DB
Soru Sahibi
4 Nisan 2021 11:38

Ürtiker hastalığı

Merhaba hocam.5 ay önce vucudumda kabarıklar ve kaşıntı başladı.gittiğim dr ürtiker teshisi koydu.zytec ve alegra ilaçlarını başlattı.fakat ilaç kullanmadıpım zamanlar hala oluyor.vucudumun %20 diliminde oluşuyor genelde .kortizona başlamam lazımmı acaba .hayattan soğudum artık

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Öncelikle alerjinin nedenini bulmak lazım vücudumuza değen bir kıyafet sürdüğünüz bir solüsyon deterjan kokuyu araştırmak lazım. Gerektiği durumda da kortizon verilebilir. Bazen kortizonlu kremler de işe yarayabilir.

4 Nisan 2021 12:04