FF
Soru Sahibi
3 Nisan 2024 08:01

Yarasa salyasi akar mi

Hocam merhaba fikirlerinize cok onem veriyorum, sayenizde okb azaldi. Bir konuda size sorup dogru bilgi almak istiyorum. Bizin sitede istanbulda aksam ucusan kuslar var yarasa oldugu soyleniyor. Her hangi bir temaslari olmadi fakat gecen gun aksam yuruyus yaparken birden gozume bir damla su gibi birsey geldi. Baktim birsey yoktu ama yarasalar cok hizli uctugu ocin gorememiste olabilirim tabi. Sorun su yarasalar salya akitmaz diye biliyorum ama bu dogrumudur veya boyle bir durumda asi olmama gerek varmi en onemlisi bu. Cevaplaraaniz cok sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Klinik psikoloğa gitmeye devam ediniz lütfen. Laboratuvar telefonumdan beni arayabilirsiniz.

3 Nisan 2024 08:38
FF
Soru Sahibi

Hocam tesekkurler, aradim sizi ama telefon mesguldu bir kac kez ise donmem gerekti arayacagim yone. Izmirde olsam yaniniza gelirdim. Psikologundan daha onemli soylediginiz soyler cunku siz bu konunun uzmanisiniz iyi ki de varsiniz. Son hocam subu sorucam. Beni zamaninda bi doktor cok korkuttu oglumla alakali ondan kaldi bu travma bende ondan korkuyorum kuduzdan bu kadar halbuki dogru degilmis dedikleri. Sizin soylemlerinizden anliyorum. Isirilma olmadan temas olmadan olmuyor dimi. Internetten goze filan degmesiyle diyor ben ondan gozume bi islaklik gelince yarasa salyasimi acaba diye korktum yoksa sizinle konustuktan sonra temas olmasan artik cok rahatim. Sehirdeki yarasalarda saglik bakanligi zaten birsey onermiyormus diye okudum. Benim oglumun ailemin uzerinden ucan yarasadan filanda birsey olmaz yani bunu anliyorum ben. Bir hayvanla temas etmedikce korkmamaiz gerekiyor. Havadan salya da ucmaz. Ben dogru anladim dimi bugun bunu kapaticam tamamen kafamda. Siz iyiki varsiniz.

3 Nisan 2024 09:03
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

Telefonla beni arayınız.

3 Nisan 2024 12:04