EE
Soru Sahibi
4 Mayıs 2022 13:12

Sık sık idrara çıkma ve idrar başlatmada güçlük

Hocam merhaba bende sık idrara çıkma ve idrar başlatmada güçlük var gece çok uyanıyorum gittiğimde de idrarım az geliyor daha önce doktora gittim tomografi çekti ve aşırı aktif mesane dedi şimdi de hafif ağrı oldu idrar başlatırken acaba üretral bir darlık olsa tomografide gözükür müydü onu merak ettim 21 yaşında erkeğim travma ya da ameliyat öyküm yok 1 hafta öncesine kadar okuldayken sıkışıp ayakta işediğimde idrar tanziği normaldi şimdiden teşekkürler saygılar isterseniz yapabilirsem tomografiyi de yükleyebilirim

1 cevap
Cevaplar (1)

İdrar tazihiniz normalken uretral darlık olmaz. Tanısı tomografi ile değil üroflow denilen işeme testi ile konulur. Tarifiniz uretra darlığı değil doktorunuzun önerilerine uymanızı öneririm Saygılarımla

4 Mayıs 2022 14:00