AR
Soru Sahibi
23 Kasım 2021 02:57

Vur böbrek reflusu

İyi çalışmalar hocam Sorum: *** *** ** doğumlu oğlum var anne karnında ayrıntılı ultrason sonucu böbreklerin de büyüme olduğunu öğrendik eskisehir osmangazi tıp kadın doğuma gittik doğumdan sonra tedaviye baslayabilecegimizi söylediler ve 25 günlük Ken esogü cocuk nefroloji kontrolüne götürdük kan ve idrar tahlillerine bakalım 1 ay sonra kontrol denildi ve biz 43 gunlukken kanda crp yüksekliği ve 41 derece ateşle hastaneye yattık tedavi olduk ultrason da böbreklerin büyük olduğu çıktı ve Ankara hasettepe tıp da nefrolojiye sevk edildik 7 aylık olana kadar tahlil tekkik yapıldı ve ilk *** *** ** de sol üreter dışarı verildi sünnet yapıldı ve sağ böbreği wj düşünüldü fakat yapamadılar ameliyati sonlardirdilar.ameliyattan 2 gün sonra ateş ve idrar yapamama sorunu yaşadık ve *** *** ** de sağ böbreği kateter takıldı ve *** *** ** taburcu olduk hala geçmeyen idrar yolu enfeksiyonları sebebiyle ankaraya gittik fakat hiç bir müdahale yapılmadı. Daha sonra eskisehir osmangazi de baran hocaya yönlendirildik ve bütün kateter değişimi olsun ameliyatlar olsun yapıldı nefroloji takibimizi de beraberinde yaptılar Aralık 2019 da ureterler mesafeye bağlandı fakat bu kez mesane tembelligi ortaya çıktı ve beyin cerrahide emar cektirdik omurilik sinir sisteminde herhangi bi bozukluk çıkmadı 2 kez enjeksiyon ameliyati olduk nisan 2020 den buyana tak uyguluyoruz ve en son *** *** ** de ureterlerimiz ters bağlandı ve *** *** ** de stentler çekildi ilk 15 gün tak yaptığımda idrar gelmiyordu daha sonrasında bazen idrar yaptıktan sonra tak yapıyorum bi miktar idrar geliyor bazen gelmiyor osmangazi de ki doktorumuz sizin adınızı verdi bende derdimi size bu şekilde anlatmak istedim Şimdiden tesekkur ederim hakkınızı helal edin

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Merhaba çok geçmiş oldun. Muayenehaneye gelirseniz detaylı olarak inceler ne yapabileceğimize bakarz. Gelirken elinizdeki tüm evrakları da getirmeyi unutmayın. Görüşmek üzere

25 Kasım 2021 09:26
AR
Soru Sahibi

Hocam muayene ücretlerini nereden öğrenebilirim

27 Kasım 2021 14:13
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Muayene ücretimiz 700 TL

28 Kasım 2021 09:36