bz
Soru Sahibi
30 Mayıs 2019 16:25

troit papıller ca

merhaba ben gecen sene troit papıllar ca dan iki kez ameliyat oldum gecen sene mayıs ayında boyun diseksiyonu oldum sag taraf lenf bezlerine metastas oldugu için kasın ayında da 150 mg atom aldım şimdi yine sag tarafta bir kac bölgede yine 7.6 boyutlarında bir kac adet met ?? var diye ultrasonda görüldü merak ettiğim bu görülenlerin kanser hücresi olmama ihtimali var mı yoksa bunlar da kanser midir doktorum ankaraya sevk ediyim dedi

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Adem Karataş
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Züleyha hanım öncelikle geçmiş olsun Bu lenf nodlarını aksi ispat edilene kadar metastaz olarak değerlendirmek gerekir. Tg değeriniz ve gerekirse lenf nodundan “tiroglobulin washout” dediğimiz işlemin yapılması uygundur. Ancak korkmayın tekrarlayan lenf modu metastazları iyi yönetilirse yaşam süresine olumsuz etkisi yoktur. Sevgilerimle

31 Mayıs 2019 22:21
bz
Soru Sahibi

Peki hocam metastas sayalım öyle çıktı tekrar ameliyat mi yoksa atom mu verilir Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için Allah razı olsun

31 Mayıs 2019 23:03
Prof. Dr. Adem Karataş
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

Birkaç adet ve ultrasonda görülebilir boyutlardaysa ameliyat daha uygun olur

1 Haziran 2019 00:24