TS
Soru Sahibi
10 Temmuz 2022 05:08

Tomografi yumuşak doku

Hocam merhabalar, iyi bayramlar öncelikle, hocam yaklaşık 19 ay önce sağ gözümde ağrı vardı, beyin emar çekindim sag maksiller sinüs mukus retansiyon kisti izlenmiştir yazıyordu daha sonra sinüs BT çekindim şikayetim gecmeyince Sağ maksiller sinüs yumusak doku ile dolgun görünümdedir yaziyor yaşadığım bazı sorunlardan dolayı ameliyat olamadım çok sayıda ilac kullandım yaklaşık 1 ay önce de baş ağrısı şikayeti ile doktora gittim tekrar beyin emar çekindim yine maksiller sinüs mukus retansiyon kisti izlendi yaziyor sinüs içi tamamen dolgun görünüm de . Şikayetim tek baş ağrısı oda 1 aydır var genelde de başımın sağ arka tarafı hocam internetten okuduğumda sinüs enfeksiyonları menenjit ve hatta ölüme kadar gidebiliyormuş Eylül ayında ancak izine çıkabiliyorum izne çıktığımda hemen ameliyat oluncam şimdi olamam için işimden ayrılmam lazım napicamı şaşırdım sizin düşünceniz nedir acaba hocam. Çok teşekkür ederim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Deniz Demir
Doç. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Serkan bey iyi bayramlar, Bas agrisi sikayetiniz sag maksiller sinusteki dolgunlukla alakali olabilir. Ameliyatin aciliyeti konusunda sinuzit cerrahisi ile ilgilenen bir kbb hekiminin gorusunu alarak hareket etmelisiniz. Guncel cekilecek tomografi kemik dokularda erime olup olmadigini ortaya koyar ve kbb hekimi ameliyat zamani konusunda sizi bilgilendirir. Gecmis olsun.

10 Temmuz 2022 15:59
TS
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Kemik dokundaki erime olduysa kötü bişey mıdır bu ameliyat olduktan sonra düzelir mi , bayramdan sonra ilk işim tomografi çektirmek olacak , hocam sizinle nasıl irtibata geçebilirim hocam.

10 Temmuz 2022 16:12
Doç. Dr. Deniz Demir
Doç. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Serkan bey kemik dokuda erime olduysa sinuslere komsu göz ya da beyin dokulara etkilenebilir. Bu yuzden erime onemlidir. www.drdenizdemir.com sitesinden ya da 444 0620 den bayram sonrasi randevu olusturabilirsiniz.

10 Temmuz 2022 16:19
Doç. Dr. Deniz Demir
Doç. Dr. Deniz Demir Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yazar toplam 19 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Vücutta sallanma hissi Doç. Dr. Deniz Demir
Geçmeyen Baş Ağrısı Doç. Dr. Deniz Demir
Burundan arada akan seffaf sıvı Doç. Dr. Deniz Demir
Burun Ucu Dolgusu Doç. Dr. Deniz Demir
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Samet Çağrı Coşkun Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Mehmet Türkyılmaz Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Abdullah Özdem Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Eda Yalçınozan Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Seçil Akyıldız Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Facebook Twitter Instagram Youtube