GT
Soru Sahibi
29 Nisan 2024 09:59

Vertigo Atağı ve Beyinde Elektriklenme Hissi

Hocam merhabalar. Annem 73 yaşında. 4 yıl önce felç ,6 yıl önce de kalp krizi geçirdi. Kronik diyabet hastası. Her yıl ilk bahar ve son bahar aylarında şikayetleri artıyor özellikle baş dönmesi ve sol tarafında uyusmaları. Düzenli endokrinoloji ve kardiyoloji kontrolleri düzenli. Fakat 1 hafta önce başlayan vertigosu hala düzelmiş değil. 1 haftadır sabahları kalktığında baş dönmesi ayakta duramaması ve istifra ile uyanıyor. Ayrıca sol kulağından kafa tasinin ortasında elektriklenme olduğunu söylüyor. Kullandığı ilaçlar Betaserc 24 mg 1x1, Diramamin 50 mg 1x1, Nootropil 800 mg 1x1 , Duloxx 30 mg 1x1, Secita 20 mg 1x1, Coversyl 5 mg 1x1, Glifor 1000 mg 2x1, Ecoprin 100 mg 1x1, Euyhtrex 0.50 mg 1x1, Forziga 10 mg 1x1, Diamicron mr 30 mg 2x1 , Tihopati -B 600 1x1 kullanıyor. Bunca tedaviye rağmen şikayetlerinin olması ve 1 haftadır vertigonun iyileşmemesi neye bağlıdır. Yanlış ve eksik olan birsey mi var? Bu kafatası beyin elektriklenmesi neyin habercisi olabilir? Yarın özel nöroloji doktoruna randevusu var. Sizin de değerli bilgilerinizi rica edebilirsem çok sevinirim. Saygılarımla selamlıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

GEÇMİŞ OLSUN. BİR ÇOK HASTALIĞI OLDUĞU İÇİN AÇIKÇASI DURUM KARMAŞIK. TAM VE BÜTÜNCÜL BİR NÖROLOJİK DEĞERLENDİRME GEREKLİ GERÇEKTEN DE . BÖYLE KOMLİKE HASTALARDA İYİLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİYOR .. EMİNİM MESLEKTAŞIM SİZİ AYDINLATACAK VE YARDIMCI OLACAKTIR. TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN

3 Mayıs 2024 15:22