DM
Soru Sahibi
28 Mart 2019 20:02

Uygulanan tedavi hk.

Merhaba; Annem 60 yaşında böbrek yetmezliği kalp şeker ve tansiyonu var gfr si 43 kreatinin 1.39 iken bel ağrısı nedeniyle acile gittik acilde idrar enfeksiyonu oldugunu ve ağrısı için dikloron parol ve metapid iğne serum yapıldı sonra nefroloji doktorumuza gittik oda ağrısı için doladomon cipro ve butapen yazdı. Toplam 1 hafta içinde Bu tedaviden sonra annemin gfr si 23 kreatin 2.3 oldu. Size sormak istediğim annemin böbrek degerlerinin bu denli bozulmasina sebep olan uygulanan tedavilermidir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. BİLİM CANTURK
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba, Bunu net söylemek mümkün değil.Çünkü altta idrar yolları enfeksiyonu da var.Böbrek üzerinde de ciddi etkisinin olma potansiyeli vardır.İlaç tedavileri malasef bazı yan etkiler icermektedir.Sonraki süreçte tedavinizi nefroloji uzmanı takip etmiş.Bu koşullarda en doğru branş hekimdir.Şu an ki GFR 23 düzeyiyle çok daha dikkatli bir süreç izlenmesi gerekmektedir.Çünkü 15 ve altı Son dönem böbrek yetmezliğini işaret edecektir.

13 Mayıs 2019 10:52