size bircok farkli acidan deger katabiliyor. Kendi bransi olmayan konularda bile son derece derin tecrube ve bilgiye sahip oldugu icin sizi en iyi sekilde yonlendirebiliyor. Rahatsizliginizin altinda yatan temel sebebleri bulup onlarin cozumune yogunlasabilen bir tarzi varki bu yaklasimi kendisini mukemmel bir hekim yapiyor. Son bir not olarak ilave etmek isterim; Zehra hanim gozu hastasinin cuzdaninda olmayan bir hekim ve sizi bir para kaynagi olarak gormuyor. Buda meslegindeki basarisina ilaveten kisiligi ile de size guven veriyor. Sonuc olarak kesinlikle tevsiye ederim, Izmir'de guvenle basvuracaginiz ve cok memnun kalacaginiz bir Kardiyoloji uzmani. Mehmet O.

OG
O. G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Buraya gelmemin sebebi babamın rahatsızlığıydı. Hocalarımın tavsiyesiyle burayı bulduk ve muayene için geldik. Doktor Zehra hanım bizimle mükemmel ilgilendi. Yanında çalışan görevli arkadaş da güler yüzlü, nazik. Buraya geldiğimiz için gerçekten mutluyuz. Bizimle ilgilenen Doktor Zehra hanım ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

OB
O. B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Muayene çok temiz muntazam döşenmiş. Görevli güler yüzlü. Doktor hanım, hastası ile çok ilgileniyor çok memnun oldum Teşekkür ederim uzun yıllar görevinde başarılar dilerim

VG
V. G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Doktor İlke hanımı 2013 yılında tanıdım ve çok sevdim; çok zorlu geçen hastane serüvenimde beni çok doğru yönlendirdi ve ameliyat olup sağlığıma kavuşmamdaki payı çok büyüktür. Bugün buraya geldiğimde ona olan sevgimi ve minnetimi anlatacak kelime bulamıyorum. Hastalarına çok ilgili, çok bilgili ve hiçbir şeyi atlamayan varlığı benim için çok kıymetli. Muayenehanedeki dekor, hastaları karşılayan güler yüzlü sekreter hanım, her şey kusursuz. Allah razı olsun sizlerden hep var olun. Şifa dağıtan, şifa veren elleriniz dert görmesin. Çok sevgilerimle

B. Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ben de bir sağlıkçı olarak bugüne kadar gördüğüm hekimler arasında mesleğine çok hakim ve hastasının psikolojisini anlayan bir hekim gördüm. Çok mutlu olarak ayrılıyorum. Her şey için teşekkürler Başarılarınızın ve sabrınızı devamını diliyorum

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız Doç.Dr Zehra İlke Akyıldız Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız Kardiyoloji uzmanıdır. Kanser hastalarında kalp sağlığının korunması, Egzersiz reçetesi, Gıda-besin takviyesi alanlarında hizmet veriyor ve Kalıcı kalp pili, Ekg, Koroner arter hastalıklarını görüntülemede efor testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube