fd
Soru Sahibi
5 Mayıs 2020 16:52

Gingivektomi

Merhaba daha önce dişetlerime gingivektomi yapıldı ancak bu işlem sadece sağ üst tarafa uygulandı çünkü sol tarafta dışa dönük tedavi aşamasında bir dilim vardı.Ancak bu diş yerine zirkonyum yapıldı sol üç dişime(köpek dişi ve sag sol diş).gülümsediğim zaman sağ taraf iyi durumdayken sol taraftaki diş etleri aşağıda duruyor.sol tarafa gingivrktomi yapılır mı yoksa zirkonyum bunu engeller mi?Sevgiler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Funda Özsarı
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhabalar, zaten sizi bir hekim görüp tedavi uyguladığı için şu noktada ne planladığını bilemiyorum, ve maalesef muayene edilmeden estetik olarak hangisinin daha başarılı olabileceğine ya da hangi yöntemin seçileceğinin sizin için en doğrusu olacağına cevap vermek mümkün değildir. Ancak rutin uygulama olarak soruyorsanız önce dişeti estetiği sağlanır sonrasında zirkonyum veya protezler uygulanır. Çok geçmiş olsun

8 Mayıs 2020 12:41