TB
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 09:54

Uzun süreli Karın ağrısı

Merhaba, Yaklaşık 2 yıldır karın ağrım var. yaklaşık 7 gün sürüyor ince ve kesintisiz bir ağrı uykudan uyandıracak derece rahatsız edici bir kaç defa kusturuyor. bir çok doktora gittim fakat bir sonuç alamadım.Ailede fmf var fakat belirtileri karın ağrısı dışında benzemiyor. Artık neden kaynaklanıyor bilmek istiyorum yardımınızı rica ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Selin Hanım, Uzun süredir ataklar halinde olan, 7 günü geçmeyen, tetkiklerde belirgin bir sorun saptanmayan karın ağrıları, hele de ailede FMF öyküsü varsa mutlaka bu konuda daha detaylı değerlendirme yapılmalı. FMF bulguları kişiden kişiye çok farklı seyredebilir, herkeste tipik dört dörtlük bulgularla görülmez. Bu açıdan size tavsiyem bu olasılık için bir Romatoloji uzmanına muayene olmanız olacaktır.

12 Kasım 2018 10:26