AB
Soru Sahibi
27 Mayıs 2021 15:05

Tomogradi Sonucum

Hocam merhaba, belimde ele gelen bir şey hissettim doktor muayenesi sonucunda bunun lipom olabileceğini söyledi. Başka izlemem gereken bir yol var mı? Tomografi sonucum bu şekilde. Oseöz yapı dansitesi yaş ile uyumludur. Lomber lordoz düzleşmiştir. Eklem yüzleri muntazamdır. Eklem aralıkları normal genişliktedir. Spinal osseöz çapları olağandır. Nöral foramenler açıktır. Kemik artefaktları nedeni ile optimal değerlendirilememekle birlikte; Tüm seviyelerde eklem diskleri normal form ve lokalizasyondadır. Tüm seviyelerde dural kese serbesttir. Paravertebral oluşumlar tabiidir. SONUÇ: Normal Limitlerde İncelmeOseöz yapı dansitesi yaş ile uyumludur. Lomber lordoz düzleşmiştir. Eklem yüzleri muntazamdır. Eklem aralıkları normal genişliktedir. Spinal osseöz çapları olağandır. Nöral foramenler açıktır. Kemik artefaktları nedeni ile optimal değerlendirilememekle birlikte; Tüm seviyelerde eklem diskleri normal form ve lokalizasyondadır. Tüm seviyelerde dural kese serbesttir. Paravertebral oluşumlar tabiidir. SONUÇ: Normal Limitlerde İncelme

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yetkin Söyüncü
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba. Mevcut sonuçları, sizi muayene eden doktorunuz ile paylaşabilirseniz bundan sonraki süreçle ilgili daha sağlıklı bir yol alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz

28 Mayıs 2021 09:10