YS
Soru Sahibi
17 Ağustos 2015 18:29

Vücuttaki dengesiz yaglanma

Merhabalar hocam, ben 20 yasinda bir erkegim, boyum:178cm, kilom:71. Bu sayilara gore 'gayet normal vucut kitle endeksine sahip' birisi olarak gozukuyor olabilirim,ancak karnimin alt bolgesi,kalca ve basende bolgesel yaglanma var. Geri kalan yerlerin zayif gorunuyor ama bu bolgesel yaglar beni rahatsiz ediyor, bir bayan olsaydim belki cok onemsemezdim ama bildiginiz gibi erkeklerde aslinda yaglanmanin bu bolgelerde olmamasi lazim, pantolon giyemiyorum hic,genelde bol esofmanla disari cikiyorum. Ne yapmaliyim? Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Kardiyo egzersizler ve ürüyüşler basen bölgesi yağlanmasında etkilidirler. haftada en az 200 dk hızlı tempo yürümeye çalış. kahve ve kola gibi kafeinli içeceklerden uzak dur. herhangi bir sağlık problemin yoksa öğünlerinin arasına 4 saat koy. yağ yakımın hızlanır.

20 Ağustos 2015 09:27