UA
Soru Sahibi
13 Ocak 2013 00:54

zayıflamak ıstıyorum yardım edın lutfennn

merhaba rana hanım 33 yaşındayım,90 kilo ve 1,66 boyundayım.98 kıloydum 4 ayda 8 kılo verebıldım,ve suanda veremıyorum yardım edın lutfen..

1 cevap
Cevaplar (1)

Aslı Hnm merhaba. Yaşınıza ve boyunuza göre ortamala olarak 25-27 kg vermeniz doğru olacaktır. Sağlıklı bir bireyin sağlıklı ve dengeli beslenme ile uyguladığı diyet sonucu yaklaşık olarak 8-16 kg vermesi beklenir. Bunu etkileyen bir takım faktörler vardır. Görünüşe bakılırsa metabolizma hızınız düşük. Alt sınıra yakın kilo kaybınız uyguladığınız diyetten kaynaklanıyor olabilir. Uzaktan yapılabilecek ne yazıkki bir çözüm yok. Kalıcı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız,sizi iyi tanıyacak, ayda en az 1 kez tartım ve ölçüm yapabilecek bir diyetisyenle görüşmeniz gerekiyor.Şu durumda kilo verişiniz durduysa mevcut diyetinizin değiştirilmesi gerek demektir.Diyet disiplin ve süreklilik gerektirir. Kilo vermek için oluşturulan beslenme stilini hayatınıza tamamen adapte etmeniz ve ömür boyu onunla yaşamanız doğru olacaktır. Ayrıca başka hastalıklarınızın ve ya kanda fazlalık eksiklikleriniz var mı diye mutlaka doktora da görünmenizi tavsiye ederim. Böylelikle diyetiniz tamamen sağlıklı ve başarılı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

13 Ocak 2013 23:04