CB
Soru Sahibi
7 Kasım 2021 23:47

Xpecia Tablet

Hocam merhaba. Yoğun saç dökülmesinden dolayı doktorum (Xpecia Tablet) kullanmamı söyledi. Bende Hafif, mitral valv prolapsusu ve Hafif, mitral yetmezlik var. Bu durum hafif düzeyde. Kardiyoloji doktorum bu durumun bir sorun olmadığını ve toplumun çoğunda olduğunu söyledi ve bir kısıtlama koymadı. Ben bu ilacı kullanırken yinede danışmak istiyorum. (Xpecia Tablet'in kalp üzerinde en ufak bir yan etkisi var mı? İyi çalışmalar dilerim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji

İçinde Biyotin, Keratin, Bioperin, Ginkgo Biloba gibi maddeler yer almaktadır. Mide rahatsızlığı, baş ağrısı, baş dönmesi, alerjik cilt reaksiyonları, morarma ve kanama riskini artış ve kalpte aritmiye neden olabilir. Saç dökülmesinin nedenine (demir eksikliği vs gibi ) yönelik tedavi daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

8 Kasım 2021 08:14
CB
Soru Sahibi

Hocam bu xpecia tablet hakkında söylediklerinizi cildiye doktoru, kardiyoloji hekimine ve eczanelere söyledim. Fakat bu ürünün içindekiler normal besinlerde bile olabilceğini bir gıda takviyesi sayılabileceği ve en önemlisi saç ilaçları arasında en az yan etkiye sahip olabildiğini savundular. Bu ürünü uzun süre kullanıp memnun kalanlar bile kullanmamı tavsiye etti. Benim aklım çok karıştı. Xpecia Tableti günde 1 kere 1 yıl kullanmam gerektiği söylendi. Bahsettiğiniz ciddi yan etkiler her insanda olur mu veya kesin böyle bir durum başıma gelme olasılığı nedir? 25 yaşındayım. Iyi çalışmalar dilerim

9 Kasım 2021 02:48
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji

İlaçların veya takviye ürünlerinin yan etkileri kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilir. Xpecia ile ilgili olarak fayda gördüğünü söyleyenlerin yanı sıra hiç bir etkisinin olmadığını hatta dökülmenin arttığını belirten kişilerde var.

9 Kasım 2021 08:43
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı Tıbbi Farmakoloji

Yazar toplam 399 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İlaç yan etkileri hakkında Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Post ssri sendrom Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Avelox kullanimi Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Duxet yan etkk Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
İlaç kullanımı Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ayşe Gürkan
Uzm. Dr. Ayşe Gürkan Tıbbi Farmakoloji
Dr. Metin Yeşiltepe
Dr. Metin Yeşiltepe Tıbbi Farmakoloji
Uzm. Dr. Buket Güngör
Uzm. Dr. Buket Güngör Tıbbi Farmakoloji
Dr. Nalan Tiftik
Dr. Nalan Tiftik Tıbbi Farmakoloji
Dr. Nathan Lack
Dr. Nathan Lack Tıbbi Farmakoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube