PA
Soru Sahibi
7 Şubat 2020 00:50

vücut ağrıları

hocam iyi günler eşimin ellerinde şişlikler oldu , fizik tedavide bazı tahliller yapıldı ve romatolojiye yönlendirildi. oda bir çok tahlil yaptı RNP/Sm +/- BORDERLİNE Sm (+) POZİTİF çıktı fakat diğer bütün tahliller negatif. şu an özellikle bacaklarında çok ağrı var. bunu nasıl yorumlarsınız. şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Akış Bey, Sadece laboratuvar bulgulara bakarak tanı koymak veya yorum yapmak yanlış sonuçlara yol açar. Bu açıdan eşinizin kısa sürede bir Romatoloji hekimine muayene olması en doğru yaklaşım olacaktır.

7 Mart 2020 10:22