Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız, İzmir, Fitoterapi

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız

Fitoterapi - İzmir

Alerji, Amh Düşüklüğü, Amh Testi

Randevu Al 0 (850) 811 34 98Soru Sor

Doktorun Adresi

1420 Sok. No:82 Azim Apt. Kat.4 Daire 7  Konak, İzmir
Doç.Dr Zehra İlke Akyıldız Özel Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Zehra İlke Akyıldız Hakkında

Zehra İlke Akyıldız Kimdir?

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, İzmir Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2002-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Kardiyoloji Uzmanı olmuştur. Uzmanlık eğitimi sırasında 2006-2009 yıllarında " ACTIVE-A", " ACTIVE-I" adlı uluslararası projelerde Türkiye’den araştırmacı olarak görev almıştır. 2007 yılında “Tip II diabetes mellitus hastalarında endotel disfonksiyonunun ve karotis intima media kalınlığının koroner arter hastalığı için öngördürücü yeri var mıdır?” başlıklı tıpta uzmanlık bitirme teziyle ihtisasını tamamlayarak Kardiyoloji (Kalp ve Damar Hastalıkları) Uzmanı unvanını almıştır.

Tıpta uzmanlık bitirme tezi, aynı yıl Viyana’da organize edilen Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti (European Society of Cardiology-2007) 29. Kongresi’nde poster bildiri olarak yayınlanmak üzere seçilmiş olan Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2007-2009 yılları arasında devlet hizmet görevini, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde tamamlayarak ilerleyen yıllarda aynı klinikte görevine devam etmiştir.

2010 yılında Avrupa Kardiyoloji Cemiyeti (European Society of Cardiology "Future Leaders in Cardiology") “Geleceğin Kardiyoloji Liderleri” grubuna Türk Kardiyoloji Derneği’ni temsil etmek üzere seçilmiştir.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2011-2018 yıllarında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde görev almıştır. 2012-2014 yıllarında “Reality- HF” adlı ulusal kalp yetmezliği projesinde ve 2012-2016 yıllarında koroner arter hastalığı (kalp damar hastalığı) tanısı ile hastaneye yatırılan hastalarda risk faktörleri ve kılavuzlara uyumun araştırıldığı “EuroAspire-IV” adlı uluslararası projede, Türkiye’den araştırmacı olarak görev almıştır.

2014 ve 2015 yıllarında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine lisans düzeyinde öğretim vermiş ve 2013 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği Ekokardiyografi üç boyutlu ve intraoperatif (ameliyat sırasında) kardiyak görüntüleme (kalbin ultrason ile görüntülenmesi) laboratuvarı sorumlusu olmuştur. 2016 yılında Kardiyoloji dalında Üniversite Doçenti unvanının sahibi olmuştur. 

2012-2018 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakil merkezi böbrek nakil (renal transplantasyon) ekibinin bir üyesi olmuş olan Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, nakil plan sürecinde klinik ve kardiyak görüntüleme değerlendirmesinde görev almıştır.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2018 yılı Mayıs ayında Türk Kardiyoloji Derneği Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grubu Yönetim Kurulu üyesi görevine seçilmiştir.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, 2017 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmakognozi / Fitoterapi (bitkisel tıbbi tedavi) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimi almaya hak kazanmıştır. “Hiperlipidemi Tedavisinde Kullanılan Bazı Fitoterapötiklerin Antioksidan ve Pro-oksidan Özelliklerinin Değerlendirilmesi” başlıklı farmakognozi / fitoterapi uzmanlık alanındaki tezini tamamlamıştır. 2020 yılında  Fitoterapi Bilim Uzmanı unvanının sahibi olmuştur.

Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, Kardiyoloji Uzmanı ve Fitoterapi Bilim Uzmanı olarak İzmir’de bulunan özel muayenehanesinde 2018 yılı Ekim ayından beri hizmet vermektedir.

Kalp ve damar hastalıkları (kardiyoloji) alanında ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış çok sayıda makale, kitap bölümü, bildirisi ve toplantı katılımı, konferansı bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Zehra İlke AKYILDIZ, evli ve bir çocuk annesidir.

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE TIP FAKÜLTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Alerji
 • Amh Düşüklüğü
 • Amh Testi
 • Azospermi (Sperm Hücresi Yokluğu)
 • Biorezonans
Tedaviler
 • Akne izi tedavisi
 • Akne sivilce tedavisi
 • Bel - Boyun Fıtığı
 • Hipertansiyon tedavisi
 • Kök hücre tedavisi
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 34 98

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Zehra İlke Akyıldız tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.