MG
Soru Sahibi
19 Kasım 2023 22:16

Troid USG hakkında

Hocam selamlar, 2016 yılından beri boynumda iri bir troid nodülüm var. O zamandan beri boyutu aynı ve arada usg yapılıyor büyüme yok. Geçtiğimiz ay usg çekildi 'Sağ lobta asimetrik boyut artışına neden olan nekrotik kompanentlerde izlenen 15x25 mm çaplı ölçülebilen boyuta sahip çevresel halo bulunduran internal vaskülarizasyonu da belirgin olan giang nodül görünümü mevcuttur. Nodül içi ve çevresindeki RI de ğerleri normal sınırlarda olup 0.60 -0.70 aralığındadır.' Şeklindedir. Doktorum bu konu hakkında hiçbir bilgi vermedi. Sizce tehlikeli bir durum söz konusu olabilir mi? Önerinizi rica ediyorum. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Doktorunuz eski ve yeni usg leri karşılaştırarak karar verecektir.

20 Kasım 2023 09:33