AA
Soru Sahibi
8 Aralık 2018 12:55

hGfh yüksekliği

Merhaba,bundan 3 hafta önce bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle doktora başvurdum idrar tahlili sonucunda idrarımda kan olduğunu ve kum döküyor olabileceğimi söyledi.Dün yaptırdığım kan tahlilinde de hGfh değerim 128 çıktı, GGT değeri de 7 çıktı herhangi bir şey söylemediler. Uzman doktora da görünmedim böbreklerim ile ilgili bir sıkıntım olma ihtimali yüksek midir yoksa başka nedenleri olabilir mi? Endişelenmeli miyim? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Yavuz Ayar
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Geçmiş olsun. GFH, böbreklerin süzme kapasitesini gösteren bir parametre. Sağlıklı bireylerde yaş, cinsiyet, kas kitlesi ve kullanılan ilaçlar vb bağlı olarak değişir. Normal aralığı *** *** ** arasıdır. Gayet sağlıklısınız.

8 Aralık 2018 14:46