KN
Soru Sahibi
2 Ağustos 2021 23:42

Vücutta pütürlük

Hocam merhabalar 23 yaşında kadının üç ay önce roaccutane kullanımımı bitirdim fakat son bir aydır koluda pütürlü kızarıklıklar var bugün alnımda da çok az bir şekilde mevcut İnternetten araştırdım da aslında tavuk derisi görünümüne benziyor ama sanırım o çocukluktan itibaren olan bir hastalıkmış sonradan gelişmesi mümkün müdür bazen hafif kaşıntısı oluyor Ve birazcık kızarıklar İki gün önce saç boyası yaptım bununla ilgisi olabilir mi bilmiyorum devletten hiçbir şekilde randevu bulamıyorum en azından randevu bulana kadar bir bilgi sahibi olursam çok sevinirim Neden kaynaklanır ve nasıl tedavi edilebilir bilgilendirirseniz çok sevinirim hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba Atopik kişilerde özellikle kollarda keratozis pilaris olabilir. sonradan da ortaya çıkabilir. ayrıca hipotiroidide de görülür. görüp, tetkik etmekte yarra var. geçmiş olsun

4 Ağustos 2021 12:12