9 Eylül 2018 00:05

Tirnak batmasi

Merhabalar.Yaklaşık 1 ay önce sağ ayak baş parmağımdan tirnak batmasi ameliyati oldum.Dikişleri aldırmama rağmen hala yara açık ve içi et dolup kanama yapıyor.Ne yapmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, geçmiş olsun. Öncelikle enfeksiyon mevcut olabilir ve bu sebeple kanama yapıyor olmalı. Öncelikle yarayı görmek gerekir. Ancak en azından şimdi zaman kazanmak için Batticon çözeltisinin kaynatılıp soğutulmuş suya eklenmesi ile uygulanan banyoyu yapmanızda fayda var. ( 2 kapak dolusu Batticon yaklaşık 1 litre suya dökülecek) Bu banyo içerisinde 10 dakika bekletelim, banyodan sonra tekrar yaranın etrafını steril bir tampon (steril gazlı bez) saralım. Yine de dediğim gibi yarayı görmek en iyi tedaviyi önermemizi sağlayacaktır.

9 Eylül 2018 19:44