EA
Soru Sahibi
11 Ağustos 2021 03:19

Yemek Sonrası Çarpıntı

] Ali hocam merhaba , 1.5 sene önce kardiyoloji muayenemde eko ekg holter kan testleri sonucu bir sorun saptanmayıp sadece nabzımın yüksek olduğu tespit edilip bir kaç ay dideral kullanmam söylendi. Size soracağım sabah uyandığımda 70 lerde olan nabzım çok az bişi yesem bile hemen 100 ve üstüne çıkıyor ve rahatsız ediyor.Güçlü atışlar vücudumu sallıyor. Düşürmek için dideral alıyorumve rahatlatıyor. Her yemek sonrası çarpıntı ve nabız yüksekliği yaşıyorum. Sorun ne olabilir ne yapmam lazım ?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

çay kahve azaltın spor ve hareketi artırıp kiloyu azaltın az ve sık yemeye çalışın problem edılecek sureklı ılac gerekecek bır durum yok ılacı bırakın

11 Ağustos 2021 10:40
EA
Soru Sahibi

Hocam spor olarak ne önerirsiniz

13 Ağustos 2021 00:03

sağlıklı insan her tür spor yapabilir kalp tansiyon hastası için ise önerdiğimiz yürüyüş (jokking=postacı yürüyüşü :) , yüzme bisikler siz derbestsiniz

26 Ağustos 2021 09:55
Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren Kardiyoloji

Yazar toplam 344 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ventriküler taşikardi Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Kalp çarpıntısı panik Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Yuksek tansiyon Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Ekstrasistol Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Yuksek tansiyon Yrd. Doç. Dr. Ali Özeren
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube