ma
Soru Sahibi
5 Ağustos 2020 11:45

YUMURTA REZERV AZLIĞI

HOCAM 24 YAŞINDA BEKARIM.ÇIKOLATA KISTIM VAR .YUMURTA REZERVIM AZ OLDUĞU ICIN .YUMURTALARIMI DONDURMAK ICIN KARINDAN YUMURTA TOPLAMA ISLEMI YAPILDI.YAPILAN ISLEME BAGLI IC KANAMA GECIRDIM.LAPAROSKOPIYLE KANAMA DURDURULDU.AMELIYAT RAPORUNU ALDIM.RAPORDA KANAMA KAYNAGININ SOL OVER POSTERIORUNDA 1 CM LIK LASERAYONDAN GELISTIGI IZLENDI.LASERASYON KENARLARI BIPOLAR KOTE ILE KOTERIZE EDILDI.BU ŞEKİLDE YAZIYOR HOCAM KANAMA SOL OVERDE BASLAMIS .SIZCE SOL OVERDEKI YUMURTALAR ZARAR GORMUS MUDUR HERHANGI BIR SORUN OLUR MU

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alparslan Baksu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yumurta toplama işlemi vajinal yoldan yapılırsa daha güvenli ve başarılı. Bu işleme bağlı kızlık zarı hasarı için Rapor veriliyor. Sizeyapılan işlem sonrası yumurtalı rezervi çok az etkilenmiş olabilir. Fakat kanamanın durdurulması için gerekli bir işlem.

6 Ağustos 2020 18:21