BM
Soru Sahibi
17 Temmuz 2020 00:21

Varikosel Tedavi

Hocam merhaba şu an 21 yaşındayım 2018 şubat ayında testisimdeki ağrılardan dolayı grade 2 varikosel tanısı konuldu ve sperm testimin sonucu %90hareketsiz, %5 ileri hareketli,%5 hareketli çıkmıştı. Yeniden test istendi ve aynı çıkarsa ameliyat olmamın önerilebileceği söylenmişti. Ancak o sırada bazı sorunlardan dolayı yeniden test yaptıramadım ve ultrason doktoru çok kilolu olduğumdan dolayı zayıflamam halinde düzelebileceğini söylediği için zayıflayınca giderim diye düşündüm. Şimdi biraz zayıfladım ama pandemiden dolayı gidemedim doktora. Ayrıca hastanede test vermek vs psikolojik olarakta aşırı olumsuz şekilde etkiliyor. Sizce gitmem için çok acele etmem gerekir mi şu durumda çok acil bir durum mu 2 yıl geçmesi uzum vadeli zarara yol açar mı; yani daha da beklersem kalıcı kısır olabilir miyim bundan çok korkuyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Bence bekleme zaten yavaş sayıyı yazmamışsın tetkiki yaptır yine kötü gelirse ameliyat olmalısın ultrason uya değil urologa sorman gerekirdi ilerde sorun olmasın diye varikosel ve sperm bozukluğu durumunda ameliyat öneririz

17 Temmuz 2020 19:48
BM
Soru Sahibi

Peki hocam teşekkür ederim ancak bir sorum daha var. 5-6 günlük perhiz sonrası yarın test yaptırmak için gideceğim ama bugün uyandığımda az bir miktar meni değil ancak mezi çıkışı oldu. Yarın yapacağım Test sonucunu etkiler mi bu acaba ?

20 Temmuz 2020 14:22

Etkiler

22 Temmuz 2020 08:06
BM
Soru Sahibi

Hocam bu konu hakkında bilgiye ulaşamadım da peki süresi haricinde perhiz öncesi kaç kere yapıldığı vs de sonucu etkiler mi öbür sefer dikkat etmeden test vermiştim de çünkü. İki gün art arda yaptıktan sonra perhize başlansa bir sorun olur mu ?

23 Temmuz 2020 17:50

Olmaz 3 ila 5 gün boşalmamış ol

24 Temmuz 2020 09:06
Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız Üroloji

Yazar toplam 1700 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Peniste hassasiyet Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
emanet.@hot.com Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Eswl seansi sonrasi Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
penis kırılması yada eğriliği Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Penis yırtılması Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube