UG
Soru Sahibi
25 Mayıs 2016 21:37

üretra darlığı

Kıymetli hocam saygılar sunarım.. bir kazayla gelişen üretra darlığı rahatsızlığım söz konusu.. endoskopi soğuk kesi ve stent uygulaması yapıldı..sonuç alınamadı.. açık operasyon önerildi.. bunların dışında önerebileceğiniz yeni bir uygulama metodu var mı? teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Üretra darlığı yeri ve darlık uzunluğuna göre tedavi seçenekleri farklılık oluşturabilir. Üretra darlığında açık ameliyattan önce lazer ile darlık açılması ameliyatı yapılmasını öneririm. Darlığın tekrarlama ihtimalini azaltabilir. Ayrıca darlığın yerine göre operasyon sonrası belli aralıklarla genişletme tedavileride uygulanabilir. Bu seçeneklerden başarı elde edilirse açık ameliyata gerek kalmayabilir. Ancak tedavi secenekleri darlık durumunuza göre karar verilir. Saygılarımla

25 Mayıs 2016 22:39