YS
Soru Sahibi
15 Ocak 2013 13:11

zayıflamak

Merhaba hocam. Ben 31 yaşında kas hastasıyım yürüme engelliyim yani. Ben 10 yıl önce kendi çabalarımla 26 kilo verdim. kilo endeksine böldüğümde şuan 3 kilo fazlam var. benim 43 kilo olmam gerekiyor. çünkü o zaman daha rahat hareket edebiliyorum ve psikolojim düzeliyor. hocam lütfen bana o 3 kiloyu verdirici tavsiyelerde bulunursanız çok mutlu olurum. iyi çalışmalar sevgilerle..

1 cevap
Cevaplar (1)

Seda Hnm. Bu sitede diyetisyenlerle ilgili soruların geneline bakacak olursanız,herkesin buradan aldıkları cevaplarla zayıflayabileceğini düşünmesi ki bu çok büyük bir sorun bizim için. Sizi görmemiş,tartmamış,kas-yağ oranınızı,yaşam tarzınızı-beslenme alışkanlıklarınızı bilmeyen bir diyetisyenin zaten buradan bir diyet vermesi mümkün değil. Diyet disiplin ve ekip işidir. Karşılıklı etkileşim ister. Zaten kilonuzu,boyunuzu yazmamışsınız. Neye göre 43 kg olmanız gerekiyor? Kas hastası iseniz, reklamlarda izlediğiniz bedeb kitle ölçme indeksi sizin için doğru bir hesaplama yöntemi olmayacaktır. Ne yazıkki sağlık bakanlığının reklamlarında da diyet ve sağlıklı beslenme konusunda büyük hatalar var. Herşeyden önce sağlıklı ve dengeli beslenmeyi savunuyoruz ve beslenme kişiye özeldir. Herkesin gereksinmeleri farklıdır. Üzgünüm ancak buradan bu şekilde -size göre-3 kg vermenizi sağlayamam.Umarım daha doğru beslenmeyi öğrenmek için beslenme ve diyet uzmanına danışmanızı tavsiye ederim.Sağlıkla kalın.

21 Ocak 2013 18:57