YA
Soru Sahibi
15 Ekim 2013 22:24

tiroidit-ateş-kemik erimesi

hocam eşim (38 yaş 66kg 170cm) geçen sene düşme sonucu humerus kemiğini 4 yerden kırdı.sonrasında kemik erimesi tespit edildi.sebebi için endokrin gastro bölümlerinden sadece d vit eksikliği tedpit edildi. şimdi ise 3 haftadır ateş şikayetimiz var.önce üsye bronşit tanısı konulup 3 farklı antibiyotik kullandı.ateş 2 gün geçer gibi oluyor sonra tekrarlıyor.en son dr KREATİNİN 0,62 mg/dL 0,70 - 1,20 2 ALT(SGPT) 40,0 U/L 0 - 41 3 ALP 54 U/L 40 - 130 4 CRP (Türbidimetrik) 53,98 mg/L 0 - 5 5 SEDİMANTASYON - 6 1.Saat 47 mm/saat 2 - 15 FREE T4 (FT4) 1,69 ng/dl 0,89 - 1,76 31 TSH 0,030 uU/ml 0,27 - 4,2 tahlillerine göre tiroidit olabileceğini söyledi.tiroit us raporundada heterojenik görüntü yazmakta. sonrada ANTİ TPO (TİROİD MİKROZOMAL ANTİKORU) <5.00 IU/ml 0 - 60 2 TSH reseptor bloke edici antikor - 3 ANTİ TG (ANTİ TROGLOBULİN) 46.65 IU/ml 0 - 115 tahlillerini istedi.40 mg kortizon yapıldı. kemik erimesi nedeniyle fazla olamayacağını söyledi.bir hafta sonra şimdi tekrar ateşi çıktı. boğazının ön bölgesinin tekrar acımaya başladığını söylüyor. eşim tiroidit mi yoksa başka tahliller yaptırmalımıyız?hangi bölümde devam etmeliyiz?endişeleniyorum açıkca cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Selman Murat
Pratisyen Hekimlik

Öncelikle büyük geçmiş olsun eşinizde tiroidit var başka bir test yaptırmanıza gerek yok, bana lütfen ulaşın size yardımcı olurum Dr Selman MURAT *** *** **

26 Kasım 2013 16:52