GE
Soru Sahibi
3 Ocak 2019 22:27

vaskulit

hocam merhaba. kirsehirde ogretim uyesiyim. 2 hafta once ayak bileklerimde kasintili dokuntuler baslamisti. cildiye krem verdi fakat gecmedi. 2. hafta belirtiler artti. cildiye vaskulit olabilir dedi. tahliller yapti ve biyopsi aldi. hiv, hepatit b, c, temiz. hemogram temiz. biyokimya temiz. gaita temiz. sedimantasyon 3. idrar ilk hafta temizdi. 3 gun once eritrosit vardi ama bugun eser seklinde azaldi. protein falan temiz. hocam ayak bileklerimde odem olustu 2. haftada. ayrica ilk haftadan sonra patellada, el bas parmaklarimda biraz agri vardi. hassasiyet vardi. doktor prednol 16 mg basladi. 3 gun 3er tane, 3 gun 2 ser tane, 3 gun 1 tane ve 3 gun yarim. hocam ilaca basladiktan sonra bacak kaslarimda ve kalca bolgemde romatizma gibi agri oluyo. ayrica bu agrilar onceleri de hep ara ara oluyordu. biyopsi sonucu lokositoklastik vaskulit olarak yorumlanmis. hocam bu tedavi dogru mu yoksa sizden randevu alcam. tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Öncelikle geçmiş olsun... burada iç organlarınızda bir sorun olmadığı ve hekiminizin tedavi ile şikayetlerinizi gidermeye çalıştığı anlaşılıyor. Detaylı inceleme yapmak ve organlarınızın bu işin içinde olmadığını öğrenmemiz gerekir. Bu tedavi ile fayda sağlayacaksınızdır ancak hastalığın tekrar etme olasılığı mevcut.

7 Ocak 2019 02:07