YA
Soru Sahibi
16 Şubat 2021 12:30

Vücuda Yaygın Semptomlar

Hocam merhabalar 2.5 ay önce yüksekten kalça üstüne düşüp nefessiz kalmıştım,(1-2 gün sonrada gömülü alt 20 yaş dişi çektirdim.)Bunlarla alakalı mı bilmiyorum ama; 1.5 ay önce kulak ağrısı ve çınlaması,suratımda hissizlik/kasılma/çekilme(keçe gibi olma tam tarif edemiyorum) Kafa arkasından gelen anlık uyuşmalar,kafada basınç, burun içinde birşey çekiliyor veya kopuyor hissi ve başın farklı yerlerinde noktasal ağrılar yaşamaya başladım. Birkaç gün sonra boyun,sırt ve belimden kalçama doğru yanar/saplanır tarzda ağrılar başladı(makat ve ön tarafı etkileyen lif kopuyormuş gibi). Sonra ağrı ve yanma/batma hissi yayıldı.Birçok farklı yerde kısa süreli seğirmeler yaşıyorum.(kafa bölgesi,sırt,kol,bacak,ön gövde vs.) (Bazıları kabarcık patlaması gibi bazıları solucan hareketi gibi) Farklı zamanlarda Miyoklonik Jerk yaşıyorum. Kollarım ve bacaklarım uyuşuyor.(özellikle sol el sol yarımı)(sol koltuk altından pazu içine doğru damar veya kas gerilmesi hissi)(sol göğüs) Önceye göre bir miktar güçsüzlük var. Gün içinde ama özellikle yatar pozisyona geçince nabzı tüm vücudumda hissediyorum ve derin uykuya dalamıyorum. Boynumun sol ön tarafında çekilme gibi garip bir his var ve sanki boynum kafamı taşımakta zorlanıyor.(Göğsüme kadar uzanan his) Üst dişlerde ve damakta içerden batma hissi oluyor. Eklemlerden daha önce olmayan bariz sürekli ses geliyor. Bu şikayetler için Beyin MR,Detaylı Kan Testleri,EEG,EMG(sol kol ve sol bacaktan),EKO,EKG normal. L1-2 kronik kompresyon fraktürü,L5-S1 fıtık Fakat boyun bölgesine bakılmadı. Panik Atak ve Anksiyete belirtilerim yok. Bu semptomlarla ilgili yorumunuz nedir? Saygılar TEŞEKKÜRLER

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Bir nöroloji uzmanı sizi değerlendirip herhangi bir sinir ucu iltihabı olup olmadığına baktı mı?

16 Şubat 2021 12:53
YA
Soru Sahibi

Tetkikleri Nöroloji ve Nöroşirürji asistanları istedi yaptırdım.Fakat sinir ucu iltihabı olup olmadığı yönünde birşey söylemediler. Onca şikayete rağmen kafana çok takma geçer dediler.

17 Şubat 2021 11:21
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

O zaman bir fizik tedavi uzmanına başvurun ve Fibromiyalji dediğimiz yumuşak doku romatizması açısından muayene olun. Fizik tedavi uzmanları size yol gösterecektir.

21 Şubat 2021 19:33
YA
Soru Sahibi

2 farklı doktora gittim hocam bir uzman bizim ilgi alanımız değil dedi, diğeri ise fibromiyalji belirtileri bu şekilde olmaz künt ağrılar olur dedi. Benim merak ettiğim vücudun neresindeki bir problem bu kadar yaygın semptom verir. Omurga ve Beyine ilaçsız mr ile bakıldı boyun bölgesine bakılmadı sizce oradaki bir durum hem alt hem üst bölgeyi bu şekilde etkiler mi etkilerse hangi problem buna sebep olabilir.

23 Şubat 2021 13:02
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Fibromiyalji bulguları yapabilir. Bence başka bir fizik tedavi uzmanını veya romatologu deneyin. Bir an önce tedavinize başlasın.Tek bir bölgeye bakmaktansa bunun vücudun tamamını ilgilendiren bir durum olduğunu kabul etmek daha yararlı ve verimli olur.

28 Şubat 2021 19:11
Prof. Dr. İzzet Fresko
Prof. Dr. İzzet Fresko Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Yazar toplam 2482 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Tükürük bezi biyopsisi Prof. Dr. İzzet Fresko
Tahlil sonuçları Prof. Dr. İzzet Fresko
Eritema nodozum Prof. Dr. İzzet Fresko
Fmf hastalığı Prof. Dr. İzzet Fresko
Ankilozan spondilit Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Anıl Anıl Romatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube