CB
Soru Sahibi
21 Ağustos 2020 06:30

Zirkonyum kaplama

Hocam merhaba, ben dişlerimi zirkonyum kaplama yaptırmaya karar verip tedavi olmaya başladım. Üst 10 ve alt 12 dişim kesildi. Bu süreçte geçici diş takıldı ama alt 12 diş tam oturmadığı için kesilerek 3 parça halinde takıldı.. Diş kesiminden yaklaşık 1 hafta geçmesine rağmen alt dişlerim, diş etlerim sızlıyor ağırıyor. Gece uyuyamıyorum. Ağrı kesiciler 3-5 saat fayda ediyor sadece.. Doktorum ilk olarak geçici dişin baskı yapabileceğini söyleyerek incelteceğini söyledi ama hiç bir faydası olmadı.. Ağrılardan hayatım alt üst olmuş durumda... Soğuk, sıcak, ılık fark etmiyor ne yersem yiyim ağrılarım hemen başlıyor. Geceleri uyuyamıyorum. Bana önerebileceğiniz birşey var mı? Çünkü bir kaç diş de değil tüm alt çenem ağırıyor. Tedavi de yanlış gitmiş birşeyler olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Funda Özsarı
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun, tedavi sürecinde olduğunuzdan, süreç sonlanmadığından sizin için en uygun ve doğru yolu tedaviyi yapan hekiminiz gösterecektir. Hekiminiz ile iletişim halinde kalmaya devam edin, duruma göre kesilen dişlere farklı işlemler uygulayabilir veya geçicinizi yeniletebilir. Ancak görmeden benim yorum yapabilmem mümkün değildir. Sağlıklı günler dilerim🙋🏻‍♀️

21 Ağustos 2020 08:24