AO
Soru Sahibi
5 Haziran 2020 12:37

Torasic Outlet Sendromu

Sayın Hocam merhaba. Bana 2007 yılında Torasic Outlet Sendromu Teşhisi kondu. Sağ ve sol boyun bölgemde iki adet fazla kemik tespit edildi. 2007 yılı eylül ayı içerisinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi bölümünde birer hafta arayla iki ameliyat geçirdim. ilk ameliyatımda sol tarafımda bulunan fazla kemik alındı, ikinci ameliyatta ise fazla kemiğin etrafını sinir uçları ile çevrili olduğu için fazla kemik alınamadı, bu bölgede bulunan fazla kas dokusu alındı. son altı ay içerisinde fazla kemiğin bulunduğu sağ omuz bölgemde ağrı, sağ elimde güçsüzlük, sağ el baş parmağımda şişme ve morarma şikayetlerim arttı. 03/06/2020 Çarşamba günü Çanakkale Devlet Hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanına muayene oldum. doktor beye yaptığı muayene sırasında sol kolumu kaldırdı başımı yana çevirip nefesimi tutmamı istedi. bu işlem sırasında sağ kolumda nabız olmadığını tespit etti. ve beni bir üniversite hastanesine sevk edeceğini söyledi. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda sizi gördüm. Üniversitede şun aktif olarak muayene yapıyor musunuz? şimdiden çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.İyi çalışmalar Hocam.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun. Tekrar ameliyat olmanız gerekir. Üniv polikliniğimizden veya Mua. sekreterimden randevu alarak gelebilirsiniz. 0532 6512472 Keşke bu araştırmayı ameliyatları olmadan yapsaydınız hem sizin hem de bizim işimiz daha kolay olurdu.

8 Haziran 2020 10:35
AO
Soru Sahibi

Teşekkür ederim Hocam. 2007 yılında hastalık hakkında internet üzerinde bu kadar araştırma yapılacak imkan yoktu. Tekirdağ Devlet Hastanesinde bana Torasic Outlet Sendromu teşhisi koyan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Alkan ARPAÇAY'ın yönlendirmesi ile Ege Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisine sevk edildim. Kendisi bana Hocası olan Prof Dr Hakan POSACIOĞLU'yu tavsiye edince ameliyat için Ege Üniversitesine gittik. Açıkçası benim buradaki hatam Teşhisimi koyan doktora ve ameliyatımı yapan doktora güvenmek oldu. Keşke bu dönemdeki internet üzerinde araştırma yapabilme imkanım bugünkü kadar fazla olsaydı da kendimi bu işin ehli olan doktora emanet edip ameliyat olabilseydim. Hocam öncelikle üniversite hastanesinde ücretli muayene yapıyor musunuz? Ameliyatı Üniversite Hastanesinde mi yoksa özel hastanede mi gerçekleştiriyorsunuz? İlginiz için çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

16 Haziran 2020 12:27
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Muayenehanem olduğu için üniversite de özel muayene söz konusu değildir. Polikliniğimize de başvurabilirsiniz. 0224 2950000 dan randevu alarak gelebilirsiniz. Geçmiş olsun.

17 Haziran 2020 09:37
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin Göğüs Cerrahisi

Yazar toplam 1691 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Balgam içinde gri siyah noktaciklar Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs kafesi Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Gögus hastaligi Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Akciğer kanseri Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Ayshan Mammadova
Uzm. Dr. Ayshan Mammadova Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. Özgür Öztürk
Op. Dr. Özgür Öztürk Göğüs Cerrahisi
Prof. Dr. Abdullah Erdoğan
Prof. Dr. Abdullah Erdoğan Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. İlker Kolbaş
Op. Dr. İlker Kolbaş Göğüs Cerrahisi
Op. Dr. Galbinur Abdullayev
Op. Dr. Galbinur Abdullayev Göğüs Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube