aa
Soru Sahibi
5 Kasım 2013 20:39

BEBEK KAN ŞEKERİ DEĞERİ

merhabalar SELMAN bey.45 günlük bir bebeğimiz var. Bebeğimiz arada çok ve dalgın bir şekilde uyumasından endişeleniyoruz.Eşim hamile kalmadan önce kan şekerini dengelemek için glocobay kullanıyordu.Hamilelik esnasında hiçbir şey kullanmadı ve kan şekeri değeri normal idi. Şimdi ise Eşimin tokluk şekeri değeri,açlık şekeri değeri kadar düşüyor.( açlık : 95 tokluk : 90 ) oluyor genelde. Muğlada gittiğimiz bir doktor bey MATOFİN 500mg olaç verdi.Eşim bu ilacı 3 gündür kullanıyor ve bugun akşam bebeğimizin kan şekeri değerini evde ölçtüğümüzde 87 değerini gördük.ertesi gün 69 değerini ve 5 saat sonra 94 değerini gördük.Bebeğimizin dalgın şeklinde çok uyuması yaklaşık 17-20 saat ) ve kan şekeri değerinin bu şekillerde olması kötü müdür? MATOFİN etkisi var mıdır ? Anne sütünden fazla salgılanan insülin bebeğe geçer mi ? yardımcı olabilir misiniz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Selman Murat
Pratisyen Hekimlik

Bahsettiğiniz uyku ve sessizlik bu kadar küçük bir birey için gayet normal niteliktedir. Çocuğunuzun size ve annesine bağlı olarak tiroid bezlerinde küçük de olsa bir sıkıntısı olabilir; anne ve babaya bağlı olarak bu sıkıntılar ortaya çıkabilir. Asabi şeker tiroidin elindedir; ailenizde tiroid bozukluğu olan birey ya da bireyler olduğunu zannediyorum, yoksa bile sizin ve eşinizin TİROİD SİNTİGRAFİSİ çektirmeniz ve sonuçlarını bana bildirmeniz ileride oluşabilecek sıkıntılara karşı bir kalkan oluşturacaktır. Muayenehanem Muğla Bodrumda, telefonum da : *** *** **

26 Kasım 2013 16:03