Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Doç. Dr. Sinan Altan Kocaman, Ankara, Kardiyoloji

Doç. Dr. Sinan Altan Kocaman

Kardiyoloji - Ankara

Kalp Hastalıkları, Koroner Arter Hastalıkları, Kalp Yetmezliği

Randevu Al 0 (850) 811 41 23

Adres

Söğütözü Caddesi,2165 Sokak No:6 Söğütözü  Çankaya, Ankara
Özel Medicana International Ankara Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Sinan Altan Kocaman Kimdir?

Doç. Dr. Sinan Altan KOCAMAN, 15 Ağustos 1980 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2003 yılında derece ile tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Gazi Üniversitesi'nde yaparak 2009 yılında Türkiye 10.cusu derecesi ile, Kardiyoloji Uzmanı olmuştur.

2009 - 2010 Yılları arasında Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2010 - 2011 yılları arasında Bursa Asker Hastanesi'nde, 2011 - 2012 yılları arasında tekrar Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2012 - 2014 yılları arasında Ankara Güven Hastanesi'nde görev almış ve 2014 yılında ''Doçent Doktor'' unvanı almış ve 2017 yılına kadar Ankara Güven Hastanesi'nde görev almaya devam etmiştir.

Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış bir çok makalesi bulunan, Doç. Dr. Sinan Altan KOCAMAN, mesleki çalışmalarına Ankara Medicana Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GAZI ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • A1. S.A. Kocaman, U. Arslan, Y. Tavil, H. Okuyan, A. Abacı, A. Çengel. Increased Circulating Monocyte Count is Related to Good Collateral Development in Coronary Artery Disease, Atherosclerosis. 2008 Apr; 197(2):753- 756.
 • A2. S.A. Kocaman, Y. Tavil, M.R. Yalçın. Severe coronary artery disease in a 21-year- old girl with pseudoxanthoma elasticum and anomalous origin of the right coronary artery, Acta Cardiol. 2007 Aug;62(4):417-9
 • A3. M. Cemri, U. Arslan, S.A. Kocaman, A. Cengel. Relationship between N-terminal pro-B type natriuretic peptide and extensive echocardiographic parameters in mild to moderate aortic stenosis. J Postgrad Med. 2008 Jan-Mar; 54(1):12-6.
 • A4. T. Timurkaynak, S. Balcıoglu, U. Arslan, S.A. Kocaman, A. Cengel. Plasma homocysteine level in cardiac syndrome X and its relation with duke treadmill score. Saudi Med J. 2008 Mar; 29(3):364-367.
 • A5. S.A. Kocaman, G. Taçoy, A. Şahinarslan, A. Çengel. Relationship between total and differential leukocyte counts and isolated coronary artery ectasia. Coron Artery Dis. 2008 Aug; 19(5):307-10.

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Kalp Hastalıkları
 • Koroner Arter Hastalıkları
 • Kalp Yetmezliği
 • Aritmiler
 • Girişimsel Kardiyoloji

Tedaviler

 • Kardiyak kateterizasyon
 • Koroner arter hastalıklarını görüntülemede efor testi
 • Implante edilebilen kardiyoverter defibrilatör (icd)
 • Elektrofizyolojik test
 • Stent(koroner anjiyoplasti)

Ödüller

 • 1. Dr. Ümit Aker Yılın En Başarılı TKD Arşivi Makale Ödülü (2012), Primer perkütan koroner girişime giden hastalarda miyokart enfarktüsü ve reperfüzyon parametrelerinin öngörülmesinde fragmante olmuş QRS komplekslerin önemi (01.01.2012)
 • 2. Anadolu Kardiyoloji Dergisi ve Eti Şirketler Grubunun özgün araştırma ödülü 2.liği (2013), Endothelial progenitor cells (CD34+KDR+) and monocytes may provide the development of good coronary collaterals despite the vascular risk factors and extensive a (01.01.2013)

Fotoğraflar

Hobiler

 • Görsel sanatlar ve teknoloji
 • Resim

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 41 23

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
3 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ir..

Sinan Hocam babamin 5 yillik doktoru. Kalp pilinde Turkiye`deki sayili kardiyologlardandir diye dusunuyorum. Surekli kendini gelistiren, hastasiyla cok ama cok ilgilenen ve hatta babamin durumu gibi agir vakalarda da hastaya hayat veren bir hekimdir. Onceden Guven Hastanesi`ndeydi, simdi Medicana`ya gecmis. O neredeyse biz de oradayiz. Meslek hayatinda bir omur boyu basarilar diliyorum. 06-03-2018

at..

Hastası için elinden gelen çabayı gösteren bir Sinan Kocamana saygılarımı sunuyorum. Ben çok karamsar bir insanımdır ama desteği sayesinde bende tedavim için motive oldum ve çok güzel sonuçlar aldık. Korktuğum konularda desteğini hiç eksik etmedi sağolsun. Her şey için çok teşekkürler Sinan hocam. Allah size uzun ömürler versin. 01-08-2017

iye..

Bir süre önce bazı sorunlar yüzünden başvurduğum isim. Kapıdan girer girmez sıcak gülümsemesi ile sizi karşılıyor. Hastasının şikayetlerini dikkatle dinleyen Sinan Kocaman gerekli tahlil ve testlerden sonra hastasını bilgilendirmeyi ihmal etmiyor. Kendi kafasına göre şunu bunu yapıcaz dememesi benim dikkatimi çeken bir nokta olmuştu. Şuan tedavimiz devam ediyor ve ben çok memnunum. 14-07-2017

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Sinan Altan Kocaman tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Paxil

  Monopril-vazoxen ve vazkor kullanıyorum .paxil kullanmam gerekiyor tansiyonumu yüksltirmi..teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Sinan Altan Kocaman

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kalp çarpıntısını hissediyorum

  Merhaba hocam, ben 25 yaşındayım doğuştan kalbimde 2 tane delik varmış 4 kere kalp ameliyatı oldum bu yaşıma kadar.. en son 2010 yılında başkent hastanesinde kalp kapakçığım değişti.. bu yaşıma kadar kalbimde çarpıntı hiç hissetmedim ama böyle bakınca göğüsüme baktığımda attığını görebiliyorum bu ç... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Sinan Altan Kocaman

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.