19 Ekim 2020 11:03

Vücurun solunda uyuşma

Hocam iyi günler 20 yaşındayım Yaklaşık 10 gün önce ağır spor sonrası vücudumun sol tarafında ve yüzümde uyuşma için çekildiğim MR sonuçları bu şekilde çıktı Doktor hafif boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi olduğun söyledi sizde yorumlaya bilir misiniz acaba sonuçları İntervertebral disklerde T2 dejeneratif sinyal azalması gözlenmekte olup; disk mesafeleri normal görünümdedir. C5-6 disk dorsal yüzde minimal geniş tabanlı santral protrüzyon mevcuttur. Dural kese bası altındadır. Bilateral nöral foramenler daralmıştır

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Filmi görmeden rapor üzerinden yorum yapmak doğru olmamakla birlikte, şikayetlerinizi açıklayıcı bir durum gibi gelmedi bana. Detaylı olarak beyin MR incelemesi yapılırsa iyi olur diye düşünüyorum. Belki muayenenizi tekrar ettirirseniz, uygun olan filme karar verilir. Geçmiş olsun dilerim...

19 Ekim 2020 12:16
Soru Sahibi

Peki hocam dural kese basısı ve nöral foromen daralması hakkında bilgi verebilirmisiniz

20 Ekim 2020 15:57
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba genç arkadaşım. Birkaç ders konusudur bahsettiğiniz şey. Tekraren hatırlatayım, filmi görmeden rapor üzerinden yorum yapmak doğru olmaz. Sadece size anlatmak istediğim, şikayetlerinizle tam uyumlu olmayabilir bu sonuç, muayenenizi tekrar ettirin. Hiçbir tetkik veya online görüşme, doğru fiziki muayenenin yerini tutmaz. Acil şifalar dilerim...

21 Ekim 2020 15:14