aa
Soru Sahibi
14 Ocak 2013 20:41

yulaf diyet

İyi günler Rana Hanım.Ben 21 yaşındayım boyum 167 kilom 59 61 arasında değişiyor.Kilo vermek için her sabah 4 yemek kaşığı yulaf ezmesini sütle karıştırıp yanında meyveyle yiyorum bayag da tok tutuyor.Yüksek karbanhidratlı olması sebebiyle kilo vermemi engeller mi?Ayrıca her gün hazır kefir tüketiyorum bunun kilo vermeme bir katkısı oluyor mudur?Öğle ve akşam yemeklerimdeki ekmeği çıkarmalı mıyım yulaf yediğim için ?Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Aslı Hnm. Yulaf ezmesini ekmek yerine günde 50 g tüketebilirsiniz. Karbonhidrat zaten yediğimiz her besinde mevcut.Besinlerin karbonhidratlı olması sizin kilo vermenizi etkilemez. Diyette denge önemlidir. Günlük tükettiminizden aldığınız karbonhidrat,yağ ve proteinin belli bir oranda olması istenir. Kefir protein ve kalsiyum açısından zengindir. Ara öğünlerinizde kefir tüketiminiz metabolizma hızınızı arttırır ve tok tutucu etki gösterir. Ancak kefir aynı zamanda yağlıdır.Bu nedenle 250 ml yi aşmamanızı tavsiye ederim. Akşam yulaf tüketmiyorsanız ekmeklerinizi çıkarmanıza gerek yok. Ekmek ihtiyacınıza göre ayarlanıp tüketildiğinide çok güzel kilo vermenizi sağlar. Tabi tüm bu dengeyi kurabilmeniz tek başınıza mümkün değil. Bir diyetisyenden yardım alırsanız kilo vermeniz çok daha sağlıklı ve kalıcı olur. Sağlıklı günler.

21 Ocak 2013 18:50