ed
Soru Sahibi
21 Ekim 2021 21:51

Yüzümde ateşim olmamasına rağmen ateşim varmış gibi hissetmek

Sevgili hocam merhaba. 24 yaşında erkeğim. Son aylarda yalnızca yüzümde, kulak memelerimde ve boynumda sanki ateşim varmış gibi hissediyorum. Ağzımdan ateşimi ölçtüğümde normal çıkıyor. Dijital ateş ölçer ile yanaklarımı ölçtüğümde de normal çıkıyor. Ancak bu his bir türlü gitmiyor. Dışarıdan baktığınızda yüzümde herhangi bir kızarıklık yok ancak soğuk bir şeyleri yüzüme deydirince rahatlama oluyor. Bu olay geceleri daha çok oluyor. Hatta yattığımda yastık bile çok sıcak oluyor. Ama herhangi bir terleme yok. Özellikle kış aylarında daha da artıyor yazın bu kadar çok rahatsız etmiyor. Aynı zamanda gün içinde ellerimde de çok fazla üşüme oluyor. Yüzümdeki bu sıcaklık neden olabilir hocam? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Doğrusu şundan dolayı olabilir diyemiyeceğim. Ama belli ki yüz derisinde zengin olan kılcal damarların (utandığımız sıkıldığımız zamanda yüzümüzün kızarmasına neden olan damarlar) aktif daralması veya genişlemesi sonucu olan bir durum ama bunun bir hastalık karşılığı olduğunu sanmıyorum İyi günler

2 Kasım 2021 23:03